Блоги → Перегляд

День Свободи-2011 у Дніпропетровську: "йолка", "кабель" і "зека геть!"

Середа, 17:42, 23/11

Рейтинг
18 0
Переглядів
1899

0
0
0
У цій статті згадуються

Як би це дивно не звучало за часів Януковича, а особливо напередодні сьомої річниці Помаранчевої революції, але факт залишається фактом: у Дніпропетровську попри протести влади... суд таки дозволив (!) відзначати державне свято - День Свободи.

Не бажаючи допустити "рецидиву" демократії й свободи зібрань у вигляді мітингу на площі перед облдержадміністрацією з нагоди чергової річниці ненависного януковичами Майдану, міськвиконком звернувся до суду з вимогою заборонити захід. Але при цьому чомусь послався на норми срсрівського (а не УРСР) законодавства.

Суд розцінив їх застарілими, а тому відхилив позов. Принаймні, так розповідають організатори. Відтак захід перед будівлею ОДА отримав цілком легітимний статус.

Одначе влада не була б владою, якби не спробувала перешкодити акції. За зразок був обраний київський сценарій. На місце проведення мирного зібрання було притягнуто кран, а по периметру встановили металеві загорожі. "Тіпа" майданчик для новорічної "йолкі" облаштовують. Вхід - тільки державним службовцям після пред'явлення посвідчень.

militsiya_pereviryaye_dokumenti._Vkhid_na_prospekt_Kirova_lishe_dlya_posadovtsiv!.jpg?id=13219638520000087352;0;3KHalt!_TSyuryuk!.jpg?id=13219638520000087352;0;4

Всі фото з мітингу 22.11.2011 надані прес-службою ДОО УНП

Але помаранчеві, яких прийшло близько півтори-двох сотень, (що, в принципі, нормально) не дуже то й засмутилися. В результаті, вони розташувалися на ще більш просторому і зручнішому майданчику неподалік від проспекту. Тож захід було добре видно з вікон транспорту.

Foto0267.jpg?id=13219638520000087352;0;7

Невдовзі після початку на мітингу з'явився начальник обласного управління внутрішньої політики, депутат облради від ПР В'ячеслав Сергєєв. Побачивши на своєму шляху мене, той підійшов, поздоровався. Він, як і я, навчався в Дніпропетровському державному університеті за спеціальністю політологія, тільки був на курс молодшим за мене. 

- А що то у вас з площею сталося? - запитав я замість привітання.

- Кабель..., - відповів той якось непевно.

-  У День Свободи? Який такий кабель і для чого? І не соромно?.. - звертався я до колеги-політолога, що став на службу до бандюковичів.

Сергєєв не став продовжувати неприємну для нього розмову, відійшовши від мене подалі.

c0755-img02625.jpg

В. Сергєєв як холоп баріну турботливо поправляє комірець своєму патрону -  на той час голові Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів, депутату ВР Олегу Царьову. Фото зроблене автором блогу на антинатівському збіговиську біло-блакитно-червоних у Дніпропетровську, 17 червня 2008 року.

То "йолка" чи "кабель"? Яку ж причину вважати офіційною версією перекриття площі та розташування там крану на колесах? Пізніше, під час обміну думок ввсередині жовто-гарячого товариства обидва варіанти були поєднані. Вийшло - "кабель для йолкі".

На заході були присутні лічені журналісти і декілька відеокамер. Коротенький сюжет - одним рядочком -  був продемонстрований по ТРК "Україна".

Місцевий 11 канал показав типово "джинсовий" репортаж, вочевидь проплачений "Фронтом змін". В ньому йшлося виключно про участь в заході саме цієї партії, ніби там не було інших, зокрема БЮТу, "Нашої України", КУНу, УНП. Прапори вказаних політсил майоріли над площею разом з "фронтовими" біло-зеленими, та про це в сюжеті - нічого. Слід розуміти, якби телевізійникам ніхто не заплатив, то глядачі взагалі ніякого б репортажу про подію не побачили.

Foto0266.jpg?id=13219638520000087352;0;6

Вірним своїм біло-блакитним традиціям залишився Дніпропетровський Державний (ДОДТРК) під орудою депутата облради від регіонів Валентина Чанглі.

У День Свободи обласний державний телеканал ані словом не обмовився про державне свято, засноване Указом Президента України Віктора Андрійовича Ющенка.                                  

Замість того в щоденній програмі «Тема дня» на ДОДТРК обговорювали… варто чи ні ставити оцінки на уроках фізкультури.                                                                                                                                     

Нічого не нагадувало про державне свято і в новинах «Дніпропетровського державного». Не було зроблено ані історичного екскурсу у листопад-грудень 2004 р., ані показано як дніпропетровці відзначили цей день цьогоріч.

З такими претензіями наступного дня звернувся телефоном до приймальні Держкомтелерадіо. Мене з'єднали з заступником голови Комітету Дмитром Кравченком, від якого отримую відписки на свої майже регулярні звернення зі скаргами та наріканнями на зникнення з ефіру ДОДТРК свободи слова та тотальну його окупацію Партією регіонів на чолі з обласним біло-блакитним вожаком, головою ОДА Олександром Вілкулом.

Для того, аби з'ясувати конкретну ситуацію, чиновник порадив мені знову звернутися письмово. Так я і зробив. Вкотре чекатиму на відповідь.

Готуючи цей матеріал 23 листопада, слухав радіо "Ера". Обідньої пори там розпочався "Вокс популі" з Віталієм Диким, якраз присвячений помаранчевим подіям. Вирішив спробувати зв'язатися з редакцією, аби як слухач поділитися наболілим. І треба ж було такому статися, що перша спроба виявилася успішною. Хоча в інші рази - не додзвонишся. Мені, власне, випало відкривати "глас народу".

Назвавши ім'я та прізвище і сказавши звідки телефоную, поспішив привітати всіх слухачів "Ери-fm" з Помаранчевою революцією - вікопомною подією, яка прославила Україну на весь світ. Поремствувавши, що ми втратили відвойовану тоді свободу, запропонував задля відновлення "статусу кво" знову вийти на Майдан і заявити "Зека геть!". Перед тим, як був відключений від ефіру, встиг повторити гасло двічі.

Хто слухав сьогодні "Еру" близько 12:35, відразу після випуску новин, міг почути заклик з Дніпропетровська.

На цьому розцінив свою місію виконаною. Отак я відзначив День Свободи-2011. Ще раз зі святом всіх, для кого це свято. "Свободу не спинити! " і "Зека - геть!".

Коментарі

+
Свободу не спинити!!!
Місцевий 11 канал показав типово "джинсовий" репортаж, вочевидь проплачений "Фронтом змін".
*****
А у репортажі "У Дніпропетровську "Наша Україна" відзначила День Свободи мітингом на захист громадянських прав і свобод" на http://www.razom.org.ua/regions/dnepr/news/13304/ можна побачити різні партійні прапори та повний текст резолюції мітингу.
+3

Своди вибору, свободи вийти і сказати своє ні. свободи бути вільним, не таким як ви. Свободи знати, що ти здатен на вчинок, здатен вичавити з себе раба. Це ж так просто. А те що ви пишете - це наслідок того, що люди поклалися на своїх лідерів, замість того, щоб контролювати їх. Але це вада людей а не дня свободи.
-1

Андрій, я навіть плюс вам поставив, ключові слова що дійсно люди поклалися на лідерів та розслабились. Єдине що я заперечу це фразу: "не такими як ви". З чого ви взяли який я.
Мітинг бачив як і було вказано автором з вікна проїджаючої маршрутки - для нашого міста непогано, а головне народ реагував позитивно. партія районів стільки народу окрім як "добровольно-прінудітєльно" не зібрала-б.
Молоці
Сніг для лавин теж не відразу випадає
+!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі