Блоги → Перегляд

Чи переможе правда в державних закупівлях медичного обладнання?

Понеділок, 13:32, 07/05

Рейтинг
0 0
Переглядів
812

0
0
0

v1guyeobhbw68o40y2ytdrz31.jpg

Інформаційні інтернет ресурси, за рахунок журналістських розслідувань, відкрили перед громадянами стан корупції в медицині та розкрили корупційні схеми можновладців, за злочинними діями яких та за рахунок ними створених приватних структур відбувається розкрадання бюджетних коштів під час проведення державних закупівель медичного обладнання та ліків.

На сайті Судової влади України розміщено відомості про існуючий судовий спір в Окружному адміністративному суді міста Києва за позовом ТОВ «Астріум» до Антимонопольного комітету про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії. Єдиний унікальний номер справи №826/8597/17 від 07.07.2017, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Григорович П.О.

Даний адміністративний позов надасть можливість зруйнувати встановлені часом та можновладцями корупційні зв'язки та викрити злочини під час проведення закупівлі медичного обладнання за оголошенням UA-2017-04-18-000728-b, що розміщено на сайті «Прозорро».

Під час проведення вказаної державної тендерної закупівлі приймали участь ТОВ «Астріум» (код ЄДРПОУ 33603690), ТОВ «Укрмедексперт» (код ЄДРПОУ40130192) та ТОВ «Медгарант» (код ЄДРПОУ 32157279).

Тендерна пропозиція ТОВ «Астріум» в повній мірі задовольняла медико-технічні вимоги замовника та медичне обладнання мало кращі технічні показники своєї роботи у порівнянні з іншими пропозиціями учасників. Однак, тендерним комітетом замовника цю пропозицію було незаконно відхилено та учасника ТОВ «Астріум» відсторонено від проведення аукціону.

Натомість учасників ТОВ «Укрмедексперт» та ТОВ «Медгарант», які за антиконкурентною змовою пропонують ангіографічні системи BRANSIST одного і того ж виробника SHIMADZU CORPORATION, Японія, незаконно допущено до проведення аукціону.

ТОВ «Медгарант» під час аукціону приймало участь лише формально, оскільки жодних своїх цінових пропозицій не змінювало. У своїй господарській діяльності ТОВ «Медгарант» не має аналогічно виконаних договорів, немає кваліфікованих спеціалістів та не має юридичних підстав для поставки продукції SHIMADZU CORPORATION на територію України.

Як результат незаконного відсторонення ТОВ «Астріум» від процедури проведення тендерних торгів, переможцем аукціону через корупційні домовленості визнано ТОВ «Укрмедексперт», діяльність якого журналісти пов'язують з діючим керівником ДУ «Інститут серця МОЗ України» Борисом Михайловичем Тодуровим.

В супереч існуючого судового спору та явних ознак корупційно проведеного аукціону, між замовником Військово-медичним клінічним центром Південного регіону і ТОВ «Укрмедексперт» укладено договір на поставку медичного обладнання. Замовником проведено фінансування ТОВ «Укрмедексперт» у розмірі 24,89 млн. грн. Бюджетні кошти виведені за кордон через офшорну компанію-посередника OU SOLIFINANCE (код реєстрації 10938664), адреса якої знаходиться Narva mnt. 13-A, 01151 Tallin, Estonia. Виведена злочинним шляхом валюта з України розподілена серед учасників злочинного угрупування.

Даний судовий прецедент надасть можливість Антимонопольному комітету та іншим правоохоронним органам України перевірити дотримання законності під час проведення інших тендерних закупівель медичного обладнання і ліків та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності за розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі