Блоги → Перегляд

Надутий культ української мови

Середа, 16:18, 12/09

Рейтинг
0 0
Переглядів
1194

0
0
0

 

  Немає базару: українська мова - дуже гарна, мелодійна, цнотлива:  з її допомогою можна  детально виразити душевний стан, людські переживання та точно передати зміст, всі відтінки суспільного та державного буття та стосунків. Державний статус української мови – непорушний, любі прояви неповаги до української мови - недопустимі... Тим не менше, як і у всякого інструменту державної політики, в української мови є не тільки її права та свободи, але і обов»язки та відповідальність. Перший суспільний обов»язок української мови – це доносити правду до спільноти відносно того, що відбувається в країні і які проблеми тут не вирішуються? А тепер дайте мені пряму відповідь: чи виконує зараз  українське мовлення свій головний обов»язок – доносити повну і чисту правду до спільноти про те, що відбувається в країні, які деструктивні процеси генерують тут влада та держінституції? – Відповідь негативна, тому що укромову  офіційні органи і журналістика використовують на 90% для словоблудства, для поширення провладної пропаганди, а гірка правда загнана в маргінез.

 Якщо говорити про відповідальність державної, офіційної мови, то головна її відповідальність полягає в стані стосунків таких категорій, такого функціонального зв»язку, як «слово і діло». Якщо українське слово «не дружить» з українським ділом, то грош ціна такому слову, грош ціна такій мові, якою б грамотноюі культурною вона не була.

   Українська мова спілкування включена в світоглядний цикл «держ-суспільна реальність - факти -висновки- загальні позиції та рішення». В цьому циклі українська мова працює незадовільно: приховує важливі факти, спотворює висновки, руйнує можливість формування спільних конструктивних рішень...

В плані діяльності, мова включена в функціональний цикл «слово-діло», в цикл «теорія-практика»,  в маятник «абстрактне-конкретне» - і тут вона також працює незадовільно, беззубо, безвідповідально: слова не кореспондують з ділами, теорія не налазить ні на яку практику, і навпаки, а конкретика не дружить з усіма абстракціями.  Крім того, виходить такий парадокс, що під тиском поступальної примітивізації української суспільної свідомості,  більша частина класичної української мови виявилась тепер незатребуваною, змертвілою. Коли сучасна держава нічого толком не розбудовує, не розвиває, а всі держ-суспільні інституції сконцентрувалась навколо обслуговування забаганок правлячих бариг, то і мовні практики різко збідніли і змарніли.

Як всякий інструмент ГОС, державна, офіційна, загальновживана мова повинна правильно, ефективно, продуктивно працювати і давати суспільний ефект, а не красуватись у власному соку і слугувати парадною вітриною фальшивого офіціозу.  Українська мово, в цей тривожний для всієї країни  час, ти несеш своєму народу необхідну йому гірку і повну правду - ні, ти заставляєш поєднувати свої слова-обіцянки і діла державних мужів - ні, так з якого дива нам тобою пишатись і ліпити з тебе передвиборчий культ?  - Чого заслуговує кішка, яка не ловить мишей, навіть якщо вона файна, сита і доглянута? 

 Зрозуміло, що правостосунки, пов»язані з використанням української мови, немає сенсу вішати на сам інструмент спілкування, тобто на саму мову, але вони справно лягають на носіїв української мови. Хочеш пишатись своєю рідною українською мовою – тоді зроби її робочою, продуктивною, а не парадно-візуальною! Вам все зрозуміло, вишиванково- україномовні хапуги та лиходії?

Коли носії української мови працюють в режимі подвійних стандартів: тут бачу ,а тут - не бачу, про одне -волаю, а про інше -промовчу, то чим вони кращі за брехливих носіїв москальского нарєчія, га?

Патріоти, признавайтесь: якщо вам брешуть на рідній мові, то це миліше, якщо політикани дають свої брехливі обіцянки на державній мові - то це можна і пробачити, чи не так? Обіцянка-цяцянка - аби на солов"їній мові!

 

Коментарі

mart mart 18:51
+1
''Коли сучасна держава нічого толком не розбудовує, не розвиває, а всі держ-суспільні інституції сконцентрувалась навколо обслуговування забганок правлячих бариг, то і мовні практики різко збідніли і змарніли.''
---------------------------------------
я спробую зараз невміло в пості показати важливість історії держави ,Русі в даному випадку
mart mart   19:37
+1

забаганок
mart mart 20:36
+1
Ми ,Блокер,любим нашу мову бо вона нам смакує.Це трохи так як :"ти ,брате,любиш Русь,як любиш кусень сала".
Ми і російську любим трохи але що хуй раптом забрав Крим ,то це дає певний нЕсмак.
Не досить того що накрався то і Крим украв.

Може і задармо би дістав якби просив,але скотина украв
- Блокер   20:51
+1

Та я тоже її люблю, тільки мова в статті про інше: як бариги, прикриваючись українською мовою, намагаються залишитись при владі
mart mart   21:41
0

Українці і в царській Росії помагали адміністрації. Тоді они намагались приподобатись переходячи на російську.
Тепер курс на "українізацію".
mart mart   22:49
+1

мова у них бариг це засіб .це ясно. до забріхування.
Авторе, росмовою споконвіку реалізують ВСЕ НАЙГІРШЕ В ІСТОРІЇ людства. Зрештою, від цього деградує і сама росмова.
А укрмову на науковому та прикладному рівні для соціального прогресу розвиваємо та утверджуємо ми із сестрою. У наших текстах достатньо мовних інструментів для розбудови нормального життя. Інша річ, що ви, українці, свідомо і категорично хочете жити ТІЛЬКИ СЛУГАМИ І НАЙМИТАМИ всіх бажаюяих. Тож власна мова вам і справді не потрібна.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.