Блоги → Перегляд

Лінь----

Четвер, 22:12, 07/12

Рейтинг
1 0
Переглядів
325

0
0
0

Лінь, лінощі, лінивство (також лінивість) — це відсутність мотивацій для вчинків, активної поведінки. Відсутність чи нестача працелюбства, віддавання переваги необтяжливому дозвіллю над трудовою діяльністю.

Традиційно розцінюється як вада, оскільки вважається, що лінивий індивідуум є нахлібником суспільства. В той же час, в умовах інтенсивної праці, під «лінню» часто розуміють природну потребу у відпочинку, у відновленні витраченої енергії, що є цілком виправданим.

Інше визначення лінивства — «потреба в заощадженні енергії». Лінь — прагнення людини відмовитися від подолання труднощів, вперте небажання здійснювати вольове зусилля.

Лінь в медицині — це наслідки стресу та ознака прихованої депресії.

----------------------------------------------------------------------------------

http://blogoreader.org.ua/2009/10/16/simple-way-to-fight-with-laziness/

Легкий спосіб боротьби з лінню

 

 

Опубліковано 16.10.2009 автором admin — Нема коменарів ↓

 

 

lazy.jpgАвтор: Дмитро Лейкін

Я хочу розповісти про свій спосіб боротьби з лінню. Щоб його застосовувати, не потрібна сила волі, не потрібен особливий склад розуму, володіння ентузіазмом, відсутність депресії, шило в дупі, курси НЛП і монастир Шао-ліня. Досить лише зробити дії, на які здатна навіть найлінивіша людина на світі.

Перш ніж перейти до справи, я розвінчаю два міфи, пов”язані з поняттям “лінь”. Два міфи, що заважають мільйонам людей перестати лінуватися. 

Перший міф такий – лінь вважають чимось незалежним від людини, невід”ємною і невирішуваною рисою характеру. Це повна нісенітниця. Лінь – це всього лиш певні шаблони поведінки, звички. А звички можна змінювати.

Другий міф полягає у фразі “Лінь – це коли я нічого не роблю”. Це також повна нісенітниця. Тому що, коли людина каже “я лінуюся”, він не нічого не робить, а:

  1. Їсть
  2. Дивиться телевізор
  3. Слухає музику
  4. Дивиться кіно
  5. Лазить по інтернету
  6. Грає в комп”ютерні ігри
  7. Читає книги
  8. Валяється на дивані
  9. Розмовляє, гуляє з друзями
  10. І так далі…

Все це – дії. Інша справа, це те, коли ці дії починають віднімати по 6 годин в день, вони починають заважати нашому життю.

Тому більш вірним визначенням буде наступне: “Лінь – це дії, що не приносять користі”.

А тепер, власне, сам метод. Він полягає у одній-єдиній фразі: “Щоб перестати лінуватися, треба нічого не робити”.

Я не жартую. Я користуюсь цим методом вже два роки. Я почав застосовувати його прямо під час важкої депресії.

Як же використовується цей метод? Припустимо, вам потрібно зробити щось. Ви вирішуєте (а краще – записуєте на папері), у скільки ви це діло почнете і скільки часу будете ним займатись. Допустимо, ви почнете цим займатись в 11:00 і будете продовжувати протягом 2 годин – до 13:00.

В 11:00 ви починаєте боротися з лінню, а саме – нічого не робити. Тобто ви припиняєте робити всі перераховані вище у списку справи. Зовсімперестаєте що-небудь робити. Просто сидіть або стійте в кімнаті. Лежати не потрібно, а то захочеться спати.

Згодом (у мене – в найближчі кілька хвилин) ви відчуєте, що можете взятися за роботу. В голові настає прояснення – що прямо зараз потрібно зробити. І ви почнете цим займатись.

Одразу страхую від можливої помилки – щоб взятися за роботу, потрібно знати найближчу дію. Не потрібно уявляти собі весь об”єм роботи. Якщо перший крок – натиснути кнопку “Пуск”, то натисніть кнопку “Пуск”, навіть якщо не знаєте, якою дією буде наступний крок. Після того, як натиснете, скоро і згадаєте, і захочете.

Якщо ж під час роботи ви знову відчуєте приступ лінощів – знову припиняйте що-небудь робити. І скоро знову повернетесь у робочий стан. 

Це все. Цей спосіб можна застосовувати в будь-який час для будь-яких справ. Повторю – нічого більше робити не потрібно. Не потрібно запевняти себе, що потрібно працювати. Не потрібно примушувати себе на зусилля. Не потрібно, більш того – не можна тиснути на свої думки. Думкам потрібно дозволити протікати в будь-яку сторону і вільно. Якщо роботу перериває “потік свідомості” – це не страшно. Я спеціально робив заміри – найдовший з таких “потоків” тривав 7 хвилин. І він зупиняється, нерідко подарувавши вам цінну ідею.

Наостанок зауважу, що ви можете починати застосовувати цей метод не в 11:00, а прямо зараз. Просто перестаньте що-небудь робити.

Джерело: http://habrahabr.ru/blogs/arbeit/7579/ (Легкий способ борьбы с ленью), Хабрахабр

Переклад на українську: Сергій Пішковцій, Блогорідер

Коментарі

Лінь, це коли відмовляємось долати труднощі,
бо небачим у цьому сенсу.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.