Блоги → Перегляд

Українська влада хоче придбати елітну нерухомість для Константинопольського Патріархату. Що далі?

Середа, 20:20, 02/05

Рейтинг
1 0
Переглядів
1084

0
0
0

5ad5c049a6fa5-photo_1200.png?v=1
Останнім часом почастішали чутки про те, що в Україні незабаром відкриються два подвір’я Константинопольського патріархату. Їх офіційно підтвердив нещодавній коментар Андрія Юраша, директора Департаменту у справах національностей та релігій Міністерства культури України: "Відкриття подвір’їв Константинопольського Патріархату – це процес невідворотний ". Як 7 березня написало видання "Главред", вже відомо, у яких будівлях будуть розташовані представництва у Києві та Львові. За інформацією журналістів, ними стануть Києво-Братський монастир Київського Патріархату та найстаріша церква Львову – Успенський храм УАПЦ.

Проте, нещодавно в мережі з’явилася стаття Сергія Пахаренко, який стверджує, що варіантів, які було запропоновано нашою владою Константинополю у Києві, значно більше. На думку автора, на розгляді також знаходяться два елітних будинки на Десятинній вулиці, а також побудований у 2016 році бізнес-центр "Десятинний провулок". Усі ці варіанти об’єднує одне – вартість. Якщо інформація, наведена у статті, правдива, то Києв намагається зробити Фанару досить щедрий подарунок, що викликає занепокоєння.

По-перше, такі дарунки Вселенському Патріархату ставлять під сумнів ставлення нашої влади до рідної Української православної церкви. Кияни знають, що резиденція Патріарха Філарета – непримітна сіра будівля на Пушкінській 36. Надаючи константинопольському екзарху елітну нерухомість, влада хоч-не-хоч ставить його в очах громадян вище голови УПЦ. Ніхто не сумнівається у гостинності українського народу, проте чи не краще було б витратити такі кошти не на задоволення іноземців, а на підтримку власної національної Церкви, на реставрацію своїх церков та монастирів? Хто вже гідний шикарної резиденції на Десятинній вулиці – то це Патріарх Філарет, фактичний релігійний лідер країни.

А, по-друге, дозвольте запитати, за чий рахунок такий атракціон нечуваної щедрості? Хтось скаже, що $8,5 млн. за приміщення у 550 м2 у житловому будинку на Десятинній – це не так вже й багато для бюджету країни. Проте, якщо згадати, скільки витрачається наших податків на тижневий відпочинок президента чи на лобізм у США, поволі замислюєшся про доцільність ще й цих витрат. Чого ми чекаємо від Константинополя натомість?

Патріарх Константинопольський Варфоломій досі був відомий тим, що у роки оголошення незалежності Української Церкви фактично підтримав Москву та її політичні анафеми проти нашого Патріарха Філарета. За 25 років ми не чули від нього жодного слова підтримки, якщо не зважати на туманні слова про "зобов’язання Матері-Церкви " перед української "донькою " та інше, що він зазвичай говорить нашим діячам. Під час свого візиту в Україну у 2008 році Варфоломій свідомо дистанціювався від Патріарха Філарета, навіть, відмовився від зустрічі з ним у Києві. Усі звернення та прохання офіційно визнати факт існування незалежної Української Церкви Константинополь ігнорував.

Зараз про все це раптово забули. Українське керівництво оббиває пороги Константинопольської Патріархії, зустрічається та фотографується із Варфоломієм, шукає його уваги якимись іншими, більш дорогими способами – а для чого? Ще й досі звідти, з-за Чорного моря, ми не почули жодного слова щодо російської агресії, жодного слова на підтримку нашої автокефалії і нашої справжньої національної Церкви.

Днями Варфоломій розмовляв по телефону з Путіним: здається мені, він не зовсім ще визначився, на чийому він боці. Хочеться вірити, що поява Константинопольського патріархату та його нерухомості в Україні – це дійсно крок на шляху до визнання Київського патріархату, а не створення ще однієї церковної структури і, кінець-кінцем, чергова зрада національних інтересів.

Коментарі

mart mart 00:36
0
1 0
П'ятниця
11:01
24/11
Подпишет ли Порошенко закон о выходном дне на 25 декабря?

С сегодняшнего дня католичское Рождество может стать официальным праздником в Украине. Только задумайтесь, в православной стране - католическое Рождество.Ранее "человек со справкой" Парубий уже подписал утвержденное Верховной Радой "прошение", дело за "гарантом ...
Читати далі → Коментарів: 3


1 1
Понеділок
07:46
20/11
Церковная «декоммунизация» или религиозный раскол украинского общества?Верховная Рада приняла законопроект, согласно которому Рождество Христово начиная с этого года, будет праздноваться два раза: по католическому стилю 25 декабря и по православному 7 января.
Авторы принятого законопроекта в пояснении к документу сослались ...
Читати далі → Коментарів: 1


0 1
Четвер
14:51
09/11
Пьяный священник Киевского патриархата устроил аварию на Ровенщине

Происшествие случилось на рассе "Киев-Чоп" вблизи села Антопиль у поворота на село Дмитриевка.
Зовут священника отец Димитрий. В ходе спецобследования в его крови обнаружено 3.0 промилле алкоголя. По существующей информации в результате ДТП пострадали ...
Читати далі → Коментарів: 1


0 1
Середа
14:15
08/11
Против православия: история одного капеллана-атошника

По запросу "представители Украинской греко-католической церкви" (УГКЦ) этот персонаж вылетит в тройке первых: знакомьтесь - капеллан, герой АТО и просто правильный украинец Микола Мединский.Микола-капеллан очень патриотичный и любит фотографироваться: достаточно ...
Читати далі → Коментарів: 1


1 1
П'ятниця
16:28
27/10
Вешают или вешаются? В Ивано-Франковской области продолжают отбирать храмы у православной церкви.

По информации Risu.org, утром 25 октября в селе Балабановка Новоушицкого района Хмельницкой области нашли повешенным монаха Паисия Каменец-Подольской епархии УПЦ (МП).Факт трагической смерти священнослужителя подтверждает Каменец-Подольская епархия. От больших ...
Читати далі → Коментарів: 1


1 1
П'ятниця
16:00
27/10
Как отжимают храмы УПЦ в Западной Украине

В Ивано-Франковской области продолжают отбирать храмы у православной церкви. Дошло уже до объявления дат, когда будет происходить захват. На воскресенье этой недели намечен захват храма в честь Георгия Победоносца в селе Островец. Как происходят подобного ...
Читати далі → Коментарів: 1


1 1
П'ятниця
11:28
13/10
Нацики збираються йти на Києво-Печерську Лавру

Представники української націоналістичної організації "С14" зважилися піти проти головної православної святині країни – Києво-Печерської Лаври. Згідно опублікованому заклику, захоплення храму намічається 14 жовтня.


Визначна дата – у цей день, окрім православної ...
Читати далі → Коментарів: 2

12→

Появится ли в Украине собственная церковь, как это обещает Порошенко?

Президент Украины Петр Порошенко 7 сентября выступил перед Верховной Радой с очередным посланием. Помимо экономической и политической составляющих особая роль в выступлении отводилась религиозной независимости от т.н. «русского мира» и Русской православной ...
Читати далі → Коментарів: 0


0 2
П'ятниця
10:26
15/09
Разрушение храма УПЦ МП в Николаеве: озверевшие националисты, побитые бабушки и трусливая полиция

На днях представители боевого крыла «Свободы» и националистической организации «Сокол» появились на стройке храма Украинской православной церкви Московского патриархата (УПЦ МП) в Николаеве. Пришли они не поклониться Богу, а снести фундамент будущего храма. ...
Читати далі → Коментарів: 7


0 5
Четвер
16:39
07/09
«УПЦ КП никогда не признают в православном мире», - представитель Константинопольского патриархата митрополит Эммануил.

Представители Украинской православной церкви Киевского патриархата (УПЦ КП) постоянно утверждают, что рано или поздно Константинопольский патриархат, играющий главенствующую роль в православном мире, их признает… Однако, на этот вопрос ещё в 2012-м году очень ...
Читати далі → Коментарів: 7


0 2
П'ятниця
15:16
01/09
Новые «методички» в борьбе с канонической церковью Украины: как врут телеканалыДля удержания населения под контролем верхушка ...
mart mart 00:39
0
так ты за белых или за красных или за зелёных?
mart mart   17:05
0

http://politiko.ua/profile-134148
Ярiк Цукерко
Журналіст
В театральном мире издавна заведено, что когда массовка изображает "ропот народный", каждый из них произносит одну и ту же фразу: "Что говорить, когда нечего говорить." но с разными интонациями и громкостью.

Так и тут: и УПЦ КП уже давно подобна гнойному нарыву, потому что тамошняя верхушка, тютелька в тютельку, походит на ПЕЧЕРСКИЕ околокорытные рыла, а УАПЦ вообще сидит как мышь под веником - её не видно-не слышно. "Что говорить, когда нечего говорить?"

И это в то время, когда украинский филиал ФСБ -УПЦ МП за все прошедшие годы Независимости оттяпала себе САМЫЕ-САМЫЕ лакомые кусочки украинского православия. Ведь из трех украинских православных Лавр, все три - под гундяшкой. Ладно со Святогорской – расположенной в Донецкой области. А между прочим Киево-Печерская – в самом центре Киев. Да и Почаевская лавра располагается в 70 км от Тернополя – на землях сечевых стрельцов. «Что говорить, когда нечего говорить!»

А по поводу подворьев - дык, и Ватикан у нас в Киеве имеет своё подворье, не говоря уж о множестве стран. Так что не стоит намекать на взятки: хочешь общения - обменивайся посольствами.
mart mart   03:14
0

+1
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі