Блоги → Перегляд

І знову - про мову (Мова та міжнародні відносини)

Четвер, 21:09, 28/09

Рейтинг
2 0
Переглядів
669

0
0
0

Кожна цивілізована країна ставиться до своїх державних мов, як до головного чинника національної безпеки. Бо вона - клей, який гуртує людей, носій національних ідей, чеснот та духу народу. Притча про Вавілонську вежу чудово ілюструє значення єдиної мови. Не дарма у більшості країн для іммігрантів передбачена вимога іспиту на знання державної мови. Не здав - не отримаєш громадянства!

Днями в Україні прийнятий Закон про освіту, який, нарешті, передбачає примат української мови. Треба зазначити, що він, цей Закон - не ідеальний, бо цілком логічно, містить в собі бацили совкізму, інертності та роззвіздяйства, характерних для різноманітних влад доби Незалежності.

 На відміну від цього Закону, у більшості згаданих країн в школах вчать ВИКЛЮЧНО ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ із доданням однієї чи більше популярних іноземних мов. Бо "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина". Але мова викладання - одна-єдина. З іншого боку, держави підтримують ПОЗАШКІЛЬНЕ навчання представників національних меншин, подеколи - навіть матеріально.

 Однак, ціла низка країн-сусідів, поводячи себе украй нецивілізовано, розпочала, гучне та не дуже, тявкання з приводу нашої, СУТО ВНУТРІШНЬОЇ справи - шкільного виховання. Крім - традиційно - кацапських голосів, голосніше за усіх, заволала Угорщина, себто та сама країна, що десятиліттями має на наших теренах кількадесят суто угорських шкіл, та ба навіть цілий угорський ВУЗ - Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II.

Гляньмо на це тверезо та неупереджено. Що ми маємо на Закарпатті? Приблизно 180 тисяч угорців, які, живучі на Україні, є фактично 100% угорцями. Є цілі селища, де вам не вдасться ані з ким погомоніти: ані російської, ані української вони не знають. Працювати вони можуть або у себе в селах та містечках, або... в Угорщині. Робити кар'єру - теж - лише там.

 Тобто ми з вами оплачуємо зі своїх кишень середнє навчання майбутніх угорських громадян. Втім, що це я кажу - „майбутніх"? Ми навчаємо саме громадян Угорщини, бо у них усіх - УГОРСЬКІ ПАСПОРТИ. Чи не час виставити рахунки знахабнілим сусідам: підрахувати кількість емігрантів, яких Україна вже встигла єкспортувати до Угорщини та помножити на витрачені на освіту кожного з них. До цього слід додати розрахунок втраченої Україною вигоди від неможливості повноцінного викорнистання одномовних українських угорців. Чималеньким виявиться рахуночок!!!

Добре Будапешт влаштувався - Україна людей ростить та виховує, а потім... Фр-р-р! Вони вже готовенькі підкорятися наказам панів Яноша Адера та Віктора Орбана. А для нас - зручна для Угорщини п'ята колона, яка, бува, раптом захоче переїхати на „історичну батьківщину" разом із УКРАЇНСЬКОЮ ЗЕМЛЕЮ.

 З кожною людиною чи країною розмовляють так, як вони те дозволяють. Розумний та гордий, при нагоді - дає в рило. Нашим вічно летаргуючим мрійникам-покуїстам з Печерська ЗАВЖДИ і ВСЕ - по барабану. Тож - маємо те, що маємо.

 

 

 

 

Коментарі

З українцями ніхто й ніде ніколи не панькався.
То чого ми маємо це робити з нашими колишніми кривдниками?
Головні риси характерів наших керманників - як і у всіх крадіїв - бздошність та жадібність. Від чого - і всі наші біди.
Необсмалений кабаняка Турчинов забздів на початку захоплення Криму, припинення якого (захоплення) було стовідсотково ймовірним. А не було б Криму - не було б і Донбасу!!!

Зараз, із мовним питанням, на будь-які закиди сусідів, треба було відповідати агресивно: мовляв - не ваша собача справа.

Всрательна самозакоханність Порошенка робить його млявим те нездатним визнати, що дипломатія - це абсолютно НЕ ВСЕ, що країні потрібно ВКРАЙ. Що, у свою чергу, виливається у НЕОСЯЖНЕ ШКІДНИЦТВО щодо України.
Скнарість - виставляє його викапаним ЖЛОБОМ, що коштуватиме йому мізерності рейтингу: хто повірить брехунові?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі