Блоги → Перегляд

Анатолій Гриценко. Портрет на тлі війни та революції

Понеділок, 17:41, 05/11

Рейтинг
1 0
Переглядів
989

0
0
0
У цій статті згадуються
Виктор Медведчук
Громадський діяч

Уряд Януковича

Коли у 2006 році Янукович став прем’єр-міністром, він негайно звільнив всіх «прозахідних та помаранчевих» міністрів – і Бориса Тарасюка, і Юрія Луценка. Але міністр оборони Гриценко залишився працювати в уряді Януковича.

Більше того, він пропрацював з Януковичем практично весь його термін – до грудня 2007 року і пішов з уряду разом з Януковичем

Може дружніми стосунками з Януковичем і пояснюється його підтримка проросійськими телеканалами і проросійськими олігархами сьогодні…

“Протидія” російській агресії

За останні чотири роки наша держава, без сумніву, значно додала в двох показниках: у професійності армії та в хірургії. Так завжди буває в країнах, які беруть участь у війні. На жаль, Україна заплатила за це надто дорогу ціну: понад 10 тисяч убитих. І це лише офіційно підтверджені дані.

Але наш фігурант не має жодного відношення до посилення боєздатності Збройних Сил України. Скоріше – навпаки: за роки свого перебування на посаді глави Міністерства оборони в урядах Тимошенко, Єханурова та Януковича він так «реформував» відомство, що діяльністю пана Гриценка зацікавились Генеральна прокуратура, Фонд державного майна та Контрольно-ревізійне управління.

У своєму нещодавньому інтерв’ю Анатолій Гриценко, відповідаючи на питання, які свої дії вважає найбільшим досягненням на посаді міністра оборони, полковник у відставці, зокрема, назвав два «досягнення», які з точки зору формальної логіки не просто слабко пов’язуються, а й протирічать одне одному. Так, екс-міністр зазначив, що під час свого перебування в офісі на 75-80 тисяч осіб скоротив склад ЗСУ. Крім того, виявилося, що пан Гриценко ще тоді, в середині «нульових», зрозумів, що Росія є потенційним вірогідним ворогом України. Тобто, виходить так, що керівник оборонного відомства, усвідомлюючи рівень небезпеки з боку РФ та її потужною військовою машиною, не лише скорочує армію рідної країни, а навіть зараз, на п’ятому році війни, каже про це як про своє досягнення на посаді міністра оборони.

Крім того, екс-міністр майже зруйнував систему харчування військовослужбовців ЗСУ. За його ініціативою військовим частинам було надано дозвіл укладати з комерційними структурами угоди щодо організації комплексу харчування солдата, за яку сплачувало МО. Але, по-перше, більшість контрактів отримали фірми, пов’язані з депутатами-регіоналами, по-друге, систему не було належним чином відпрацьовано, через що регулярно з’являлися скарги на якість харчування для солдат.

Коли ж Росія розв’язала війну проти України, армія виявилася «скороченою», босою та  голодною.

Знищення армії

За словами радника міністра оборони Юрія Бірюкова, на початку російської агресії в 2014 році з’ясувалося, що для української армії немає пунктів постійної дислокації, немає казарм, гуртожитків, житлового фонду.

“Армію не лише скорочували, ще й майно не консервували, не зберігали, а намагалися продати, передати в комунальну власність, підписати якісь договори інвестиційного будівництва, – зазначив Бірюков в ефірі одного телеканалу. - Не було навіть шоломів та бронежилетів”.

Не обійшов своєю увагою екс-міністр і військову техніку – за каденції пана Гриценка ЗСУ втратили чимало одиниць бойової техніки. Вдумайтеся – це лише деякі елементи військової техніки та зброї, проданої за часів його керівництва Міністерством оборони:

- літаки – 8 одиниць;

- гелікоптери – 14 одиниць;

- авіаційні двигуни – 63 одиниці;

- ракетно-артилерійське озброєння – 16564 одиниці;

- танки – 200 одиниць;

- БМП, БТР – 145 одиниць.

- Стрілецька зброя - 461 077 одиниць

- Боєприпаси - 139,79 млн. одиниць

І це далеко не весь перелік.

Окрім того, руйнуючи систему протиповітряної оборони, значно дешевше своєї реальної вартості було продано два зенітно-ракетних комплекси С-300 - найкращої зброї, що є в нашій армії.

Останньою оборудкою зацікавилась Головна військова прокуратура України, яка наразі веде розслідування контрактів, укладених та реалізованих у 2007 році. Бо після такого міністра у 2014 армія виявилася виснаженою та неготовою до ведення бойових дій …

Мораль і гроші

Сьогодні кожен у вільному доступі може ознайомитися з деклараціями публічних осіб. Ця норма про публічність обов'язкова для теперішніх чиновників, натомість не є такою для вчорашніх, чим і скористався Анатолій Гриценко. Остання опублікована ним декларація на його персональному сайті датується 2016 роком.

І навіть там багато цікавого - мільйони на рахунках в банках,  люксовий позашляховик, вартістю $60.000, куплений в останні місяці правління Віктора Януковича, чотири! квартири у Києві, великий заміський будинок на 350 квадратних метрів і майже гектар землі на додачу.

І це при тому, що жодного дня Гриценко не займався бізнесом, а у 2015 році навіть влаштувався на роботу у Києво-Могилянську академію на мізерну зарплату у 1000 гривень.

І головне - вибори - задоволення не з дешевих. Лише на одні біл-борди потрібно сотні мільйонів гривень!

І хоч одному з інтерв'ю сам Гриценко каже, що готовий брати гроші в олігархів без будь-яких зобов’язань перед ними, ми знаємо, що безкоштовний сир буває лише у мишоловці. Надто коли йдеться про українських власників «газет і пароходів», які корумпують політичний клас десятиліттями а потім грабують країну.

Відпочинок в Італії

Під час Майдану Гриценко постійно повторював, що якби йому дали очолити спротив, він зніс би Віктора Януковича за 5 хвилин. Коли на початку 2014-го у центрі столиці розпочалися найбільш запеклі сутички, Гриценко закликав простих українців «брати зброю і йти захищати революцію». 

Натомість сам Гриценко на початку зими 2014 року взяв, ні – не зброю, а взяв і полетів … відпочивати в Італію.

На одному з телеканалів нещодавно він пояснив, що в Італії  «був на курорті, бо йому знадобився звичайний психологічний відпочинок».

Приблизно у ці дні на Майдані був убитий Жизневський і Нігоян, викрадено Вербицького. Хлопці гинули, поки політик, що кликав до зброї, дременув за кордон і «звичайно психологічно відпочивав.

Дані Державної прикордонної служби свідчать, що Гриценко чотири рази залишав Україну, коли від кожного залежало: переможе Майдан чи банда Януковича. Повернувшись в Україну, він пішов зовсім не на Майдан чи на Грушевського, а написав заяву на вихід із фракції об’єднаної опозиції, яка була тоді останнім політичним окопом у війні проти зграї Януковича.

Росія-ТВ?

Гриценко – постійний гість на телеканалах, які належать куму Володимира Путіна – скандальному Віктору Медведчуку. І хоч на публіці він використовує патріотичну риторику, виникає питання – чому йому надають трибуну телеканали "NewsOne" і "112 Україна", які займають відверто проросійську позицію. Не гребує він і з'являтися в ефірі олігарха, зятя екс-президента Кучми.

Кожен політик робить свій свідомий вибір: брати участь в інформаційній війні, яку Росія веде проти України, або ж бути принциповим і не ходити на канали, які покликані цілодобово транслювати "зраду". Схоже, Анатолій Степанович свій вибір зробив.

Піар і війна

Чи можете ви уявити, що полковник, який був міністром оборони, в найважчі часи, коли тисячі простих українців добровільно пішли захищати свою країну, жодного разу навіть не приїхав на фронт? Саме так - колишній міністр оборони Анатолій Гриценко перебував у політичному підпіллі чотири роки, а зараз хоче стати Верховним Головнокомандувачем.

Коли журналісти запитали – чому він як військовий не просто не пішов захищати країну, а навіть нічим жодного разу не допоміг фронту, Гриценко сказав, що його «наказали не пускати». Він такої заяви від сміху луснули тисячі добровольців та сотні тисяч волонтерів, які не питали ні в кого дозвлу, а йшли на фронт.

Але полковник не просто не пішов сам. Коли до армії призвали його сина (який служив далеко від реального фронту у Дніпрі, Львівській та Дніпровській областях), Гриценко назвав це «політичною розправою» над його родиною. Тоді як сотні тисяч українських родин вважали це своїм обов’язком – захищати Батьківщину.

Це лише неповний перелік штрихів до портрету Анатолія Гриценка….

Коментарі

у Гриценка нема ідей..
Vlad Fagor 23:00
+1
зато есть амбиции
+1

у Володимирівни також є амбіції - і що?

Вона, принаймні, спробувала збудувати в Севастополі перший в Україні тепловий насос, для опалення порту і міста теплом морської води.
А що Гриценко?
А Гриценко, і всі наші політики хай долучаються до нас, тобто до реалізації відомого пророцтва Генія.
Тарас Григорович Шевченко в своєму Журналі писав: "...Великий Фультон! И великий Ватт! Ваше молодое, не по дням, а по часам растущее дитя в скором времени пожрет кнуты, престолы и короны, а дипломатами [политиками] и помещиками [олигархами] только закусит, побалуется, как школьник леденцом. То, что начали во Франции энциклопедисты [революционеры], то довершит на всей нашей планете ваше колоссальное гениальное дитя. Мое пророчество несомненно."

Факти:
Найбільшу енергію (з можливих) дає Сонце - планета Земля отримує 1,74×1017Вт.
Вода покриває ~71% поверхні Землі.
Сонячні батареї і геліоконцентратори Океан не покриють.
ККД: сонячної панелі ~10%, води ~100%.
Сонячна енергія в ~5000 сильніша геотермальної, яка переноситься водою.
Вода має більшу від повітря теплопровідність в ~20 раз, а теплоємність в ~3100 раз.
Промені гріють воду сильніше повітря (на рівні світового Океану середня температура повітря 14ºС, середня температура поверхні води 17,4ºС).
Маса гідросфери більша маси атмосфери в 275 раз.
Електрогенератори продуктивні на високих обертах, а найвищі оберти у мікротурбіни (micro turbine).
Тепловий Насос (далі - ТН) з дроселем не дає електроенергії.
ТН з мікротунбіною дає електроенергію, може працювати на всіх видах транспорту.
Дросельні і мікротурбінні ТН можуть отримувати воду з повітря (в атмосфері 3—4 % вологи).

Висновок: Вітряк, повітряний ТН (кондиціонер в режимі нагріву), сонячна батарея, гравітаційна ГЕС, АЕС - потенційні аутсайдери?

2 підсумки:
- Головну ставку робити на ТН що бере енергію з Води (джерел, криниць, скважин ґрунтових вод, струмків, дощових і каналізаційних стоків, канав-каналів, басейнів, ставків, озер, боліт, рік, морів, Океанів і атмосферної вологи).
- ТН з мікротурбіною - вища генерація теплових машин..

http://www.umoloda.kiev.ua/number/1370/171/48285/
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі