Блоги → Перегляд

ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ (Частина перша)

Середа, 15:13, 16/05

Рейтинг
0 0
Переглядів
421

0
0
0

Розділ п`ятий

Поминання померлих

            Духи не байдужі до спогадів тих, кого вони любили на Землі. Такі спогади збільшують їхнє блаженство, коли вони щасливі, та служать полегшенням, коли вони нещасні.

            Взагалі ж, день поминання мертвих не має для Духів якогось особливого значення. В цей день, як і у будь-який інший день, вони так само з`являються на поклик думки. Але в цей день їх збирається значно більше, тому що більше буває осіб, які закликають їх своїми спогадами.

            У поминальний день вони з`являються до тих, кого люблять у тому вигляді, в якому їх знали під час земного життя. Духи ж, про яких усі забули і могили яких ніким не відвідуються, не переймаються цим. Яке їм діло до Землі? Лише сердечні почуття можуть привернути їх. Якщо на Землі не існує любові до Духа, то його ніщо й не притягує сюди, адже весь Всесвіт належить йому.

            Відвідування могили є зовнішнім проявом того, що думають рідні та близькі про відсутнього Духа. Але, якщо за станом здоров`я чи з якихось інших причин, людина не може бути присутня на могилі у поминальний день, вона може просто щиро помолитися домашньою молитвою і цього буде цілком достатньо, адже місце нічого не значить. Головне, щоб молитва була сказана від серця.

            Бувають випадки, коли у деяких людей з`являється бажання, щоб їх поховали у тому чи іншому конкретному місці. Причиною цього є симпатія Духа до відомих місць та низький рівень його духовного розвитку. Чи може мати якусь перевагу для досконалого Духа той чи інший куточок на Землі? Він прекрасно розуміє, що де б не знаходились його кістки, як Дух, він завжди може приєднатися до тих, кого він любить. Але якщо говорити про живих людей, то поховання усіх членів сім`ї в одному місці - не порожній звичай. Це доводить симпатію до тих, кого любили. І якщо подібне зібрання смертних залишків не важливе для Духів, то, принаймні, корисне для людей: більше зосереджуються спогади.

            Чи співчуває душа, повернувшись у світ Духів, почестям, які віддаються її смертним залишкам? Коли Дух досяг вже відомого ступеню досконалості, йому більше не притаманне людське марнославство, тому він розуміє мізерність всього цього. Однак, і про це слід пам`ятати, в перші хвилини після смерті Дух часто відчуває велике задоволення, коли віддають почесті його тілу та страждає, коли бачить, що його тіло всіма забуте, тому що зберігає в пам`яті ще деякі земні упередження.

            Дуже часто Дух буває присутнім під час свого поховання і іноді не може зрозуміти, що відбувається, якщо перебуває на той час у стані розгубленості від несподіваної або неочікуваної смерті. Велика кількість народу під час похорон не завжди доставляє задоволення Духу. І залежить це від почуттів, які притягують присутніх.

            Характерною особливістю є й те, що Дух померлого майже завжди буває присутнім під час зібрання спадкоємців. Такий порядок речей угодний Богу для його напучування та покарання, якщо він у чомусь винний. Перед ним розкриваються істинні почуття близьких людей, і він змушений переживати розчарування, дивлячись на жадібність, з якою ділять те, що залишилося після нього. Нарешті перед ним відкриваються їхні справжні почуття. Але дійде черга й до них!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі