Блоги → Перегляд

З чим пов’язана атака НАБУ на заступника Голови СБУ Павла Демчину

П'ятниця, 08:58, 14/09

Рейтинг
0 0
Переглядів
822

0
0
0

OvYnQdu6XquByD_jfKc3T7ON9K1cq_nXzYvcULNmnIgewOl1KyVM3fAXu4o34J-ydV7DrWPjp2b-7OKoQ_H90gM5Xw9rBkJnqPm6kWLlO-A-10O_kwQIdfPuIRaWn1QLyN4ypud2 OxsbHMoar3AX59xeTD0TZqvTwLj-k8UtdoK8omQ3Q_mnEJPpuPFSmvi3xd2WjHMMVTVlMso9hHxrIW0-AClZrN4TtzgDvvYJTeDCUmqg1ibyFZinTEakGIo_WmJmf66kYubwrExC

Павло  Демчина Артем Ситник


Сьогодні з впевненістю можна заявити, що кримінальне провадження, зареєстроване НАБУ начебто по факту незаконного забагачення Першого заступника Голови Служби безпеки України Павла Демчина є елементом спланованої інформаційної атаки та повністю базується на дитячій хворобі самодостатності Артема Ситника. Мова йде, в тому числі, і про звичайну заздрість, яка пов’язана з цілком об’єктивними  факторами, такими наприклад як показники роботи конкуруючих відомств. Адже згідно останніх даних, які опублікувала газета "Сегодня", за 2015-2018 роки за матеріалами СБУ розпочаті кримінальні провадження за ознаками вчинення 4337 злочинів посадовими особами органів державної влади, правоохоронних, контролюючих та інших держструктур. До різних видів та строків покарання засуджені 857 чиновників. Звільнені з посад 449 корупціонерів. Оголошено підозри у вчиненні злочинів корупційного характеру — 2147 кримінальних провадженнях. З них за одержання неправомірної вигоди (хабарів) — 1554. В органах держвлади, місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємствах, юридичних осіб публічного права — 466 кримінальних провадженнях. У митних органах — 119. У податкових органах — 111. В органах прокуратури — 45. В Національній поліції, МВС, Нацгвардії — 423. У Державній міграційній службі — 38. У судах — 25.


НАБУ і Ситник схожими результатами навіть близько похвалитися не можуть, хоч Закон надав їм усі необхідні повноваження для того, щоб затримувати чиновників категорії «А»: від губернаторів і вище, включаючи суддів, а також забезпечив Спеціалізованим антикорупційним прокурором, щоб Генеральна прокуратура України навіть теоретично не могла блокувати справи топ-корупції. На виході маємо нуль. І тому на зміну хворобі самодостатності Ситника прийшов пошук не причин невдач, а ворогів, які б відповіли за ці невдачі. Це, до речі, дуже добре характеризує Ситника. Всі знають, що сильна людина шукає проблему в собі, а слабка – навколо. Звідси і війна НАБУ з СБУ. А точніше Артема Ситника проти Павла Демчини.


Водночас, окрім заздрощів, директор НАБУ Ситник не може пробачити співробітникам ГУ «К» СБУ розкриття незаконних методів роботи співробітників НАБУ. Як зазначає сам Павло Демчина, співробітниками спецпідрозділу "К" СБУ було викрито ряд правопорушень вчинених співробітниками НАБУ. Розповідаючи про одну з таких справ, перший заступник голови СБУ повідомив, що директор НАБУ Артем Ситник звернувся до нього з проханням припинити складання адмінпротоколу про корупційне правопорушення з боку заступника начальника відділу забезпечення роботи директора НАБУ К. Везєлєвої-Борисової, яка протиправно отримувала кошти від міжнародної неурядової організації, «оскільки її притягнення до відповідальності негативно вплине на репутацію створення НАБУ». «Після моєї відмови приховати протиправну діяльність співробітниці НАБУ, 20 жовтня 2016 року Солом’янським районним судом Києва її було визнано винною у вчиненні вказаного правопорушення. На моє особисте переконання, з метою відбілювання іміджу НАБУ, його керівництвом було вжито протиправних заходів щодо скасування рішення Солом’янського райсуду стосовно Везєлєвої-Борисової у апеляційній інстанції шляхом тиску на суддів», - зазначив він.


Окрім того, у заяві Демчини згадується досудове розслідування щодо керівника 2-го підрозділу детективів НАБУ та двох його підлеглих, які свідомо у протиправний спосіб провокували громадян України до вчинення злочинів. «У даному провадженні трьом співробітникам оголошено підозри. У ході обшуків у співробітників НАБУ було вилучено значну кількість речових доказів, що вказують на вчинення ними ряду кримінальних правопорушень. Зокрема, у сейфі одного з співробітників НАБУ було вилучено конверт, у якому знаходився план компрометації працівника Нацбанку», - зазначається у заяві. До заяви додається копія цього плану, у якому йдеться про провокацію «вступу працівника НБУ в інтимні стосунки із заздалегідь підібраною особою та проведення відео-фіксації позашлюбних статевих відносин». Отримані відеоматеріали, за словами Демчини, планувалось використати для шантажу посадовця. «З метою недопущення ознайомлення суспільства з цими фактами, керівництво НАБУ вжило заходів щодо вилучення цих матеріалів з кримінального провадження. В результаті співробітниками НАБУ було отримано ухвалу суду, згідно якої слідчі ГПУ повинні були повернути НАБУ вилучені під час обшуків документи та інші речові докази», - підкреслюється у заяві Демчини на ім’я Генерального прокурора. Від поінформованого джерела ми дізналися про те, що згідно рішення Печерського районного суду м.Києва співробітники Генеральної прокуратури України повернули НАБУ не лише докази, вилучені з робочих сейфів детективів НАБУ, а й ті докази та спецтехніку, яка абсолютно незаконно зберігалася у детективів вдома. Мова йде, в тому числі, і про такі нелегалізовані матеріали негласних слідчих розшукових дій як записи приватних розмов на електронних носіях.


Також очевидним є, що працівники НАБУ, вирішивши помститися Павлу Демчині за викриття їх протиправної діяльності, і не знайшовши підстав для реєстрації кримінального провадження, обрали шлях дискредитації в ЗМІ. Зокрема, йдеться про сюжет журналістки Євгенії Моторевської, який вийшов в ефірі низки національних телеканалів, де Демчина звинувачувався у корупції. Після цього з метою спростувати дані вказаного журналістського розслідування Демчина сам звернувся до НАБУ та САП із заявою зареєструвати щодо нього кримінальне провадження, яке мало підтвердити чи спростувати інформацію про його начебто протиправну діяльність. «Наскільки мені відомо, розуміючи абсурдність та брехливість викладених в ЗМІ звинувачень, в рамках даного провадження детективи НАБУ не вчинили жодних слідчих дій щодо спростування чи підтвердження оприлюдненої інформації щодо нібито хабарництва та службових зловживань з мого боку», - підкреслив Демчина.


Про цілеспрямовану інформаційну атаку на ГУ «К» СБУ з боку так званих антикорупціонерів 11 вересня 2018 року в ефірі телеканалу ZIK заявив експерт з безпекових питань Юрій Михальчишин. «З того досвіду, який у мене є по взаємодії з Главком «К», попри всі проблеми з репутаційними ризиками, які створені медійними хвилями останніх 2-3 років, там є дієве і боєздатне оперативне ядро фахівців, аналітиків і оперативників високого рівня професійної підготовки, які здатні реалізовувати покладені на них завдання по боротьбі з корупцією, в тому числі з топ-корупцією. Інша справа – це адекватна організація процесу взаємодії зі слідством і з судовою гілкою влади. Технологічно, як людина, яка не чужа спеціальним інформаційним операціям та інформаціям психологічного впливу, я розумію, що цей весь антикорупційний рух був створений, в тому числі, за сприяння іноземних розвідувальних резидентур в Україні і перетворений штучно на національну ідею».


Разом з тим, за словами першого заступника Голови СБУ, детективи НАБУ зосередилися на фальсифікації матеріалів щодо нього. Для цього протягом 18 місяців збирались матеріали про майновий стан громадянки, з якою він перебував у відносинах у 2010-2012 році.

Як зазначає Павло Демчина, 10 вересня 2018 року сплив термін розслідування кримінального провадження щодо нього і воно підлягало закриттю. Водночас 7 вересня 2018 року старший детектив НАБУ С. Яндюк склав щодо нього повідомлення про підозру щодо незаконного збагачення з метою недопустити закриття провадження.Коментарі

mart mart 20:28
0
Павло Володимирович Демчина (25 серпня 1976, м. Рівне) — український військовик, генерал-лейтенант, перший заступник Голови — начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.

1994 року розпочав військову службу в Службі безпеки України.
1999—2009 рр. проходив службу у регіональному підрозділі СБ України.
У 2000 році закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого.
2000 р. почав працювати оперуповноваженим на особливо важливому об'єкті (АЕС) відділу Управління Служби безпеки України в Рівненській області в місті Кузнецовськ (Рівненська область).
2009 р. призначений до Центрального управління СБ України. Проходить військову службу за напрямком боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
23 березня 2012 року Демчина, тоді ще підполковник СБУ, отримав указом президента В. Ф. Януковича орден Богдана Хмельницького III ступеня.[1]
16 липня 2016 року призначений першим заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.[2]

Військові звання
полковник
генерал-майор (25 березня 2016)[3]
генерал-лейтенант (23 серпня 2017)[4]
Нагороди
Орден Богдана Хмельницького III ст. (23 березня 2012) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання службового обов'язку[1]
Відомча відзнака СБУ «Вогнепальна зброя»
Декларації про доходи і статки
Журналісти «Слідства.Інфо» знайшли цивільну дружину Павла Демчини Ольгу Воловчук, власницю елітних автівок — Range Rover 2016 року, Mercedes-Benz 2016 року, Mazda 2014 року та скромніший Peugeot 2012 року випуску. Ольга Воловчук мешкає у маєтку, де окрім великого двоповерхового будинку, також розташовані господарська будівля, критий басейн та альтанка. Вона також володіє земельною ділянкою, яка розташована недалеко від їхнього родинного маєтку в Петропавлівській Борщагівці. Матір генерала, пенсіонерка Ніна Демчина, протягом кількох останніх років стала власницею трикімнатної квартири в новобудові у Рівному та будинку на 170 квадратних метрів у передмісті обласного центру. У паперовій декларації Павла Демчини ці статки відсутні — він не задекларував будь-якого майна і прописаний у гуртожитку СБУ[5]. Після оприлюднення цієї інформації НАБУ почало збір і аналіз інформації по перевірці його електронної декларації за 2016 рік. Оскільки СБУ у порушення закону про електронне декларування засекретила декларації усіх своїх працівників, а керівництво НАЗК доступу до секретної інформації не має, анонсовано можливі спроби одержати доступ до декларації Демчини через суд[6].

Разом з тим, Павло Демчина написав у НАБУ заяву із вимогою перевірити інформацію щодо нього, яка з'явилася у ЗМІ[7].
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі