Блоги → Перегляд

"Георгіївська стрічка" символ імперської політики Кремля.

П'ятниця, 14:01, 23/04

Рейтинг
30 4
Переглядів
6453

0
0
0
У цій статті згадуються

У 2005 році в Росії вперше стартував флешмоб "Георгіївська стрічка". Щорічне, у квітні-травні, розповсюдження російської імперської символіки є тепер невід'ємною складовою кремлівської пропаганди.

Саме 5 років тому, після втрати Грузії та провалу планів взяття під повний контроль України, Кремль розпочав підготовку реваншу. Одним із символів цього процесу, по суті, і стала георгіївська стрічка.

І тепер вона абсолютно логічно оповиває логотип українського "Першого національного" телеканалу.

Георгіївська помаранчево-чорна стрічка використовувалася ще при оформленні російських імперських нагород.

У радянську же нагородну систему вона ввійшла під назвою "Гвардійської стрічки" тільки у 1943 році.

Йосиф Сталін вже почав розуміти, що війна тільки "за товаріща Сталіна і Совєтскую власть" безперспективна. Виникла потреба в заходах, покликаних відродити "героїчний дух бувалих перемог" у підсвідомості військових. Перш за все - у керівного складу, які в юні роки формувалися на "георгіївських стрічках".

Одним із таких введень "нових старих" символів і стала оранжево-чорна гвардійська стрічка.

Примітно, що сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі - саме "георгіївську стрічку".

Показово, що у акції використовується назва ще часів російської імперії - "георгіївська"(!), а не радянської - "гвардійська".

Тож, відбувається банальна маніпуляція свідомістю громадян, які пов'язують оранжево-чорну стрічку із символами другою світової війни. Фактично всі, хто зараз долучається до акції "Георгіївська стрічка", віддає свій голос на підтримку імперської політики Кремля, а не шанує пам'ять ветеранів.

І це варто розуміти і не потрібно недооцінювати. Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка.

Серед тих, хто вже долучився до акції "георгіївська стрічка", є телеканал... Перший національний. Логотип каналу, який покликаний формувати національні українські цінності, уже не перший тиждень огортає оранжево-чорна стрічка.

Навряд президент НТКУ пан Єгор Бенкендорф, чи тим паче його заступник та друг Валід Арфуш, до кінця розуміють сучасне значення цього символу. До речі, останній якось зізнався в одному з інтерв'ю, що страшенно не любить вчитися, тому й не має вищої освіти.

Вони лишень інструмент в руках антиукраїнських сил.

Головним же виконавцем програми знищення української незалежності є чинна влада. Віктор Янукович за два місяці здав Росії практично все, починаючи від гуманітарної сфери, і закінчуючи військовою базою в Севастополі.

Тому георгіївська стрічка на Першому національному є нічим іншим, як символом початку відродження тотального панування Кремля над Україною.

Тож, настав час українцям "вбити в собі совка" й дати гідну відповідь президенту, який, отримавши третину голосів виборців, нехтує Конституцією та руйнує майбутнє нашої держави.

Ми повинні позбутися георгіївської стрічки, як зашморгу на шиї українства.

Годі ділитися на різного штибу опозиції - "кабінетну", "ручну", чи "майданну"! Треба об'єднатися заради захисту України, заради пам'яті справжніх героїв, які пролили кров за нашу незалежність, заради щасливого майбутнього наших дітей на нашій рідній землі.

Тільки "мозковий штурм" за участю всіх здорових патріотичних сил здатний породити чіткий план дій у протистоянні з найбільш антиукраїнською владою за останні 19 років.

Ярослав Макітра, політичний аналітик, спеціально для УП

Коментарі

Ностальгия..:
http://www.yapfiles.ru/files/89113/14cb2c57b999655aeabbb16456a4d5e8.mp3
Проводьмо свій флешмоб.. Ходімо з жовто-блакитною стрічкою.
Богдана .   14:53
+5

+!
Вимагаймо щоб на телеканах майоріли наші стрічки.
Пропозиція пана Бачило дуже слушна. Тож започаткуймо традицію- хоча б на всі масові заходи чіпаймо на верхній одяг синьо жовті стрічки.
+7

Та червоно-чорні
+4

Та ще й сокирку, на всяк випадок, може щось, комусь не сподобається, відразу заргументую )))))
....Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка....
Гуртувала не стрічка, а мрія людей, про своє майбутнє, про зміни на краще. Але все це було вкотре використане купкою людей, а ми стали просто майдобидлом.
А якщо ми не взмозі мати щось своє - то в день Перемоги використаємо ці стрічки.
І Росія тут не до чого.
Це свято всіх учасників війни, всіх українців.
+6

Це жалоба за всіма українцями, що загинули у цій кривавій бані.
+3

Ну то якщо це жалоба за українцями, то може викинемо ті стрічки та зробимо синьо-жовті?
+4

Згоден. Викидаймо.
+5

Від тепер лише наші кольори.
Я ВОС до опозиції не відношу. Це "уявна" опозиція, яка покликана своїми дурними діями дискредитувати націоналістичний рух. До речі, "Тризуб" те ж саме робить.

По-друге, ті, хто намагається реанімувати кремлівську проститутку Юлю, мають на меті лиш зміну персоналій, і аж ніяк не зміну політичного курсу.

Всі інші, хто залишився, мають координувати свої дії або виступити єдиним фронтом
Marian Kozbur   16:19
+4

Ахаха цей націоналістичний рух яким себе називає УНП втупає під знамена ПР і офіційно лиже задницю Тернопільському губернатору Сухому . Хоть би не позорився ...
+5
Всі інші, хто залишився, мають координувати свої дії або виступити єдиним фронтом???
Мета дій?
Чи спочатку робимо, опісля думаємо.
+3

я поки що думаю
мене чесно за минулий рік ця акція остогидла
бо це стало дуже попсовим символом
Особливо мене веселять роздавальники імперських георгіївських стрічок, які одночасно волають "Не трожьте нашего Леніна", тупо забуваючи, що Ленін і розстріляв їхнього імператора.
+1

Цвета святого Георгия непонятно как стали "имперскими". А георгиевские награды - это награды за беспримерную храбрость в бою.
Мне непонятна как политика кремлевских промоутеров, "опопсяющих" Георгия, так и наших "патриотов". У меня лично хранятся кресты прапрадедов, и они перейдут сыну.
1 2   01:02
-1

+ хоть один адекватный человек в этом блоге. Подвиг дедов нужно помнить.
Украины как самостоятельного государства тогда не существовало, потому жёлто-голубые ленты - не в тему. Вы б ещё андреевские ленты нацепили! Потому символ, который был действительным тогда, приемлем и ныне. Мои дед-прадед не за желто-голубые ленты сражались (БО ИХ ТОГДА И В ЗАДУМКЕ НЕ БЫЛО).
Lubomyr Sukhyi   12:42
+1

ХА)))))) а мої діди воювали за Україну і під тими і під тими стрічками, але вони воювали ЗА Україну....тому стрічка має бути жовто-блакитною, можна червоно-чорною, або й взагалі малиновою!!!
+1

краще - синьо-жовті і червоно-чорні
+3
Забуть того ЛЄНІНА.
Це сифілісна зла істота, яка і після смерті живиться нашою енергією.
То ж не підживлюйте! Забутьте!
Дайте на службу Божу, може скоріше із Землі втече...
Эльф . 18:36
-2
Почему всё сводится к имериям??? Что означают цвета ленты - дым и пламя, подразумевают доблесть солдата!
+3

Свастика - це теж просто знак сонця, але ми не подуріли її носити.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі