Блоги → Перегляд

ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ (Частина перша) Розділ п`ятий Сон та сновидіння

Четвер, 17:43, 17/05

Рейтинг
0 0
Переглядів
489

0
0
0

Розділ п`ятий

Сон та сновидіння

            Якщо запитати, чи охоче Дух залишається у своїй тілесній оболонці, це все одно що стверджувати буцімто в`язень задоволений своїм ув`язненням. Втілений Дух постійно прагне до звільнення, і чим грубіша оболонка, тим швидше він бажає позбавитися від неї.

            Коли людина спить, Дух не відпочиває, тому що він ніколи не перебуває у бездіяльності. Під час сну, мотузки, які зв`язують його з тілом, послаблюються, і так як останнє не потребує його присутності, то він вільний подорожувати у просторі та входити в безпосередні контакти з іншими Духами.

            Таким чином, коли тіло відпочиває, Дух набуває значно більших здібностей, ніж тоді, коли не спить: він пригадує минуле та іноді передбачає майбутнє. Завдяки цьому він може входити в контакти з іншими Духами як у нинішньому світі, так і в потойбічному.

            Люди часто говорять, що їм наснився сон дивний, неправдоподібний, - і помиляються. Це спогади про місця та предмети, які колись вони бачили, або які побачать під час інших існувань. Коли тіло спить, Дух намагається розірвати свої ланцюги, занурюючись у минуле або в майбутнє. Але сон лише частково звільняє душу від тіла. Людина, засинаючи, опиняється на деякий час у стані, що схожий до того, в якому Дух буде постійно перебувати після смерті.

            Дух, який ще за тілесного життя вільно звільняється від матерії, має під час сну розумні сновидіння. Коли його тіло спить, він приєднується до товариства інших вищих істот, подорожує та розмовляє з ними, а ще придбаває від них корисні знання. Але це стосується тільки найбільш розвинених Духів. Щодо маси людей, які після смерті повинні довгий час залишатися у стані замішання та невідання, то їхні душі під час сну відправляються або в світи, які стоять нижче від Землі, куди кличуть їх попередні симпатії, або ж вони знаходять задоволення більш грубі, ніж ті, якими користуються тут. Вони черпають іноді вчення, більш низькі та більш шкідливі, ніж ті, які проповідуються між людьми.

Як правило те, що породжує симпатію між людьми на Землі, є не що інше, як сердечний потяг до тих, з ким вони провели під час сну вісім, дев`ять щасливих годин. І, навпаки, непереборна антипатія до окремих людей, яких ми ніколи раніше не бачили, пояснюється тим, що в нас з`являється внутрішнє усвідомлення, що ці люди не мають з нами нічого спільного. Цим пояснюється і байдужість до окремих людей, тому що, маючи вже істот, які люблять нас, ми не турбуємося більше про придбання нових друзів.

            Отже, за допомогою сну втілені Духи завжди мають контакти з духовним світом. Ось чому Вищі Духи без особливого незадоволення погоджуються втілюватися між людьми. Богу було угодно, щоб при зіткненні з пороком, вони могли підкріплюватися через сновидіння від джерела добра, і щоб таким чином, з`явившись на світ для напучування інших, вони не впали самі. Сон є шлях, відкритий для них Богом, щоб спілкуватися зі своїми небесними друзями. Це – відпочинок після праці в очікуванні кінцевого звільнення, яке повинне повернути їх до справжнього, тобто більш досконалого середовища.

            Сновидіння є згадкою про те, що наш Дух бачив уві-сні. Проте, більшість людей не завжди бачать сни і не завжди або не повністю пам`ятають їх. Це трапляється через те, що далеко не кожна душа здатна використовувати свої здібності під час сну. Найчастіше у звичайних людей залишаються після пробудження лише неясні, туманні спогади та збентеження, які виникають від побаченого та почутого їхнім Духом, переплетені з проблемами повсякденного життя. 

            Втім, у третьому тисячолітті у найбільш досконалих людей, які живуть нині та будуть жити в майбутньому на Землі, почнуть розвиватися сновидіння нового складу – сновидіння-одкровення. Вони такі ж давні, як і звичайні, хоча переважна більшість людей ще не знайома з ними. Такими були сновидіння Якова, єврейських пророків та деяких індійських гуру. Вони складаються зі спогадів Духа, який навчився ще за людського життя майже повністю звільнятися від матеріального тіла. Однак, при цьому слід навчитися добре розрізняти такі двоякі сни. Переважна більшість звичайних людей буде ще довго неправильно тлумачити їх, впадаючи в протиріччя та хибні міркування. І лише ті, хто осягне абсолютну істину, правильно сприйматимуть їх та розтлумачуватимуть іншим.

            Отже, сновидіння є наслідком звільнення душі, яка стає більш незалежною через тимчасове припинення активної життєдіяльності тіла. Коли людина спить, то приходить у тимчасовий стан ясно-бачення, яке простягається у найвіддаленіші місця або бачені, або небачені раніше людиною, а іноді навіть в інші світи. А ще відбувається пригадування подій, що спливають у пам`яті, які сталися під час нинішнього або попередніх існувань, незвичних зображень усього того, що відбувається або відбулося у невідомих нам світах, до яких часто приєднуються предмети нашого реального світу. Всі ці події – нинішні, минулі та майбутні, перемішуються в пам`яті під час сну між собою і породжують ті незрозумілі сновидіння, які часто не мають для нас ні змісту, ні логічного зв`язку.

            Незв`язність сновидінь пояснюється ще й пропусками, які залежать від неповного пригадування того, що з`являлося нам уві сні. Така картина нагадує розповідь, в якій місцями не вистачає цілих фраз або частин фраз. Уривки ж, які залишилися і з`єднані разом, втрачають всякий зміст, всяке розумне значення.

            Крім того, сновидіння не завжди запам`ятовуються ще й тому, що Дух отримує їх не через тілесні органи. А так як тіло складається з важкої матерії, то воно з трудом зберігає отримані враження. При цьому слід зауважити, що сни не завжди справджуються у тому значенні, яке надають їм гадалки. Смішно думати, що такий-то сон віщує те-то. Вони істинні лише у тому значенні, в якому становлять дійсність для Духа, яка, здебільшого,  не має ніякого відношення до того, що відбувається у тілесному житті. Сон – це лише пригадування, яке іноді може супроводжуватись передчуттями майбутнього або усвідомленням того, що відбувається у цей час в іншому місці, куди перенісся Дух.

Але ж люди щодня на власному досвіді переконуються, що окремі постаті час від часу з`являються уві сні та повідомляють своїм рідним або друзям про те, що трапиться з ними? У такому випадку відбувається пряме сполучення Духа померлих осіб з нашим Духом. Нерідко такі сни, їх ще називають віщими, збуваються незалежно від нашої волі, але й досить часто, не зважаючи на всілякі передчуття, не збуваються. Таке трапляється тому, що не всі сни відносяться до тіла. Якась частина з них може збутися тільки для Духа. Дух завжди бачить те, що бажає бачити, тому що він обов`язково зустріне це у майбутньому житті.

            Не слід забувати й про те, що під час сну Дух так чи інакше залишається під впливом матерії і тому не звільняється повністю від земних понять. Клопоти вчорашнього дня можуть надати сновидінню вигляд того, чого людина сильно бажає або чого боїться – якраз це і називається плодом уяви. Коли людину хвилює якась проблема, то з нею пов`язується все, що вона бачить уві сні.

            Чи потрібен Духу глибокий сон для тимчасового звільнення? Ні, Дух отримує свободу, навіть якщо тіло перебуває у напівдрімоті, або у стані медитації. Він користується для свого звільнення кожною зручною хвилиною, яку надає йому тіло. І чим слабкіше людське тіло, тим вільніший Дух. Іноді у стані заціпеніння або дрімоти людині вчуваються слова, які ясно вимовляються наче зсередини нас самих і які часто не мають ніякого відношення до того, що турбує чи захоплює нас в даний момент. Це не що інше, як слабкий відгомін Духа, що бажає поспілкуватися з людиною.

            Часто у стані, коли ми тільки заплющили очі, але ще не спимо, нам ясно уявляються різноманітні картини та фігури іноді до найменших деталей. Що це, видіння, чи дія нашої уяви? Коли тіло ще не спить і лише починає повільно ціпеніти, Дух намагається розірвати кайдани. Він переноситься в інше місце і бачить. Коли б сон був глибоким, то тоді це було б сновидіння. А ще трапляється, що під час сну або дрімоти до нас з`являються прекрасні, як нам здається, думки, які, не зважаючи на всі зусилля пригадати їх, раптово згладжуються з пам`яті. Такі думки також з`являються внаслідок  часткового звільнення Духа, який користується у цей час більшими здібностями. Але буває й так, що це поради або застереження від інших Духів. Іноді такі думки відносяться більше до світу духовного, ніж до світу тілесного. І, навіть, якщо тіло забуває навіяні міркування, то Дух пам`ятає про них, і, при необхідності, вони знову з`являються в реальному житті у вигляді натхнення.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі