Блоги → Перегляд

Питання модернізації лампи денного освітлення. Пошук ключових технологічних елементів та спроба через них збільшити економність економіки (чи позитивно вплинути на неї). Чому лампу денного освітлення можна вважати таким елементом? Чому холодна плазма може

Субота, 13:17, 27/12

Рейтинг
0 0
Переглядів
1308

0
0
0

Питання модернізації лампи денного освітлення. Пошук ключових технологічних елементів та спроба через них збільшити економність економіки (чи позитивно вплинути на неї). Чому лампу денного освітлення можна вважати таким елементом? Чому холодна плазма може бути цікавою як для інновацій\технологій, так і для теоретичних досліджень? Спроба уявити нову конструкцію.

 

   Технологічний елемент можна назвати ключовим стосовно економіки, якщо його модернізація може призвести до суттєвої зміни економіки. Одна із властивостей - повторюванність. 

   На роль ключового елемента може претендувати лампа денного освітлення (вона має певний негатив - ртуть). Я дуже часто бачу ці лампи у різних містах і населенних пунктах, заводах, інститутах , об'єктах інфраструктури.

 

   Лампа денного освітлення релевантна тематиці холодної плазми. Холодна плазма достатньо зручний об'єкт для досліджень (як для інновацій і технологій, так і для дослідження теорії фізики плазми).

 

    До ламп денного освітлення можна підійти (стосовно економіки і екології) шляхом часткової заміни на світлодіодне освітлення (зараз роблять), проте можна спробувати провести міркування і стосовно самої лампи(привабливе те, що матеріали для її виробництва не такі й складні, а саме - скло(є в Україні таке виробництво) ).

 

     Я приблизно уявив конструкцію котра може подовжити колективний термін роботи лапми (композиції з 7 ламп). Також ця конструкція при обережному використанні дозволить (може дозволити) відразу утилізувати більше ртуті.

 

     Відомим (проте цікавим) фактом шкільної (точніше олімпіадної) геометрії є утворення рівними колами (щоб не розбирати лампу \ не модернізувати таким чином \ точніше - не проводити дослідження з ртуттю) (при контакті) шестикутної сітки. Цей факт достатньо цікавий для технологій. Я (на малюнку) взяв одну таку комірку (вважаю- більше комірок (мабуть) дасть занадто більше ртуті) (інтуітивні міркування).

lamp.PNG

Коментарі

Ні, Микито, мертві бджоли не гудуть...
Чому? Тому, що світлодіоди:
1. Вже обійшли газорозряд по коефіцієнту корисної дії
2. Ще далі обійшли по зручності.
3. Безпечніші.
4. Неминуче скоро обійдуть по цінах.
Тому займатися газорозрядними для освітлення - марна трата часу.
0

Мене цікавило, що я можу зробити в рамках сфер мого наукового інтересу(холодна плазма - одна з них) та можливостей(існує бажання у освоєнні не тільки технологій релевантних фарфору (цікавить скло) ). Коли я побачив у лампі ключовий елемент - один з перших сказав про світлодіоди (як можливість економічного прориву - заміна елементу). Проте були думки (ще) попрацювати над об'єктом (лампа) у рамках моєї тематики. Можливо я буду(ще) досліджувати такий об'єкт, як шостикутна множина (решітка у перерізі) з таких ламп (але вже для себе і не пов'язано з напрямком наукової роботи). Це - науковий інтерес(в мене є таке припущення, що (це дивно виглядає) така система може працювати аналоговою обчислювальною машиною (при додаванні системи провідників) ) . Від головного напрямку (мабуть) це дослідження\ідеї відсуну. Я дізнався цікаве (для себе) рішення - певна корпорація може замовляти наукові дослідження \ модернізацію в НАНУ (тобто - корпорації також можуть активно приймати участь у науці (більш точно - технології ) ).
0

Світлодіоди також мене цікавили (проте - як інша сфера). Світлодіоди цікавили як 3Dмонітор і модернізація(можливість) обчислювальної машини (ПК \ електроніки).
0

Перехід на світодіодні матриці вже відбувається, а живлення потребуєменше витрат при роботі від акумуляторів.
Заміна газосвітки в LED технологіях єкранів моніторів, телевізорах, проекторах досягли економії, екології, компактності, тривалий термін використання, ергономічності.
1. Микито, тут же не технічний гурток.
2. Ртуть справді шкідлива для здоров'я. Так що не отруюй себе та інших.
3. Навіщо попам залізяки?
Краще підтримайте реальну розробку взаємовигідного замирення.
0

Технології і економіка мають суттєвий зв'язок. Модернізація - це зміна показників (економічних) об'єктів \ економічних об'єктів (їх взаємодії). Технологія впливає на економіку. Від економіки залежить загальний добробут (це скоріше і є більш мирним шляхом - шлях економіки (звичайно з системами безпеки, ОПК ....)). Шлях подолань багатьох (хоча не всіх) проблем суспільства.
0

Віруючі (як і інші) - частина економічної системи. У світі існує Християнська Демократія (ХНТП певним чином відрізняється - орієнтація більше на технологію і соціал-демократичну модель (ніж на ліберальну) (проте беручи за зразок ХД (певним чином) ліберальна модель і філософія включена (не явно) ).
0

ХД і ХС (Християнський Соціалізм) вибудовуються на цінностях Християнства і гуманізму (демократії і соціалізму відповідно). Для ХД більше актуальна орієнтація до свободи вибору (демократії) (тут суттєвої різниці з ХНТП немає (різниця - технологічний ухил у методі) ). ХС відрізняється ухилом у соціалізм (ХНТП ближче до ХД).
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі