Блоги → Перегляд

Словник термінів

Вівторок, 22:08, 05/05
У цій статті згадуються
Віктор Ющенко
Політик

Читаю записи коментарі, і розумію що деякі люди плутають термінологію. Ненавмисно звиайно, але факт залишаеться фактом. Ось наприклад називають Ющенко Фашистом і не знають що таке фашизм, чи чим Фашиз відрізняеться від нацизму. Нема чіткого понятть слова Патріот, "Людина яка ставить власні інтереси позаду дуржавних" - це патріот, чи патріот це той хто просто кохае країну. така сама проблема з поняттям "Нація" це самоствердження людини чи рассова належність, чи обидва варіанти? що таке Націоналізм, цим він відрізняеться від Нацизму. 

Я тут сам намагався розібратися але зрозумів що немаю ніякого права вирішувати сам за усю спільноту, давайте для нашої бібліотеки зробимо зараз словнит термінів і розмістемо його на сайті. чи давайте спільноту створимо і там будемо дискутувати ні цю тему для того щоб не засмічувати єфір.

Коментарі

http://politiko.com.ua/group62 - группа політичні терміни - потім коли всі терміни і описи будуть утверджені вони попадуть в бібліотеку.
Ось мене завжди цікавило, чим шовінізм відрізняється від фашизму (непутати з нацизмом)? А також чим більшовізм відрізняється від комунізму (не путати з соціалізмом)?
0

я створю тему пізніше
Я зроблю запит на іст фак можливо там нам допоможуть, чи на політологію
Тому що навідь Віка помиляеться іноді
Невідомий користувач 14:29
+1
Великий юридичний тлумачний словник дає такі відомості:

Нацизм — назва ідеології і практики гітлерівського режиму у Німеччині у 1933-1945 рр. Суттю є тоталітарні терористичні методи влади, а також офіційна градація всіх націй за ступенем їхньої "повноцінності". Засобом реалізаціх ідей стали військова агресія і геноцид. За низкою своїх суттєвих рис нацизм схожий з фашизмом.

Фашизм — соціально-політичний рух, ідеології та державні режими тоталітарного типу. У точному значенні фашизм - феномен політичного життя Італії 20—40-х рр. XX ст. З 30-х рр. поняття фашизму почало поширюватися і на інші режими: націонал-соціалістичний у Німеччині, військово-фалангастичний режим в Іспанії, військово-поліцейський у Португалії. У будь-яких своїх різновидах фашизм протиставляє інститутам і цінностям демократії так званий "новий лад" і гранично жорсткі засоби його ствердження. Фашизм спирається на масову тоталітарну політичну партію (набуваючи влади, вона стає державно-монопольною), одержавлені профспілки і беззаперечливий авторитет "вождя", "дуче", "каудільйо" и непререкаемый авторитет "вождя", "дуче", "каудильо", а також на масовий ідеологічний і фізичний терор.

Націоналізм - ідеологія, політика, суспільна психологія та практика, суттю якої ідеї національної виключності, відокремленості та зневажання до інших націй. Водночас націоналізм є певною політичною платформою, що консолідує той чи інший етнос в націю. Але у сучасному світі націоналізм все більше виступає у першій модифікації.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі