Блоги → Перегляд

Контрабанда під крилом Гройсмана: чим спровокована істерика в Кабміні?

Середа, 22:45, 27/06

Рейтинг
4 0
Переглядів
1527

3
0
3

crTJ0r2sTseMVPyJ21Kz2aV5GBA5wUBlZbXV3QgR4w4ioWVwYkpDXy4p0rtoK7oXE-mr16eOfGg3_Gfj9oV7KG3-n0p1cJTOIWk3dVz_dhyR4Q1n36lryjHOANT1XxvCdeooA8uM Контрабанда під крилом Гройсмана: з чим пов’язана істерика в Кабміні?

Після відсторонення Романа Насірова від виконання ним обов’язків Голови Держакної фіскальної служби України, прем`єр-міністр України Володимир Гройсман призначив свого товариша Мирослава Продана т.в.о. Голови ДФС України, який, в свою чергу, попризначав на всі ключові митниці своїх людей. Прем’єром Гройсманом перед т.в.о. Голови ДФС України була поставлена проста задача - максимальний збір “чорної каси” з імпортерів та експортерів. У зв’язку з цим М.Продан провів ряд зустрічей з найбільшими імпортерами/експортерами (у т.ч., і горіхів) і контрабандистами, під час яких було погоджено такси і розміри платежів. Схеми ось-ось повинні була запрацювати на повну...

Однак, застосовуючи надане законодавством право, у процес втрутилося Головне управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України (ГУ “К” СБУ), яке при отриманні оперативної інформації про можливі порушення Закону, почало скеровувати посадовцям митних органів вимоги щодо переогляду вантажів. До переоглядів оформлених вантажів в обов’язковому порядку залучалися співробітники ГУ “К” СБУ, а наслідком таких переоглядів була доплата до бюджету в значних розмірах та складення посадовцями митних органів протоколів про порушення митних правил.

Відповідно, після завершення чергового “звітного” періоду, прем`єр В.Гройсман поставив Мирославу Продану запитання щодо мізерного (на думку прем’єра) розміру “чорної каси”, на що т.в.о. Голови ДФС України відповів, що не може нормально налагодити роботу, оскільки в справу постійно втручається ГУ «К» СБУ. Тоді прем`єр-міністр України постановою Кабміну в лютому 2018 року заборонив правоохоронцям втручатися в роботу митниці. Наслідки такого рішення не змусили себе чекати. Станом на червень 2018 року надходження до бюджету з митних зборів та платежів падають у рази. І це не дивно, бо пропорційно зростає “чорна каса”. Втім, за діру в бюджеті несе пряму відповідальність прем`єр-міністр України. От він і вирішує звинуватити у всьому правоохоронців, які, як виявилося з його слів, не дають працювати ні митникам, ні бізнесу, незважаючи на те, що сам 5 місяців тому усунув їх від контролю за митним оформленням вантажів.

Однією з основних причини, які змусили прем’єр-міністра В.Гройсмана розпочати на засіданні Уряду „безпрецедентну” боротьбу з „тиском” правоохоронців на імпортерів та посадовців митниці стали такі події. Під час перебування 8-10 червня 2018 року на фестивалі в м. Тульчин Вінницької області Прем`єр-міністра України повідомили про те, що співробітники ГУ „К” СБУ, здійснюючи супровід кримінального провадження від липня 2017 року за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.3 ст.212, ч.3 ст.209, ч.3 ст.368, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України, вийшли на злочинну організацію, до якої входили службові особи Вінницької митниці ДФС України В. Калашніков, І. Путишин, Ю. Мацібора. І справді, 18 червня 2018 року слідчі скерували до Вінницького міського суду матеріали кримінального провадження зі звинуваченням цих осіб у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

В ході документування злочинної діяльності вказаних посадових осіб Вінницької митниці співробітники ГУ „К” СБУ, за результатами проведення слідчих та оперативних заходів, виявили злочинну діяльність вищих посадових осіб ДФС у Вінницькій області – начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Р.Осмоловського, який тісно пов’язаний з т. в. о. Голови ДФС України М. Проданом та особисто добре знайомий з прем’єр-міністром України В.Гройсманом, та першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області, начальника податкової міліції В.Сирватки, якого теж пов’язують тісні взаємини з М.Проданом та В.Гройсманом. На підставі зібраної доказової бази та проведеної на її основі економічної експертизи встановлено завдання економічних збитків державному бюджету за участі названих високопосадовців ДФС України у розмірі 305 млн. гривень. Крім того, зібрані в ході негласних слідчих розшукових дій матеріали, підтвердили висновки вказаної експертизи, з чітким визначенням ієрархічної структури організованої злочинної групи, до якої входять більше 10 чоловік, на чолі з місцевим бізнесменом І. Немировським, який тісно комунікує з начальником ГУ ДФС у Вінницькій області Р. Осмоловським та з т. в. о. Голови ДФС України М. Проданом. 18 червня 2018 р. із цього приводу відбулася нарада правоохоронців, на якій обговорили можливість оголошення підозр та затримання учасників ОЗУ, у т. ч., і керівництва ГУ ДФС у Вінницькій області, про що стало відомо прем’єр-міністру України В. Гройсману і спровокувало його нову заяву і появу цілого “плану” боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. 20 червня 2018 р. прем’єр-міністр на засіданні Уряду презентував свій новий “план” і наголосив, що “лідируюча роль належить МВС, ДФС та Національній поліції”.

