Блоги → Перегляд

Межа неповернення... НАУКА е голловним визначником перспективи...

П'ятниця, 10:25, 17/11

Рейтинг
0 0
Переглядів
319

0
0
0
У цій статті згадуються

стагнації в НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ СФЕРІ МОЖЕ призвести до незворотних наслідків

На розширеному засіданні парламентського комітету з питань науки і навчання 15 листопада 2017 йшлося про реалізацію Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Через два роки з часу прийняття закону, який регламентує всі етапи діяльності науки, ситуація, фактично, залишилася колишньою. На новий закон покладалися великі надії, зокрема припинення стагнації в науково-технічній сфері, активізація нових знань і технологій для розвитку суспільства і економіки, підвищення статусу вченого.

Імплементація закону, відповідно до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення», повинна була бути завершена протягом шести місяців, але до цього моменту закон не працював, а його реалізація знову відкладається на невизначений термін. А тим часом на засіданні оголосили, що стагнація науково-технічної сфери держави набуває незворотних процесів. Для прикладу - за рік (з 2015 до 2016) на 20% скоротилася кількість зайнятих працівників у науково-технічній сфері, на 29% зменшилася кількість дослідників, з яких 26% - доктори наук і 38% - кандидати наук. На 32% скорочено прийом до аспірантури, на 10% - прийом в докторантуру. Також держбюджет зменшив частку витрат на науку на 2%, а витрати на Національну академію наук України та Національної академії медичних наук України скоротили на 3,7%. За попередніми розрахунками, питома вага загального обсягу видатків на науку в 2016 з усіх джерел по відношенню до ВВП становила 0,48%, то час, як в країнах ЄС, в середньому, цей показник становить 2,03%.

Свідченням стагнації також є зменшення за останні роки кількості заявок на отримання патентів на винаходи. Так, в 2016 році в порівнянні з 2015 роком надійшло на 8,9% менше заявок на отримання патентів на винаходи і на 6,6% видано менше патентів на винаходи.

Зараз Науковий комітет Національної ради України з питань розвитку науки і технологій працює над створенням Національного фонду досліджень України і розробляє положення про неї. Однак його діяльність організаційно не забезпечена секретаріатом Кабінету міністрів - ні приміщень, ні коштів на організаційну діяльність і компенсації витрат членів Комітету для здійснення їх діяльності не визначені. 

***

За протоколами мета досягнута і головне, не допустити ініціативні національні кадри до відродження націоональноі нуковоі спільноти.

В архівах е матеріали, про відсуттність навіть будь яких ознак науки навіть від ветеранів АНУвКииівськомубудинку вчених.

Вчені часів СРСР не змогли щось зберегти при "приватизаціі"... Есурси розкрадено,доступ до звань мажорів і "депутатів",  ну все як з ДТП... Всім доступно фацкшти з дипломами функціонцерів. Навіть Академія управління при президенті готуе клерків лизоблюдів і прислугу... То де можна навчитися державному будівництву?

Науковці переважно отримали пенсіі в рзмірах менше прожиткового мінімуму, бо звільнені в 90-х за ФОП іім навіть стаж не зараховано... 

Саме рілі науковці можуть оберігати і відродити науку, а іх викреслено з обіху життя держави. Замість цього кар'ерні професори мажорів вчать, що до наук навіть талану не мають...

А взять питання, чи роозуміеться Гройсман і Порошенко на пріоритетах науки, коли вони до мізку кістоке гешефтні комерсанти... Як товар науку у них ніхто не торгуе, бо кадри і так витікають за кордон.

Про яку науку... якщо Порошенко парадний голоовнокомандуючий, розіжжа по війську наагороди видвати. Невжйе на то е час при такому стані краіни.  За регламентом е кому нагороди видавати і свята проводити.

Таки далекий Порошенко і Гройсмман від науки як і державного будівництва.

Така специфіка, коли дають баклушнику завдання зробити Лук і стріли, то ви нходять у баклушника одні баклуші...

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.