Блоги → Перегляд

Українські спортсмени поїдуть на Лондонську олімпіаду в костюмах а-ля "Тhe Beatles". Краще б їхали у вишиванках

Субота, 11:45, 14/07

Рейтинг
10 0
Переглядів
1777

0
0
0

І тут ми без Росії не обійшлись. Вочевидь ніяк не можна було. Форму для національної олімпійської збірної України пошили "брати"-росіяни. Слід розуміти, в Україні тих, кому можна було довірити настільки відповідальну роботу, не знайшлося.
 
І справді, хіба можна взагалі таке уявити, щоби українцям шили форму самі українці? Мабуть це, за логікою нинішньої влади, зокрема національного олімпійського комітету - щось неприпустиме. Суцільний "рускій мір". Як в політиці, так і в спорті.
 
А даремно. Адже будь-який одяг несе певну енергетику. Тих, хто його виготовив, тієї місцини, де йшло виробництво. Українську олімпійську форму пошили в Росії - країні, що є стратегічним ворогом України, завжди зверхньої і зухвалої до нас. Чи може цей одяг нести який-небудь позитивний заряд? Аж ніяк.
 
За словами дизайнерів, форма виконана в дусі 70-х років і навіяна творчістю групи "Тhe Beatles". А це тут до чого? Чому, приміром, сімдесяті, а не, скажімо, дев'яності чи якійсь інші? Чому в концепції закладено погляд у минуле, а не майбутнє,  рух назад, а не вперед? Отак і змагатися будемо...
 
І до чого тут "бітли"? Тому що Лондон? Взагалі "Тhe Beatles" називали ліверпульською четвіркою. Дизайнеру форми подобається знаменитий квартет і він завважав доречним відобразити свої персональні музичні уподобання у парадній формі для всієї національної збірної України. А якби йому подобалися "Реt shop boys" чи, скажімо, "Queen"? Пам'ятаєте Фредді Мерк'юрі у широко й глибоко декольтованій майці та лосинах на сцені?
 
Щодо спортивного варіанту, то у жакетах чи курточках національні орнаменти, про які кажуть дизайнери, дуже важко вгадуються. Щось таке намазюкано. І забагато всього, і в той же час - нічого конкретного. Скоріше, можна вести мову не стільки про національний орнамент, як про його уявлення того, кому подобається творчість ліверпульських "жуків".
article_14978.jpg
Чорно-білі кольори, в яких виконаний чоловічий костюм, є традиційними для форми національної збірної Німеччини з футболу. А жінок одягли в панталони
 
img_500010498015d.jpg
Візерунки на жакетах нагадують тарганів, від яких миготить в очах
 
img_50001d52b42e3.jpg
 
А чому б не було стилізувати цю форму під вишиванку? Невже така ідея є якоюсь крамольною? Та й в парадному одязі відообразити не сімдесяті роки чи творчість "Тhe Beatles", а справді оригінальний національний орнамент, традиційний для української вишивки. Адже ці візерунки несуть в собі оберегову функцію від всього поганого. Може це додатково сприяло б перемогам?
 
"Вишивка - це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу. Численні орнаментальні зображення тварин, птахів, рослин, дерев, квітів стверджують, що наші предки обожнювали їх, опоетизовували природу не лише у фольклорі, а й у декоративному мистецтві. Наприклад, рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, коней, хрестиків тощо були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил. Вагоме значення мала й кольорова символіка (червоний - любов, жага, світло, боротьба; чорний - смуток, нещастя, горе, смерть; зелений - весна, буяння, оновлення, життя тощо). Солярні знаки, схематичні фігури Сонця, Берегині, Дерева життя, вишиті на тканині, є ще одним свідченням глибокої шаноби наших пращурів до Сонця, Матері, як могутніх, святих, життєдайних першооснов усього сущого. Крім того, вишивання як національна традиція сприяло формуванню у дівчат і жінок терпіння, відчуття краси. Дівчина мала вишивати милому сорочку, хустину, весільні рушники. Вишитий своїми руками одяг був одним із головних показників працьовитості юнки. Вишивка сьогодні живе, розвивається, збагачується новими аспектами. Сьогоднішня українська вишивка - результат унікальної духовно-матеріальної еволюції нашого народу. Впродовж багатьох століть в українській вишивці знаходять відображення думки і настрої людини, краса оточуючого світу, їх мрійливі сподівання на кращу добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених доторком голки з ниткою"
/Вікіпедія/
 
img_50001155caca3.jpg

На Олімпіаду в Лондон потрібно їхати, аби презентувати  Україну, свій народ, власну історію і традицію, в тому числі й в одязі, а не стилізовану під "бітлз" моду сімдесятих. А так щось хаотичне, еклектично-карикатурне вийшло.

Коментарі

"Шедеврально".
От і втілюються в життя наслідки багаторічної інформаційної роботи, яка - спрямовано чи несвідомо - велась багато років. Коли, як наслідок її, на перші ролі виходять дилетанти, або особи наближені до гаманця чи тіла. А в цілому - починає панувати демонстративний несмак.

Тільки-но, здається, здихались нарешті від "символів" ЄВРО 12 , отих напівдебільного виду ляльок, численних "уболівальників" з виряченими очима і квартами пива. А тепер - ОЦЕ.

Добре хоч те, що на формі відсутні хрести, або купола, або щось інше подібне. Мабуть, це ще попереду.
+2

Ніби в Україні немає майстрів?... СОРОМНО! Та й хіба це форма???? Російська ще має вигляд.... А можливо то спеціально нам таке "втюрили". щоб ми весь час програвали?
Вже давно говориться про те, що нашим спортсменам слід виступати у вишиванках. Причому - не у кольорах вишиванок, а саме у вишитій вручну спортивній формі.

Якщо й це не допоможе - то голяка нехай виступають, як стародавні атлети-олімпійці!
+2

Чоловікам-гімнастам буде трохи проблематично. Яйця можуть загубити... Іди шукай їх потім... на трибунах.
+2
А може ті форми їм пошили китайці в підвалі, бо щось шви на них не зовсім рівні : ) Мабудь українська влада після Євро повністю "обніщала"...
-3

А мені подобається!!!!
Правда, якби написали у Китаї ... і не дуже гарну... Головне не в Росії!
А аура у НАС одна... бо МИ СЛОВЯНЕ! Православні!
+2

А аура у НАС одна... бо МИ СЛОВЯНЕ! Православні!
****
Маячня. Тільки й того що одна назва - православні, а так все різне. А спільне в нас тільки те, що привнесли московити за своє панування НА Україні.
Цікаво... Ваше мислення. "Україна стратегічний ворог Россії" І треба ж було до цього додуматись, мабуть шли Сусанівськими шляхами. Або , будь ласка без пафосу доведіть це на фактах . В чому саме стратегія Ворожості? І чим краща "Європа"?Для УКРАЇНЦЯ! І України.
І чому західні українці їдуть на заробітки в Москву?А не Москалі на Київ?
+2

Повчіть краще історію. Надто багато переказувати.
Така форма дуже закономірна для менщовартісних запроданців.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі