Блоги → Перегляд

Центральноафриканська Республіка

П'ятниця, 00:50, 10/08

Рейтинг
0 0
Переглядів
488

0
0
0
У цій статті згадуються
Виктор Медведчук
Громадський діяч

Центральноафрика́нська Респу́бліка (фр. République Centrafricaine) (до 1960 р. — Убангі-Шарі) — держава в Центральній Африці, розташована трохи північніше екватора між 2° і 11° північної широти та 14° і 27° східної довготи. Межує на північному сході з Суданом і сході з Південним Суданом, півдні з ДРК і Конго, заході з Камеруном і північному-заході з ЧадомСтолиця — місто Бангі.

Площа 622 436 км²; З заходу на схід країна протягується на 1200 км, з півночі на південь на 600 км. До Атлантичного океану її відділяє відстань 500 км, до Середземного моря 2300 км та до Червоного моря2300 км.

250px-Location_Central_African_Republic_AU_Africa.svg.png

Девіз"Unité, Dignité, Travail"
фр. "Єдність, гідність, праця"

Гімн: La Renaissance
E Zingo

=

https://www.youtube.com/watch?v=FNjgLreo2QU

 

є варіант--чорт зна який правдивий

= https://www.youtube.com/watch?v=8E1EmZJvzdk ZINGO PEUPLE CENTRAFRICAIN

це собі так, пісенька пізнавальна

https://www.youtube.com/watch?v=UoAwFJa--QA

 


 Історія Центральноафриканської Республіки

Незалежність від Франції отримана 13 серпня 1960. У 1965 році відбувся військовий переворот, очолюваний полковником Бокасса, що оголосив себе довічним президентом і імператором.

Він був зміщений президентом Девідом Дако в 1979, що у свою чергу був зміщений генералом Андре Колинба в 1981 році.

На референдумі 1986 була прийнята нова конституція; масові демонстрації за проведення реформ відбулися в 1990 і 1991. В 1991 році в країні була введена багатопартійна система.

 

Майже всю територію країни займає обширне плоскогір'я Азанде. В тектонічному відношенні воно являє собою виступ стародавньої, докембрійської основи африканської платформи

 

 

На півночі країни підвищення Азанде поступово переходить в плоскі, місцями заболочені рівнини південного краю впадини Чад.

 

 

Геологічна будова території дозволяє припускати, що надра країни багаті на різноманітні корисні копалини, але вивчені вони дуже слабо.

З 1930 року добуваються алмази, більша частина з яких (близько 40 %) є ювелірними. Основні родовища, головним чином розсипні розташовані в басейнах річок Лобає і Санга, а також на південному-сході в районі Бріа.

Родовище урану було відкрито французьким комісаріатом по атомній енергії в 1959 році в містечку Бакума на півночі країни. Запаси урану оцінюються в 10-16 тис. тонн.

В багатьох районах знайдені рудовияви золота. Домінують розсипні родовища, приурочені до річних долин, але промислового значення не мають.

Родовище залізної руди відкрите в 1948 році в Богоені, за 120 км на північний схід від Банги. Запаси становлять 3,5 млн тон, а середній вміст заліза — 63 %. В руді практично відсутні шкідливі домішки.

В 1976 році розвідка з штучного супутника Землі зафіксувала в південних районах країни, біля міст БоаліБосембелеСиб'юБамбарі, наявність крупного родовища залізної руди названого Бангійською аномалією.

Також знайдені ознаки покладів мідної руди на південному сході країни, на північному схилі хребету Бонго. Це родовище вважається продовженням відомого суданського мідемісного басейну.

Недра ЦАР також містять руди нікеляхромуоловаграфіту. Різноманітні родовища будівельних матеріалів, серед яких найвідоміше родовище вапна Фатіма біля Банги (запаси оцінюються в 3 млн т).

 

 

Специфіку екваторіально-мусонного клімату визначає положення ЦАР між екватором і північним тропіком.

Клімат країни формується під впливом двох повітряних потоків — теплого вологого морського повітря з Атлантики (екваторіального мусону) та спекотнихповітряних мас північно-східних пасатів. Мусони досягають найбільшого поширення з березня — квітня до жовтня — листопада. Це сезон дощів, продовжуваність якого скорочується до півночі. Крім того середньорічна кількість опадів зменшується з заходу на схід. В інші місяці року (сухий сезон) дме північно-західний сухий вітер континентальних пасатів — харматтан

Розбіжності клімату окремих частин країни визначаються в основному продовжуваністю сухого періоду та кількістю опадів за рік. Хоча середньорічна температура по всій території країни досить велика — 20 — 25°С, спостерігаються середньодобові та середньомісячні коливання температур в різних районах.

Абсолютний температурний максимум — 44,2°С, був зафіксований в Бірао у 1953 році.

Середньомісячна температура у м. Банга 21° — 31°С. Опадів 1000 −1200 мм в рік, на півночі до 1600 мм.

Виділяється три кліматичні зони:

  • сахело-суданська — на півночі, найсухіша. Досить часто бувають посухи. Дощі дуже рідкі, особливо з листопада до березня, під час сухого сезону.
  • судансько-гвінейська — в центральній частині. Сухий сезон триває з листопада до березня, дощовий з з квітня до жовтня. Середньорічна температура 20 °C, а середньорічна кількість опадів 900 мм.
  • зона вологих тропіків (убангійського клімату) — на півдні. Дощі тут закінчуються на короткий період, з грудня до лютого. Середньорічна температура становить 25 °C, а середньорічна кількість опадів — 1300 мм.

 

220px-Ubangi_river_near_Bangui.jpg Річка Убангі

Водні ресурси країни формуються в основному за рахунок опадів, що живлять розгалужену мережу малих і великих річок, а також поповнюють ґрунтові води. Скрізь на території країни спостерігається тропічний режим опадів, але характер дощів різноманітний. Виділяють три типи дощів:

  • грозові місцеві дощі — інтенсивні та нетривалі;
  • шквалисті зливи, що дають найбільшу кількість опадів і супроводжуються сильними поривчастими вітрами;
  • малоінтенсивні дощі, що характеризуються великою тривалістю.

Річки країни, в своїй більшості бурхливі та порожистісудноплавні тільки в низовинах. Всі вони мають широкі долини із слабо терсированими, зручними для землеробства схилами.

Впродовж річок, як правило, проходять природні межі розселення центральноафриканських народів.

Річки північної частини країни належать до басейну найбільшої річки в північній частині країни — Шарі (її притоки Бемінгі і Аук беруть початок в горах Бонго), що впадає в озеро Чад, а південної до басейну річки Конго. Інші річки цієї системи — БангоранБамінгіГрибінгі — дуже порожисті і сильно міліють в сухий сезон.

Річки південної частини, басейни яких займають 2/3 її території, впадають в найбільшу річку країни — Убангі. Убангі утворюється від злиття річок Уеле і Мбоуна південному сході країни і несе свої води в річку Конго.

Більша частина річок судоплавна в повінь, а Убунгі цілий рік до Бангі. Це головна транспортна артерія країни.

Річка Санга, права притока Конго, утворена злиттям Кадеї і Мамбере на крайньому південному заході країни. Її протяжність — 1300 км. Річка судноплавна цілий рік.

На багатьох річках є водоспади.

 

На більшій території країни переважають високотравні савани, місцями чергуються із саванними лісами, дерева яких скидають листя в сухий сезон. На крайній півночі рослинний покрив нагадує посушливий степ. Це зона сухих чагарників або опустиненних саван з рідкими деревами. Тут переважають колючі чагарники, що стеляться, різні види акацій і низькі злаки, що ростуть пучками. Ландшафти північних районів дуже одноманітні, особливо в сухий сезон, коли рівнини покриваються сіро-бурою жорсткою травою, серед якої подекуди підвищуються безлистові дерева та чагарники, вкриті колючками. В цій зоні розповсюджені найбідніші червоно-бурі ґрунти. Вони сформувались в умовах посушливого клімату. Землеробство тут можливе лише при використанні штучного зрошення.

 

 

Політична система — однопартійна військова республіка.

Глава держави й уряду Андре Колинба з 1981.

За даними рейтингу «Неспроможних держав» на 2013 рік, Центральноафриканська Республіка посідає в ньому дев'яте місце[1].

Релігія[ред. | ред. код]

Близько 50 % віруючих християни — (протестанти 25 %, римо-католики 25 %). Дотримуються місцевих традиційних вірувань — 35 %, мусульмани — 15 %.

Економіка[ред. | ред. код]

Основою економіки є сільське господарство, в якому працює близько 70 % населення. Експорт: алмазиуранкавабавовнадеревинатютюнпрособатат.

Промисловість розвинена слабо. Видобувають алмази (2 % світового видобутку). Ведуться заготівлі цінних порід деревини (16 % експортних надходжень). Електроенергія виробляється переважно на ГЕС (82 %). Обробна промисловість представлена деревообробною, харчовою, та легкою промисловостями.

Сільське господарство[ред. | ред. код]

Головна галузь — рослинництво. Експортне значення має вирощування бавовни, кави, тютюну, a також збір соку гевеї. Обробляють маніок їстівнийямскукурудзуцукрову тростинуарахісбанани. Тваринництво має підсобний характер.

Транспорт[ред. | ред. код] Головна категорія: Транспорт в Центральноафриканській Республіці

Залізниць немає. Протяжність автомобільних доріг 23,8 тис. км. Протяжність водних шляхів 800 км. Головна річка — Убангі. Головний річковий порт — Бангі.

 

 

На експорт поставляються: алмазидеревинакавабавовнатютюн. Імпортується: паливо, машини і обладнання, промислові та продовольчі товари. Основні торговельні партнери; країни БенілюксуФранціяКамерунКот-д'Івуар.

Населення[ред. | ред. код] Докладніше: Населення Центральноафриканської Республіки 220px-Group_of_Peul_women_in_Paoua.jpg Жінки фуле в Паоуа.

Населення Центральноафриканської Республіки збільшилося майже в чотири рази з моменту здобуття незалежності. У 1960 році населення складало 1 232 000 чол.; за оцінкою ООН 2014 року, приблизно 4 709 000.[2]

За оцінками Організації Об'єднаних Націй, приблизно 11 % населення у віці між 15 і 49 років ВІЛ-позитивні.[3] Тільки для 3 % населення країни антиретровірусна терапія є доступною, в порівнянні з 17 % охопленими в сусідніх країнах — Чаді та Республіці Конго.[4]

Населення розділене на більш ніж 80 етнічних груп, кожна з яких має свою власну мову. Найбільші етнічні групи: головним чином банда і гбайя (понад 50 % населення), азандегбанді, в лісах пігмеї, включаючи європейців в основному французького походження.

Мови[ред. | ред. код] Головна категорія: Мови в Центральноафриканській Республіці

Мови: санго (національна), французька (державна).

Освіта[ред. | ред. код] Докладніше: Освіта в Центральноафриканській Республіці

Народна освіта в Центральноафриканській Республіці є безкоштовною і обов'язковою у віці від 6 до 14 років.[5] Тим не менш, приблизно половина дорослого населення країни неграмотна.[6]

Вища освіта[ред. | ред. код]

Університет Бангі — громадський університет, розташований у Бангі, включає в себе медичну школу, і Евклідовий університет, міжнародний університет у Бангі — дві установи вищої освіти в Центральноафриканській Республіці.

Охорона здоров'я[ред. | ред. код]

Відповідно до звіту HeRAMS 2014 року у країні після громадянської війни[en] було поранено 7 136 осіб. Не функціонувало 365 (44,8 %) закладів охорони здоров'я, більшість за межами Бангі, столиці країни. 147 з них було пошкоджено, 21 зруйновано[7].

 

 

 

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAcf1dkl4WNqL9wkESC-kZ-VYelOg1:08 Центральноафриканська Республіка: хаос і насильство euronews (українською) 250 views4 years ago Центральноафриканська Республіка оговтується після... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDvlb3V_sGx42Ec_kSYsIb7Ra2L3A0:51 Центральноафриканська республіка: повстанці атакують euronews (українською) 34 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Напередодні перемовин між владою Центральноафриканської республіки та повстанцями сотні... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAz_ipyV40NxVCTROhkzIrCOEEw1A1:09 Центральноафриканська Республіка покладає великі надії на нову лідерку euronews (українською) 38 views4 years ago У Центральноафриканській Республіці радіють обранню... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBmMLwrLpJ40oOPUu7D7jTYwsGgKQ1:04 Центральноафриканська Республіка: миротворці зупиняють суд Лінча euronews (українською) 215 views4 years ago У Центральноафриканській Республіці солдати міжнародного контингенту відкрили вогонь по натовпу, аби... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAnVNbGP6p0l9OKBnDEzOJiCUnrWA1:14 Центральноафриканська Республіка: тисячі людей рятуються від насильства euronews (українською) 34 views4 years ago Попри присутність французьких військових, у... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпи... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAzDDF8K_Fg9MzbwaTmLVB5xfm7yg27:02 Дети войны RTД на Русском 46K views2 years ago Я не помню их лиц, я помню только, что это были плохие люди, враги», - рассказывает бывший солдат движения... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAJJ0jU-g_cqW6eLN4-uLKbnMyLmA1:16 У Центральноафриканській Республіці загинуло шестеро миротворців euronews (українською) 32 views4 years ago Ситуація у Центральноафриканській Республіці... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDH5s0YQvtPuIVns9WWt7sU0Op2ug1:13 Франція розгортає військову операцію у Центральноафриканській Республіці euronews (українською) 85 views4 years ago Усе більше французьких солдатів прибувають до... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLC8Aw1y3bFV-4Bkzfk8ghk8I2z2Yg5:03 Центральноафриканская республика: преодолевая насилие United Nations 16K views2 years ago United Nations - Центральноафриканская Республика – небольшое государство. Сейчас оно переживает кризис, о котор... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCo9NNdT71QZB-TkN6h3n3TyfzftA0:57 Тимчасовим президентом Центральноафриканської Республіки стала жінка euronews (українською) 19 views4 years ago У Центральноафриканській Республіці обрали нового... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAGY3s5o26zre7WhqgAU0w1oV99Sw1:02 ЄС відправить миротворців до Центральноафриканської Республіки euronews (українською) 14 views4 years ago Євросоюз готовий відправити миротворчий контингент до Центральноафриканської Республіки- про це заявив... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLD_BVbaINXmgxCjE5sW5z2jxl4kMA9:01 Відкриті рани Центральноафриканської республіки - reporter euronews (українською) 34 views3 years ago ЧИТАТИ ДАЛІ: http://ua.euronews.com/2014/12/23/open-wounds-in-the-central-african-republic Євроньюз - найпопулярніший ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCwii3z2O2P1530Kmr3GeP3DfbeXA0:49 Центральноафриканська офензива euronews (українською) 27 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Президент Центральноафриканської республіки Франсуа Бозізе втрачає контроль над країною.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCpkTE1KB-nkM6c4AoW4Mserfa6BQ1:01 Столиця ЦАР - в руках повстанців "Селека" euronews (українською) 59 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Столиця Центральноафриканської республіки - Банґі - опинилася в руках повстанців. Вранці неді... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA9bYfOst0tB2i5SS59fJ2ip_c7RA1:05 ЦАР: повстанці готові до перемовин euronews (українською) 32 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Повстанці у Центральноафриканській республіці готові піти на переговори з президентом. Контр... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAioZ70NvyB0U2tGydCnDBCZNREEA2:16 ЦАР: миротворцям не вдається зупинити терор euronews (українською) 65 views4 years ago Центральноафриканська республіка десятий місяць поспіль живе у хаосі. Пограбування, ґвалтування, тортури,... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA9eIC115BgRF3wAFbQ2bh38L3dqw0:31 Внаслідок сутичок в ЦАР загинули майже 400 людей 24 Канал 67 views4 years ago Читати на сайті: http://24tv.ua/home/showSingleNews.do? hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCgUJDElTZtsqZxJdTz5AObAedXWA0:21 Вибори в ЦАР: перемагає незалежний кандидат euronews (українською) 32 views2 years ago Центральноафриканська республіка обирає нового президента. У першому турі несподівано переміг колишній... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAmregCjmcQkZOMZlL_lJzb0dCcQQ1:00 Папа Римський у ЦАР: тимчасовий президент публічно попросила вибачення euronews (українською) 47 views2 years ago Центральноафриканська республіка — наступна і остання зупинка африканського турне Папи Римського Франци... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLADF8oar1Hlb6vq8d4jzqWW--301g0:59 ЦАР: протести проти присутності в країні місії ООН euronews (українською) 45 views1 year ago У столиці Центральноафриканської республіки сотні людей вийшли на вулиці з вимогою до місії ООН залишити... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLB3k1Z0X-C95Gc_y5rDmjmd4jDtTw1:14 Самопроголошений президент ЦАР просить допомоги euronews (українською) 277 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Самопроголошений президент Центральноафриканської республікиМішель Джотодія просить ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCBFmOMCFn_Q_GVxwYu_-QXziF--A1:04 Чверті населення ЦАР загрожує голод euronews (українською) 22 views4 years ago Чверті населення Центральноафриканської республіки... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDMg8nZmYYa_xfHJGVaCI9dIaZ1Rg1:03 За рік у ЦАР проведуть вибори президента euronews (українською) 13 views4 years ago У Центральноафриканській республіці на тлі... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпиш... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLC7knG6FQpdr0oyGYjLAwqsywd5Yw1:01 ООН занепокоєна гуманітарною кризою у ЦАР euronews (українською) 10 views5 years ago Організація Об'єднаних Націй збільшує постачання... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA25JLWkBCMY5Ef_lWpWosRDfNrhA1:17 Французькі військові прибули до ЦАР euronews (українською) 29 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Франція не визнала самопроголошеного президента Центральноафриканської республіки, лідера... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLD_mSY8OuSvCBXzjwnWT1gY-AdaSA1:22 ЦАР: самопроголошений президент обіцяє передати... euronews (українською) 48 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Самопроголошений президент Центральноафриканської республікиМішель Джотодія обіцяє ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAoWs3edaQLZuyIWs2PdSwODrxC8A1:34 У конголезькому місті Зонго приймають біженців із Центральноафриканської республіки UA:Перший14 views1 year ago Про історію двох доброчинців – християнської черниці та ісламського імама – розказує Анастасія Лебега... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDi6TNP9FYfTZngxMVhHBA5PGxD8A0:58 ЦАР: збройні сутички в столиці перед голосуванням в ООН щодо інтервенції euronews (українською) 11 views4 years ago У Банґі, столиці Центральноафриканської Республіки -... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLC9hEnXlzYTyBjfM1iUpVL9RGQHVg1:01 Конфлікт у ЦАР: у столиці понад 300 загиблих за півтижня euronews (українською) 76 views4 years ago У столиці Центральноафриканської Республіки Банґі... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDPmGbtZLrCP1lTQa4LfSSzC9tlTQ1:51 Бемба відповість за злочини своєї армії euronews (українською) 27 views2 years ago Міжнародний кримінальний суд (МКС) визнав винним колишнього віце-президента Демократичної Республіки... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLC6zOSJFM_zYXLrErZoBgyP832mkw0:35 У ЦАР звільнили працівниці французької гуманітарної місії euronews (українською) 20 views3 years ago Клодію Прієст, працівницю французької гуманітарної місії, полонену в Центральноафриканській Республіці,... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDuvQUniNS489eiCv6D_n9QwIPI8g0:50 Керівники ЦАР пішли у відставку euronews (українською) 23 views4 years ago Самопроголошений президент Центральноафриканської... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLD1pscPSZoAC3GZ1_D_yjwfyPgVHg1:30 У ЦАР поїде більше миротворців euronews (українською) 17 views4 years ago Рада Безпеки ООН схвалила відправку майже 12-тисячного миротворчого контингенту до Центральноафриканської... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBV5VJFCVjepAizY9U7ox0UwsWahw0:51 Генсек ООН: ЦАР на межі міжрелігійного розколу euronews (українською) 25 views4 years ago Центральноафриканській республіці загрожує міжрелігійний розкол. Таке попередження виголосив генеральни... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAh-N_wZe-w5Gw71cfEIIo8AUQZhg1:11 ЦАР: нове загострення конфлікту euronews (українською) 18 views4 years ago Щонайменше двоє людей загинули у Центральноафриканській Республіці внаслідок протистояння між миротворч... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAnms3tsmhZ_eUfcSfPmJBA0OtKXQ0:56 ЦАР: повстанці відкинули запропонований... euronews (українською) 15 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Повстанці у Центральноафриканській республіці відкинули заклик президента створити уряд... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBOHlr090IoM8uxA9Op5ds10hjpNw1:28 ЦАР: напередодні перемовин наступ повстанців триває euronews (українською) 77 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Повстанці в Центральноафриканській республіці ведуть наступ на столицю країни - місто Банґі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBcUfhys0v3PFS_zGb51qZqgnjXcA1:11 ЦАР: французи вилучають зброю у повстанців euronews (українською) 22 views4 years ago Біля аеропорту Банґі - столиці... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпишіться і отрим... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAGPUS6w2gCDFEPH75oJEewI1cRiQ1:07 У ЦАР організували день роззброєння цивільних euronews (українською) 12 views4 years ago Частина громадян Центральноафриканської республіки погодилися на ініціативу влади щодо роззброєння.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLARS9Cix_UeBF5ZjkYTMhvTMA3__Q1:06 Президент ЦАР вилетів до Чаду euronews (українською) 37 views4 years ago Президент Центральноафриканської республіки Мішель... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA0Y_UQnMpkwIgOXWJlvCeWOmlP0w1:11 ЦАР: прибирання заради миру euronews (українською) 15 views4 years ago Під наглядом миротворців насильство у Центральноафриканській республіці пішло на спад, але християни... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLB1CDosuAOp3T4GoN9hLDiCvUGRrw1:35 Тимчасовий керівник ЦАР: "хаос і пограбування скінчилися" euronews (українською) 23 views4 years ago У Центральноафриканській Республіці біженців... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLClJt9Q404VydmfsYt8mKSZ3jpYlA1:08 Столиця ЦАР - під контролем французьких вояків euronews (українською) 38 views4 years ago Бойовики збройних угруповань залишили вулиці Банґі -... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBhPWQyCxjiYGLP5yBsUilczt_DEg1:31 ЦАР: тимчасовий президент "не захищатиме від міжнародного трибуналу нікого" euronews (українською) 46 views4 years ago Десятки тисяч мусульман поспіхом залишають Центральноафриканську Республіку. Вони втікають від озброєни... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDYm3sR_W4TKkN6L8y5PHmZu36d5g1:09 ЦАР: новий сексуальний скандал довкола миротворців euronews (українською) 58 views2 years ago Стало відомо про нові випадки сексуальної наруги, що її чинили солдати миротворчого контингенту щодо непов... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA1lu_2FUrCCsmcmF7zNhr5Cc5vkw1:09 Річниця кровопролиття в ЦАР: від ненависті до геноциду - лише крок euronews (українською) 71 views4 years ago Рівно рік триває міжконфесійний конфлікт між християнами та мусульманами у Центральноафриканській респуб... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLD3CmhJU85FMQIFoKJhftinGmAGbw1:00 У ЦАР біженців просять повертатися додому euronews (українською) 7 views4 years ago З настанням спокою у Центральноафриканській... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпи... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCdiSubl7YQ-xIepQBn8jYwj_w8cw1:19 ЦАР: миротворці з Чаду застосували зброю проти цивільних euronews (українською) 47 views4 years ago У столиці Центральноафриканської республіки Банґі... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLCRDYuzl7akBigV5zlXEDq6QFsfYA1:12 У ЦАР вбили колишнього міністра, погроми тривають euronews (українською) 38 views4 years ago У столиці ЦАР Банґі бойовики зарізали мачете... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпи... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA7hIY1aWdkDjOxW3UFvEYbDJAWmw0:41 У зґвалтуваннях в ЦАР підозрюють миротворців з ДР Конго euronews (українською) 54 views2 years ago Троє солдат миротворчої місії ООН в Центрально-Африканській республіці, яких звинувачують у зґвалтуваннях... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAGsyv6tsnvHBX0C1Af41K2Q-zJ9A1:01 Після місяців кровопролиття у столиці ЦАР - відносний спокій euronews (українською) 28 views4 years ago Після добровільної відставки президента ЦАР Мішеля... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLA3ZbslGNGvLKppc3xGsEnftfHhjQ1:00 Сусіди надсилають підкріплення в ЦАР euronews (українською) 79 views5 years ago http://ua.euronews.com/ Для оборони столиці республіки Бангі від повстанців Конго, Габон та Камерун відрядили кількас... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLBrdl0WPhE9YuDphWlQnv-VUoXjXw1:29 ЦАР: французи відбили спробу лінчувати бойовика "Селеки" euronews (українською) 154 views4 years ago Біля аеропорту Банґі - столиці... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі. Підпишіться і отрим... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDV0C72kS4-u5tH2mAFJvlhhm8E6g1:15 Французи увійшли у столицю ЦАР euronews (українською) 101 views4 years ago Співробітники Червоного хреста повідомляють про 281... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDf0Yq_9azH5Zo4t8XV_uKjH7xN5A1:04:41 Медведчук — в українську політику / Нині вже" href="https://www.youtube.com/watch?v=C4wvKe4HE8I">Потяги в Росію та Медведчук — в українську політику / Нині вже Громадське Телебачення 883 viewsStreamed 2 days ago Міністерство інфраструктури України розглядає можливість зупинити залізничне сполучення із Росією. Наскі... New hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLB8GeANhnNM1dmCsxg12lYz0GSEXg0:46 В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера ТСН 4K views1 week ago UA - В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера. Тіла трьох чолові... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAWGhjUXdw9Lreu4E2Az10SvC7Z1w1:09 ЦАР: год в хаосе euronews (на русском) 1.3K views4 years ago Непрекращающееся насилие, задержки обещанной финансовой помощи и прибытия европейских военных сил, - через... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDJAGVef7Qq1kgiajpdxv8Uj7SvSw0:51 Бойові дії на кордоні Демократичної Республіки Конго і Руанди euronews (українською) 57 views4 years ago Сторони звинувачують одна одну у порушенні кордону. Уряд у Кіншасі заявив, що стрілянина розпочалася по... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAqnirUb1xa3Hlh0ecyxJti-Xv1Dg9:57 Диктатори. Жан-Бедель Бокасса 24 Канал 7.1K views1 year ago Коронація Жана-Беделя Бокасси у 1976 році була копією інтронізації Наполеона Бонапарта 200 років тому. Спочатк... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAnmjmYm8Swfv2GGeOWjUnSwUPjbA0:49 Україна виявилася найменш щасливою країною Європи ТСН 2K views1 year ago UA - Про це свідчать дані всесвітнього звіту щастя, який щороку публікує ООН. У загальному рейтингу наша держ... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAq1goBe16xVL8IsmwT-vBfzSO-hg1:04 Мешканці Банґі рятуються від насильства euronews (українською) 33 views2 years ago Сотні людей залишили столицю Центральноафриканської Республіки Банґі, рятуючись від насильства. На вихід... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLDCTcrgVDy6U3UTA5LrIuNAXfVWIQ1:30 ЦАР: християни та мусульмани перетворилися на кровних ворогів euronews (українською) 220 views4 years ago Ситуація у Центральноафриканській республіці далека... Євроньюз - найпопулярніший новинний канал у Європі.... hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEZCPYBEIoBSFXyq4qpAwsIARUAAIhCGAFwAQ==&rs=AOn4CLAVkLQ-ax-6wPyS1cm3cNHup8ZDQw2:38 У ЦАР дочекалися виборів президента euronews (українською) 31 views2 years ago Ці вибори повсякчас відкладали, і ніхто не міг бути впевненим у тому, що вони відбудуться. Утім, вибо

Коментарі

mart mart 00:56
0
Украї́на (МФА: [ʊkrɐˈjɪn̪ɐ] ( прослухати)) — держава, розташована в Центрально-Східній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини.

Площа становить 603 628 км².
mart mart   00:58
0

помісти Україну на карті Африки замість Ц А Р.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.