Блоги → Перегляд

На Полтавщині "свині їдять людей"

Неділя, 12:18, 25/09

Рейтинг
2 0
Переглядів
2468

0
0
0
У цій статті згадуються

Нещодавно дізнався про ганебну ситуацію, що склалася в одному з селищ Полтавської області.

Чесно кажучи, спочатку не міг повірити, що влада і бізнес можуть діяти так цинічно. Але потім детальніше вивчив ситуацію і переконався, що це дійсно так.

В смт Білики Кобеляцького району Полтавської області ось уже декілька років триває протистояння між місцевими мешканцями та власниками свинокомплексу “Сільські традиції” (раніше — “Ясные зори” з приналежністю до російського агрохолдингу “БЭЗРК-Белгранкорм”).

Причин для протистояння більш, ніж достатньо. Підприємство працює з порушенням низки природоохоронних норм. Поголів'я свиней суттєво перевищує допустимі норми. Очисні споруди так і не збудовані. Існують серйозні побоювання щодо забруднення ґрунтових вод. Окрім того, життя в п'ятитисячному селищі отруює сморід.

Додаткового масла у вогонь підливає ще й той факт, що “Сільські традиції”. раніше належали російському бізнесу. Селян турбувало те, що частина коштів, отриманих за рахунок їхнього здоров'я та довкілля, збагачує державу-агресора. І ці побоювання підтвердилися.

Сумнозвісний свинокомплекс у Біликах був заснований російським холдингом “БЭЗРК-Белгранкорм” під час правління Януковича. Тоді він називався “Ясные зори. З вибухом російсько-української війни, аби зменшити тиск з боку громади, підприємство зазнало ребрендингу — нібито змінило власників і стало називатися “Сільські традиції”.  Керівництво екологічно небезпечного підприємства, а також його лобісти заперечували будь-які зв'язки з Росією.  Але нещодавно все прояснилося. Дало про себе знати безпосереднє керівництво "БЭЗРК-Белгранкорм", і для переговорів із селянами, котрі блокують свинокомлпекс, приїхала комісія із Білгородської області.

Протягом декількох років боротьби місцеві активісти доклали максимум зусиль, аби змусити власників свинокомплексу принаймні виконувати чинні природоохоронні норми — зменшити поголів'я і побудувати очисні споруди. Перепробували багато методів: громадські слухання, направлення звернень, поїздки на сесію обласної ради. Але у першому раунді боротьби сили виявилися нерівними: схоже на те, що місцеві чиновники просто були підкуплені.  Зараз селянам увірвався терпець. Після того, як попередні методи не допомогли, вони перейшли до блокування підприємства і вимагають його закриття.

На жаль, влада обласного рівня залишається м'яко кажучи байдужою до проблеми Біликів. Мабуть, щедрі хабарі можуть вирішити все. Тож Полтавська ОДА закриває очі на екологічні негаразди, які на землі Біликів приніс російський бізнес.

Коментарі

mart mart 16:38
0
+1
А як ще інакше можна навчити меншовартісних сраколизів жити розумом власним?
Хоч ви навіть після цього не хочете, щоб верхам платили, залежно від добробуту нашого.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі