Блоги → Перегляд

Відповідальність за корупцію та злочини в медичній галузі України.

Субота, 07:52, 05/05

Рейтинг
0 0
Переглядів
1380

0
0
0

cojb0lx2qx9ahn9hbso5jubzd.jpg

За час незалежності України правоохоронними органами було розкрито ряд корупційних злочинів в медицині та винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, про що висвітлювалось в інформаційних джерелах інтернету.

В 2009 році висвітлено корупційний скандал щодо придбання ТОВ «ІСС Україна» 27 реанімобілів "Рено Мастер" у ТОВ «Лакшмі-Авто». Директора ТОВ «ІСС Україна» хорвата Гранатіра Желько притягнуто до кримінальної відповідальності, за що останній відбув великий термін ув'язнення за гратами. https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/63195-zaareshtovano-sche-odnogo-chinovnika-timoshenko.htm.

В 2010-2011 роках правоохоронними органами викрито корупційну схему із закупівлі медичного обладнання, в якій фігурує ТОВ «Укрмед». Власником ТОВ «Укрмед» на той час являвся Микола Кузьма. Незважаючи на впливові зв'язки останнього, директора ТОВ «Укрмед» Вікторію Іванову притягнуто до кримінальної відповідальності, за що остання довгий термін знаходилась під слідством та за гратами. https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/78135-derzhzakupivli-po-banditskomu.htm

В 2011 році, через аферу у закупівлі вакцин для комбінованої профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, посадових осіб ДП «Укрвакцина» та посадових осіб тендерного комітету МОЗ України притягнуто до кримінальної відповідальності. http://pharma.net.ua/news/ukraine/18388-chinovnikov-minzdrava-taki-nakazhut-za-pokupku-pentaksima.

В 2016 році було затримано заступника МОЗ України Романа Василишина, якому інкримінувалось систематичне отримання хабарів з Олександрівської клінічної лікарні. Суд арештував Романа Василишина із заставою в 2 млн гривень, яку екс-чиновник заплатив і вийшов на свободу http://www.bbc.com/ukrainian/features-russian-38445621.

В жовтні місяці 2017 року Верховною Радою прийнято ряд законопроектів, які започаткували довгоочікувану медичну реформу. Основними цілями медичної реформи є прозорість медичних послуг та подолання тотальної корупції в медичній галузі. Але у простих громадян виникає запитання чи будуть притягнуті до відповідальності діючі чиновники нової влади які, змінивши «шапку» та маскуючись під патріотів України, очолили старі діючі корупційні потоки та створили новітні схеми розкрадання державного бюджету.

В 2017 році в мережі інтернету викладено ряд статей щодо корупційної та злочинної діяльності ТОВ «Укрмедексперт» з поставки на територію України медичного обладнання відомих світових виробників «SHIMADZU», «PLANMED», «KONICA» та продажу цього обладнання за завищеними цінами до державних лікувальних закладів. За рахунок державних закупівель ТОВ «Укрмедексперт», якому виповнилось лише два роки, було освоєно близько 200 млн. гривень державних коштів, з яких привласнено не менше 80 мільйонів гривень (https://antikor.com.ua/articles/205554-boris_todurov_ta_kompanija._koruptsijna_trilogija). ТОВ «Укрмедексперт» інформаційні джерела тісно пов'язують з діючим керівником ДУ «Інститут серця МОЗ України» Борисом Тодуровим. https://ord-ua.com/2017/11/24/boris-todurov-ta-kompaniya-koruptsijna-trilogiya-yak-obikrasti-derzhavnij-byudzhet-bilsh-nizh-na-3-mln-dolariv-majzhe-za-odin-rik-diyalnosti-vlasnim-novostvorenim-tov-ukrmedekspert/.

В листопаді минулого року співробітниками НАБ України в рамках кримінального провадження проведено обшук в Національному інституті раку. Як повідомлено прес-секретарем НАБУ Світланою Оліфіра, що детективи 24 листопада 2017 року здійснювали слідчі дії (обшук) в Національному інституті раку в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовими особами інституту під час будівництва нового корпусу та державної закупівлі ліків та медичного обладнання (http://gordonua.com/ukr/news/localnews/-u-natsionalnomu-instituti-raku-v-kijevi-detektivi-nabu-proveli-obshuk-218963.html). Директором Національного інституту раку являється доктор медичних наук Олена Колеснік.

23 лютого 2018 року на сайті «24» опубліковано статтю про існуючу систему корупції в Національному медичному університеті ім. Богомольця в якій "Центр журналістських розслідувань" припускає, що декан по роботі з іноземними студентами Національного медичного університету ім. Богомольця Володимир Сулик та його заступниця Тетяна Тімохіна схиляють своїх вихованців до хабарів в інтересах ректора вишу Катерини Амосової (https://24tv.ua/rektorat_universtitetu_bogomoltsya_znaye_pro_habari_yaki_vimagayut_z_inozemnih_studentiv__zmi_n930292). Ця інформація була озвучена в контексті зникнення студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої, яка, ймовірно, покінчила з життям після розмови з Тімохіною.

Незважаючи на те, що Україна останні роки знаходиться у стані війни та економічної кризи, посадові особи приватних фірм, державних медичних закладів та медичних навчальних закладів, а в цілому вся система охорони здоров'я, за рахунок створення приватних фірм та своїх державних посад, продовжують корупційну діяльність та розкрадання державного бюджету. Правоохоронні та наглядові органи України не реагують на інформацію журналістів та тим самим створюють умови для злочинців до вчинення злочинів із-за яких гинуть громадяни України.

Коментарі

mart mart 16:36
0
а про корупцію Порошенка , судів і вищого апарату влади буде?

із-за яких---русизм. =через які. як наслідок. з приводу яких.
Хлопче, поясни,будь ласка,чому саме треба боротися з низами, навіть не звертаючи уваги на злочини верхів?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі