Неділя, 04:57, 03/10

Рейтинг
20 1
Переглядів
2283

2
2
2

s320x240 

  Київський ринок Шулявка в народі асоціюється з азіатсько-африканським базаром. Велику частину лотків там обслуговують вихідці третіх країн. Як мінімум три рази, з цього афроринка місцева братва намагалася зробити Хатинь. Свідком однієї такої пожежі одного дня був і я. П'ять годин простояв у пробці, поки гасили вогонь. Страшне видовище було, зізнаюся. Африканці і азіати із жахом рятували свої речі, а їх від вогню відганяла міліція. 

  Треба сказати, що «кольорові» мігранти непогано адаптувалися на українській землі. В усякому разі, правила і менталітет «баби Мані» вони схоплюють на льоту. І продають свій товар з нашими жартами-промовками. 

  Те, що мігранти перестали контрастувати на тлі українського електорату відомо давно. І в цьому нічого негожого не немає. Але, сьогоднішній випадок змусив мене задуматися над цією темою: хто ж ближче українцям за духом, мігранти з південних країн чи північний сусідній і власний народи?

 ***

  Через пару-трійку років, я знову опинився в цьому строкатому торгівельному світі.

  Мою увагу привернула жінка середніх років, яка в торгівельних рядах шукала чоловічу куртку. Зупинилася мадам біля чи мулата, чи чистокровного африканця. З гидливістю цікавиться у продавця: «Чьего производства курточка?». 

  Негр з серйозним виглядом відповідає: - Виробництво якої країни вам потрібно, жіночка?  

  Відмічу, що діалог відбувався на тлі гучної арабської музики, що доносилася із сусідньої лавки. Запам'яталася також промова жінки з твердою «Г» і московською розтяжкою закінчень. 

  Незадоволено зморщив лоба і з роздратуванням дивлячись у бік чорношкірого продавця, блідолиця купувальниця процідила крізь зуби:

- Вы можете говорить нормально, человеческим языком? Я вас не понимаю.  

  Африканець з посмішкою відповів жінці, після чого до діалогу прислухалися і останні покупці: 

- Це ваш клопіт, шановна панянка. Треба знати державну мову, - із страшенним акцентом, але з відчуттям глибокого задоволення закінчив натуралізований продавець.

  До речі, мігрант був одягнений у свою яскраво розфарбовану робу, яку люблять чи звикли носити вихідці жаркої Африки. Українська мова дуже пасувала цьому південному хлопцю.   

  Мораль підслуханого діалогу така: афроукраїнцям набагато зрозуміліші прописні істини «В чужий монастир зі своїм статутом не ходять». А ось нашим доморослим яничарам дуже складно зрозуміти, що жити під українським сонцем й їсти український хліб можна, як мінімум, з повагою до традицій цієї землі. Хоч би, розуміючи мову її корінної нації.

s320x240

Коментарі

Справа в тому що росіяні ( так звані русскіє ) принципово не вчать мови країни де вони живуть ( це стосується не тількі України , а взагалі ) .
Не вчать , і не поважають країну де наразі вони мешкають ( окрім звісно "вєлікай матушкі расєі"
Богдана .   13:09
+3

Чому?
+5

Гени,Богдана,гени.
+7

Олександр Довженко 07:15
це не зовсім так) 90% росіян, у Західній Європі та Америках, натуралізуються уже у дітях, останні - геть нехтують язиком...
для ємєль важливо - зручність)
російська мова для них чужа на генетичному рівні, тож вони нею не вартують...
інша справа - піар на пострадянському просторі... тут ємєлі тримаються за язик, оскільки це дає їм ілюзію зверхності... коротко кажучи - звичайнісінький рос-нацизм.
+7

Ось тому їх (русских) і правильно буде називати - орда шовіністів. А подеколи, я б сказав, що російській народ за своєю сутністю - нацистський взагалі.
+6

А хто б ти не був, хоч марсіанин, маєш вчити мову титульної нації! Інакше ти чужинець. Японці це зрозуміли століття тому. Німці, чехи, інші розвинені народи - теж. То чим ми гірші?
+4

Захаре, тому, що президент у нас "послідовний"...
+++
Тут спрацьовує давно відомий психологічний механізм. Його ще римляни лаконічно сформулювали:
"кого скривдять і зненавидять"
Тобто ненавидять, не люблять, зневажають не того, хто тебе скривдив, а навпаки - того, кого ти скривдив.
Це дуже "природно", бо людині якось некомфортно жити з відчуттям, що вона комусь безпричинно чи неадекватно причинила зло. Тому вона оправдовує свої дії тим, що, мовляв, скривджений така мерзота чи така нікчема, що нічого іншого не заслуговує, що так треба було з ним робити.
В наших умовах два варіанти:
1. Росіяни, які здавна так звикли поводитись, обгрунтовують це всім відомими їхніми поглядами на українство.
2. Зрадники, які свою зраду (а нормально зрада - це безчестя, кому ж таке хочеться визнати!), теж пояснюють нікчемністю українства і плекають тим зневагу і навіть ненависть до нього.
+7

Все вірно Стрілець. Й дуже влучно підмічено. Тому й потрібно вимагати на державному рівні вибачення та Каяття від русскої нації та влади перед українським народом. Іншого шляху, щоби орда замислилася не має.
Я недавно познайомився в костаріканцем Хосе!!!:) Він під розвал СРСР приїхав навчатись в консерваторії, яку успіпішно закінчмв!!!:) Одружився і живе в Україні років біля 20-ти!!!:) Було цікаво як я під час бесіди перейшов на українську, а потім зупинився і запитив його ТИ МАБУДЬ НЕ РОЗУМІЄШ ??? На що він відповів ЧОМУ, Я ДОБРЕ РОЗУМІЮ І РОЗМОВМОЛЯЮ УКРАЇНСЬКОЮ !!!:) Відповів він українською!!! Так що ТАКОЄ ОСЬ !!!:)
Треба щось робити з цим...
Вчора було повідомлення, як німці в останнє виплатили гроші Франції за вчинені збитки під час Першої (!) світової війни. А русский Ванька ні коли не вибачиться, тому що вважає себе ні в чому не винним, отже, русские думають, що так і потрібно було робити – знущатись над іншими, влаштовувати геноциди інших народів. Взагалі-то – нація паразит і уособлення фашизму.
Звичайно ж, мені більше до душі такий негр, який із по вагою ставиться до цієї землі, ніж отаке слов"янське стерво - яскрава представниця колоніальної адміністрації старшого брата.
+4

Мені до серця запали слова одного студента Могилянки - китайця, який щирою українською протестував проти другої державної російської мови.
На такі випадки треба зразу міліцію викликати, щоб цю пані затримали.
+4

Замість патріота міліціянта прийде могильовський ворон, та ще й запитає документи у україномовного афроукраїнця.
+4

Такі, як Ви вже зробили собі іконостас з бісівських тварин, як то Катерини ІІ-Леніна-Сталіна-Путіна-Януковича.
Згадавська такий випадок.У Львові є 37-ма школа з поглибленим вивченням фр. мови.Навіть за часів СССР туди за обміном приїжджали учні з Франції.Одна з цих учениць була просто зачарована Рад.Союзом (виросла в сім#ї фр. комуністів).Дружила із львівським хлопцем, потім вони розбіглися, хоча справа й шла до весілля. Вона ,на свою голову, таки вийшла заміж за "радянського"хлопця,який виїхавши до Франції відмовлявся влаштовуватися на роботу на тій підставі,що не знає мови.А вчити французьку йому,росіянинові,не "випадало".Хоча в сім'ї вже народилася дитинка. Звичайно,родина розпалася.
Старий анекдот, з укрбашу

- Як називається людина, яка розмовляє українською мовою?
- Двомовна.
- А якщо людина розмовляє трьома мовами?
- Тримовна.
- А якщо однією?
- Москаль.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі