Блоги → Перегляд

Політика влади в енергосфері - це злочин проти України і українців!

Середа, 10:28, 09/08

Рейтинг
0 0
Переглядів
527

0
0
0
У цій статті згадуються
Олег Ляшко
Політик

Мені стало відомо, що 3 серпня на засіданні Енергетичного штабу під керівництвом віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона було вирішено дозволити ПАТ “Центренерго”, крім антрациту, закупити у США ще 500 тисяч тонн вугілля марки Г. Дане рішення виглядає абсурдним в зв’язку з тим, що на відміну від антрациту, газове вугілля видобувається на контрольованій території України. Тому його імпорт – це повна неадекватність і безвідповідальність влади!

1. Уряд дозволяє держкомпанії «Центренерго» витрачати валюту на імпорт непотрібного Україні вугілля марки Г у той час, коли наші державні шахти (які добувають марку Г) недофінансовані і змушені скорочувати видобуток. Для прикладу, шахтарі ДП “Львіввугілля” не отримали зарплату за червень. Все це робиться на тлі наростаючої соціальної напруженості в трудових колективах – у липні через невиплату зарплат страйкували шахтарі ДП «Лисичанськвугілля» та ДП «Волиньвугілля». Між тим, влада вирішила підтримати закордонних, а не українських (львівських, волинських, дніпровських) шахтарів.

2. Через постійне недофінансування видобуток вугілля на державних шахтах стрімко падає. Якщо у 2014 році державні шахти піднімали на-гора 8,2 млн т, то в 2015 всього 5,6 млн т, а у 2016 році взагалі 4,9 млн т. І саме через це Україна зараз стикається із дефіцитом навіть марки Г.

3. У той час, коли уряд мав би підтримати саме українських шахтарів, встановивши належну ціну на вугілля та необхідні обсяги фінансування, влада вирішує купляти газове вугілля за кордоном. З точки зору довгострокової перспективи це рішення завдасть величезного удару по енергетичній безпеці країни, оскільки руйнує українську вугледобувну галузь. Скорочення українського вуглевидобування ставить енергетику у повну залежність від зовнішніх джерел постачання. У сучасному світі енергоресурси стали частиною і інструментом геополітики, а енергетична залежність від інших країн означає і політичну залежність, втрату суб’єктності.

4. Ініціатива “підтримати американських шахтарів” суперечить інтересам не тільки українських шахтарів, а й всьому народу України. Адже імпортне вугілля значно дорожче українського і за нього потрібно платити валюту. За підрахунками експертів від одного контракту на 500 тис тонн переплата становитиме 500 млн грн.

Така політика влади – це втрати бюджетних коштів, їх неефективне використання, зловживання і корупція, зростання безробіття українців і вартості житлово-комунальних послуг. Тому я звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана скасувати рішення Енергетичного штабу уряду про закупівлю імпортного газового вугілля. Вимагаю від уряду купувати виключно українське вугілля, забезпечувати роботою українських шахтарів і погасити перед ними заборгованості по зарплаті.

Українцям – роботу і гідне життя!

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Коментарі

1) Ціна енергії
(а використана енергія, це і є добробут)
обернено пропорційна кількості енергії.
Отже, з комерційною метою, розвиток енергетики
(добування енергії)
будуть гальмувати.

2) В багатих північних країнах мало сонячної енергії.
Тому, з політичною метою, розвиток сонячної енергетики
(а енергія Сонця - найбільша!)
будуть гальмувати.

- Знаючи ці 2 положення Ви автоматично стаєте інсайдером з усіх енергетичних питаннь і енергетичної геополітики.
Пане Олеже, чому ви і ваші колеги так категорично проти того, щоб ваші прибутки прямо залежали від добробуту населення?
Докі Ви підносите ціни та бавитися в політику населення рубає ліс на дрова. Інше паливо гниє на звалищах. А реально газ та вуголь треба в першу чергу бізнесу під замовлення для товару що піде за кордон. В чім сенс ?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.