Однак і тут прем`єру Гройсману не пощастило. Не встиг він 20 червня 2018 р. затвердити свій новий план боротьби з контрабандою і провести 21 червня 2018 р. селекторну нараду з питань його реалізації, як один із учасників цієї наради і протеже самого Гройсмана та людина т. в. о. Голови ДФС України М. Продана – начальник Волинської митниці Віктор Кривіцький вкотре потрапив в поле зору правоохоронців. Чи то так співпало, чи керівництво Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України в особі Павла Демчини просто вирішило вказати на те, що всі зусилля прем`єр-міністра Гройсмана довести серйозність своїх зусиль в боротьбі з контрабандою є просто грою на публіку, але протягом кількох години після завершення Гройсманом селекторної наради з посилення боротьби з контрабандою співробітники ГУ “К” СБУ затримали після виїзду з митного поста “Ягодин” Волинської митниці ДФС величезну партію контрабанди. Правоохоронці зупинили поблизу кордону вантажний автомобіль, який, за документами, ввіз „конструкцію будівельну збірну з чорних металів (вживана теплиця)”, за задекларованою вартістю 36 тисяч гривень. Під час перевірки оперативники спецслужби виявили у вантажівці автомобільні запчастини загальною вартістю майже двісті тисяч доларів США. Митні платежі, які повинні були бути сплачені до державного бюджету, становлять приблизно сорок тисяч американських доларів.  Служба безпеки України вбачає у діях посадовців міжнародного пункту «Ягодин» Волинської митниці, які пропустили цю вантажівку, ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. (https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/4957#.JDf9DbmG.dpbs). За інформацією від поінформованого джерела на Волинській митниці, вказівку щодо пропуску вказаного вантажу за підробленими документами та із значним заниженням митної вартості вантажу віддав особисто начальник Волинської митниці ДФС Віктор Кривіцький.

Можна було б сказати про те, що т.в.о. Голови ДФС України М. Продан чи прем’єр-міністр України В. Гройсман не можуть відповідати за дії начальника кожної митниці, навіть якщо всі знають про їхні близькі стосунки. Однак, той факт, що посадовець, який після гучних публічних закликів прем’єр-міністра України В.Гройсмана побороти контрабанду та ще й одразу після завершення селекторної наради з посилення  протидії цьому явищу, приймає злочинне рішення та віддає незаконний наказ про пропуск величезної партії контрабанди, і досі залишається на роботі, від якої його навіть не відсторонюють, говорить сам за себе і чітко свідчить про покровительство контрабанді на самій верхівці урядової вертикалі.

Переклад

ДжерелоКоментарі

Щось тут недодумано. Почнемо з того що немає загальної системи як митниця. Є легальний сектор і набір тіньових джерел прибутку на кшалт окремо взятих пунктів пропуску. Кожен такий пункт є приватизованим. Тоб то там укладені своі схеми , своі касти і своі сили прикриття і обслуговування. Якщо хтось засилає перевірку то автомобіль вичисляється на під'їзді спецпостами а прикриття іде на рівні СБУ та прокуратури які також вписані в систему процентом. Зараз просто Аваков бажає вписатися в систему , Ось і все. Якщо нове керівництво значить змінився феодал, наприклад митниця Кучми стала митницею Ющенка і т.д. - йому швидко оповідають як воно має бути і він як правило немає ніц проти. Каса йде просто новому власнику, а частина скажімо вантажівок Медведчука просто міняють пункт пропуску.
Найкраща боротьба Гройсмана, п очолення корупції.
Цитую: ГУ „К” СБУ, за результатами проведення слідчих та оперативних заходів, виявили злочинну діяльність вищих посадових осіб ДФС у Вінницькій області – начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Р.Осмоловського, який тісно пов’язаний з т. в. о. Голови ДФС України М. Проданом та особисто добре знайомий з прем’єр-міністром України В.Гройсманом, та першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області, начальника податкової міліції В.Сирватки, якого теж пов’язують тісні взаємини з М.Проданом та В.Гройсманом. На підставі зібраної доказової бази та проведеної на її основі економічної експертизи встановлено завдання економічних збитків державному бюджету за участі названих високопосадовців ДФС України у розмірі 305 млн. гривень. Крім того, зібрані в ході негласних слідчих розшукових дій матеріали, підтвердили висновки вказаної експертизи, з чітким визначенням ієрархічної структури організованої злочинної групи, до якої входять більше 10 чоловік, на чолі з місцевим бізнесменом І. Немировським, який тісно комунікує з начальником ГУ ДФС у Вінницькій області Р. Осмоловським та з т. в. о. Голови ДФС України М. Проданом. 18 червня 2018 р. із цього приводу відбулася нарада правоохоронців, на якій обговорили можливість оголошення підозр та затримання учасників ОЗУ, у т. ч., і керівництва ГУ ДФС у Вінницькій області, про що стало відомо прем’єр-міністру України В. Гройсману і спровокувало його нову заяву і появу цілого “плану” боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. 20 червня 2018 р. прем’єр-міністр на засіданні Уряду презентував свій новий “план” і наголосив, що “лідируюча роль належить МВС, ДФС та Національній поліції”.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі