Блоги → Перегляд

"Англія" походить не від назви племені "англи", а від Ан-Галія, тобто від слова Галлія

Вівторок, 20:34, 29/05

Рейтинг
0 0
Переглядів
1399

0
0
0

"Англія" походить не від назви племені "англи", а від Ан-Галія, тобто від слова Галлія

Англія (англ. England) — одна з чотирьох частин Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, одна з трьох частин Великої Британії, найбільша за площею і населенням. Межує з двома іншими частинами Великобританії — Уельсом і Шотландією в межах острова Великобританія. 

Назва країни походить від назви племені англів, одного з германських племен, що оселились тут у V і VI століттях.
...так пише вікіпедія

як на мене Англія походить від Ангалія (ан-Галлія), або ж інших пояснень і вимов префікса  ан-, ен-, un- in- який означає заперечення або ж один з додаванням до нього слова Галлія.
 з одного боку Ла-Маншу Галлія з іншого Ан-Галлія.
Чи то Галія і Ан-Галія.

Або ж як тут: є ж Зеландія і Нова Зеландія, є ж Англія, а штати вони звали нова Англія, перепливши через океан. Тому можливо була Галія, а нове місце де поселилися ті люди перепливши протоку стало зватися Ан-Галія (тобто нова Галія).

В Європі і до тепер є багата територій і країн що звуться - Галія.
 

Португалія,
Галлія (Франція, греки ще й досі їх так звуть),
Галичина (англ. Galicia, рос. Галиция),
Цизальпійска Галлія (сучасна північна Італія)
Галі́сія (галис. Galicia/ Galiza, исп. Galicia) - область в Іспанії
Гала́тія (дав.-гр. Γαλατία, тур. Galatya) - область в малій Азії
Галілея (івр. הגליל га-Ґаліль, араб. الجليل аль-Джаліль) — історична область на півночі Ізраїлю.
Голландія (нід. Holland) — історична область на заході Нідерландів.
Шле́звіг-Гольште́йн, (нім. Schleswig-Holstein) — земля Німеччини.

http://greatbattle.ru/wp-content/uploads/2011/11/ancient-world-map.jpg

ancient-world-map.jpg

Коментарі

а тепер теж саме тільки від England
RUS UKR   20:46
-1

а до чого England, якщо раніше утворилося Англія.
0

Щощощо?Самоназва країни яка?
RUS UKR   20:56
0

ленд, чи ланд це добавка, ви ж не кажете англандці, чи англанди, до речі церква у них називається Англіканська (Anglican), і можливо Англія звалася Англіка(Ангаліка) як на мапі http://uk.wikipedia.org/wiki/Галія
Celtica, Belgica
0

ЩОЩОЩО?Самоназва Англії "England" а не "land". "Англійканська" це чередування голосних звуків та букв і на всіх картах Англія писалась або England або Great Britain якщо мова йде про весь острів за виключенням Ірландії.
0

• Слово Англія походить від давньоанглійської назви Engla land, що означає земля англів. Англи були одним з германських племен, які поселилися в Англії у V-VI ст. н.е. Англи прийшли з півострова Ангельн, що є сьогодні частиною Данії та північної Німеччини.
Перші згадки про англів зустрічаються у роботі історика Тацита «Германія», написаній у 98 році до н.е. Єдиної точки зору щодо етимології назви племені немає. Було висловлено припущення, що вона походить від слова angular (кутовий) через відповідну форму півострова Ангельн. Однак чому термін, що походить від назви племені, яке було значно меншим, ніж інші, такі як сакси, стали використовуватися для всієї країни та її народу невідомо, але, імовірно, це пов'язано зі звичаєм називати германські народи у Великій Британії англо-саксами.
Відповідно до Оксфордському словника англійської мови, уперше відоме використання Англія було застосовано в 897 році до південної частини острова Великої Британії. У сучасній орфографії слово було вперше використано в 1538 році.
Назва Англія часто неправильно використовується на позначення Великої Британії у цілому, що, певною мірою, принижує мешканців Шотландії, Уельсу і Північної Ірландії. Так само за часів існування радянської влади за кордоном весь СРСР і його частини називали Росією, ігноруючи назви інших республік.
• Альтернативна назва Англії Альбіон, яка зустрічається вже у Аристотеля. Альбіоном спочатку називали весь острів Великої Британії. Найбільш ранній запис назви з'являється у Аристотеля в IV столітті до н.е. Слово Альбіон (Ἀλβίων) або insula Albionum має два можливих походження. Слово виводять від лат. Albus (білий), що походить від білих крейдяних скель Дувра, вигляд на які відкривається з боку Ла-Манша. Інші вважають, що давні греки і римляни позичили цю назву у кельтів, у яких вона означала гірський острів (від кельтського слова Albai). Сьогодні назва Альбіон має більш поетичний характер.
• Ще одна, поетична, назва Англії — Лоеґрія (Loegria), зустрічається в легендах про короля Артура і пов'язана з валлійським словом Lloegr, що, у свою чергу, походить від імені другого міфічного короля Британії Локріна.

із всією аргументацією.
RUS UKR   21:29
0

це написали за вас хтось, ваших думок там нуль, а я логічно прийшов до своїх висновків: є Галія а по інший бік Ла-Маншу Ан-Галія.
0

Anglia Gallia
Уважно дивимось
-1

Англи не є Галлами.Галли це ближче до сучасних французів,а Англи ближчі до німців
-1

іншими словами-це Гали-південь,Агли-північ.
RUS UKR   21:47
0

то чому є Іспанія, Españ, Hispania, Spain?
-1

Бо це назви однєї і тієїж країни.Hispania-латинська назва іберійського півострову(Іспанія+Португалія),Spain-назва країни англійською, самоназва España,
RUS UKR   22:11
0

так і з Англією, була Ангалія, стала Англія, голосні це мізер для словотворення, тут приголосні міняються і слово привязують до іншого
0

Ога, всього навсього додався ще один слог,зникла одна буква та помінявся порядок написання.А так ідентично.Абсолютно.
RUS UKR   22:33
0

де ж додався коли лиш зникла буква "а" і все, ти рахувати вмієш?
0

Anglia Gallia
Ще раз,уважно
RUS UKR   23:03
0

Англія і Ангалія я порівню, була Ангалія стала Англія, аффтор не уважний абсолютно.
а хто і чому одну країну назвав Ангалія, а іншу Галія я не знаю.
можливо як у Біблії, був Аврам тав Авраам, а може як тут: є ж Зеландія і Нова Зеландія, є ж Англія, а штати вони звали нова Англія, можливо була Галія, а нове місце де поселилися ті люди стало Ан-Галія.
Точно!! Галичина!!))
RUS UKR   21:03
0

до чого ти Галичину ліпиш?
-1

бо дехто її написав в тексті
RUS UKR   21:50
0

дивно виходить однакові назви самі собою виникали.
+2

Не отступайтесь. Ан ГАЛЛИЯ будет просто вынуждена стать страной побратимом ГАЛичины - будете ездить к братам по обмену
+3

та ни, Галичина войдёт в состав Великобритании в 2016 году
0

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F_%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%B2_%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD

вуаля, етимологія назв країн. Багато чого повязано з Галами,де-які назви є "здвоєнними" і відулося чергування/приглушення/або створення більш дзвінких букв
0

Голландія взагалі смішно, "Висока земля" або "низинна земя" Якщо кажемо Нідерлани
RUS UKR   22:18
0

голандія, голландія,
З нім. Holt і land — лісиста земля (часто помилково перекладають як болото).
а може з української - голий?, чи голос?, чи гали простіше. чи від слова гол!, у футболі.
0

І Іісус з Галични,да?)
0

Гол=Gol ворота, англійскьою.
RUS UKR   22:27
0

Jedem das Seine, кожен сам в праві вибирати в що йому вірити
Гол (англ. goal — ціль, мета)
Dhoqx Dhiakp 21:35
+1
Цікава гіпотеза. Але тоді чому до нашестя на острів англів, саксів та ютів він мав назву Британія, за назвою того ж таки гаельського племені бритів?
RUS UKR   21:56
0

я думаю англів вигадали заднім числом переписувачі і книжники які писали історію, так як у нас зараз намагаються вигадати неіснуючих укрів))),
роки пройшли а методи ті ж самі.
щодо Британія то воно співзвучне з: брати, брати(дієслово), бороти.
є гарне дослідження Михайла Красуського видане в 1880 році, якщо не знайомі з ним то ось посилання:

http://uargument.com.ua/istoriya/drevnosti-malorossiyskogo-yazyika-mihail-krasuskiy/
Галатия получила своё название от галатов

Название «Галилея» восходит к древнееврейскому корню Г-Л-Л, (גלל), означающему «катиться», «волна». Существует несколько версий происхождения названия: одна из них объясняет его гористым характером местности (галь — волна), другая напрямую связывает его с ивритским словом галиль (גליל), «округ», «окрестность». По третьей версии, название происходит от слова гола́ (גולה) от того же корня — удаление, рассеяние. Со второй и третьей версиями связывают упоминание этого района в Ветхом Завете как «Глиль ха-Гоим» — «округ народов» или «место, где рассеяны разные народы».
RUS UKR   10:36
0

Слово «Росія» походить від російської транскрипції грецького слова грец. Ῥωσία. У X столітті візантійський імператор Костянтин Багрянородний написав твір «Про управління імперією», де землі північніше Чорного моря, відомі давньогрецьким географам, як Скіфія назвав словом Ῥωσία. Форма з двома літерами «с», у грецьких текстах зустрічається лише з XIV століття, зокрема у «Історичних записках» візантійського гуманіста Никифора Григори. Наразі у грецькій мові словом Ρωσία позначається держава — Росія, словом Ρως — Київська Русь.

Слід зазначити, що слово «Росія» у літописах Руси не зустрічається. Вперше дане слово у східнослов'янських роботах зустрічається лише наприкінші XIV століття, у назві титулу митрополита Київського і «всія Росѣя» Кипріяна, а з двома літерами «с» дане слово починає вживатись лише з XV століття.
Большая ошибка воспринимать название так как это принято у нас. У них принято говорить Энгланд и ланд - это 100% земля. Англия - так свою страну они не называют.
RUS UKR   11:17
0

зараз ні, а 500 років тому називали.
на старих мапах скрізь Англія, і назва церкви англіканська, а не енглендська, і віра у них не енглендська, та і самі вони не енглендці, і не енгленди, а інгліш.
невже це важко так усвідомити що вас дурили шкільні підручники, і ніяких англів, племені з Німеччини не було(їх вигадали заднім числом),

та і практика назви країн не за народом а за специфікою території(географічною, фізичною і тд), вже потім від назви країни утворювалися назви народів. І більше всього ці назви дуже давні є деякі.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі