Блоги → Перегляд

Bananowa republika: Kabaret Moralnego Niepokoju - Nowa dziewczyna Taty

П'ятниця, 22:06, 14/09

Рейтинг
0 0
Переглядів
248

0
0
0

https://www.youtube.com/watch?v=keppfjOvtzo


Коментарі

mart mart 22:17
0
Zębowa wróżka (lub wróżka-zębuszka, wróżka zębinka ang. Tooth fairy) – baśniowa postać, która daje dzieciom pieniądze (lub drobny podarek) w zamian za ich zęby mleczne, schowane pod poduszką lub wrzucone pod szafę.

Mit zębowej wróżki rozwinięty jest głównie w krajach kultury zachodniej, jak choćby w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. W krajach hiszpańskojęzycznych zębowa wróżka występuje pod postacią małej myszki Ratoncito Pérez.

Zębowa wróżka jest przykładem legendy, którą dorośli przedstawiają dzieciom jako fakt.

=
Зубна фея (англ. tooth fairy) — казковий персонаж, традиційний для сучасної західної культури. Зубна фея, як свідчить легенда, дає дитині невелику сумму грошей (або іноді подарунок) замість випалого молочного зуба, покладеного під подушку.

Зубну фею вигадав у XIX сторіччі іспанський письменник Луїс Колома як персонажа казки для 8-річного іспанського короля Альфонсо XIII, що втратив перший молочний зуб. З тих пір Зубна фея є популярним персонажем дитячого фольклору.

Поводження із Зубною феєю
Батькі заздалегідь розповідають дитині про Зубну фею, яка винагородить її, якщо випалий молочний зуб (особливо перший), покласти ввечері під подушку. Часом пишуться записки від імені феї, які радять слідкувати за зубами, чистити і полоскати їх, за що і послідує винагорода. Вночі батькі непомітно забирають зуб і кладуть на його місце монетку. Головна ідея цього дійства полягає в тому, що дитина отримує відшкодування за біль або неприємності, якими супроводжується втрата зуба. Якщо його доводиться видаляти у стоматолога, додатково винагороджується сміливість перед лікарем. Крім того, дитина звикає стежити за собою, що може стати в нагоді пізніше[1].

Часом описується, що зуб слід класти в склянку з водою біля ліжка. Цей варіант стає все популярнішим, оскільки батькам простіше витягнути зуб зі склянки з водою, ніж лізти під подушку з ризиком розбудити дитину. Поширеною практикою є складати випалі зуби до коробочки, щоб потім обміняти на подарунок всі разом.

Самі діти по-різному уявляють що фея робить з зубами. Деякі з версій, озвучених ними: викидає, будує з них собі замок, купує за зуби щось в країні фей, сіє і з них виростають діти, майструє з зубів прикраси[2].

Походження персонажа
Таким частинам тіла як зуби, нігті, волосся, здавна приписувалися магічні властивості, оскільки вони є умовно мертвими частинами живої людини. Тому за неправильного поводження вони начебто можуть викликати хвороби свого власника, через волосся або зуби чаклуни можуть наслати прокляття. Відомі численні способи поводження з молочними зубами у давніх народів: кидати їх у вогонь, кидати в сонце чи між ногами, ховати в мишину нору, закопувати в землю, ховати на дереві чи в стіні, проковтувати. Вікінги вірили, що випалі дитячі зуби магічним чином допомагають здобути перемогу в битві, якщо мати їх при собі.

В багатьох країнах, зокрема і слов'янських, існували вірування, що випалі молочні зуби забирає миша. Найраніші згадки про обмін випалого зуба на подарунок мишею або кроликом відомі з XVII століття у Франції. В Іспанії такий персонаж навіть отримав окреме ім'я Мишеня Перез.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.