Середа, 17:45, 18/07

Рейтинг
9 0
Переглядів
3604

0
0
0

Так уже повелося, що у нас часто любляють українофоби згадувати, що причиною поганої демографічної ситуації є Незалежність. Прийнято навіть погоджуватись з цим пояснюючи, що економічна криза внесла свій вклад. Дехто навіть наводить думки, що ось за СРСР як не голодоморили, а населення зросло. Цікавий графік знаходиться в українській вікіпедії в статті Україна.

800px-Natural_Population_Growth_of_Ukraine.PNG

Посилання на джерела статистичної інформації є в тій же статті під графіком.

Даний графік показує цікаві речі. Зокрема, що тенденція із спадом народжуваності та збільшення смертності намітилась ще за СРСР.  Так що не у всьому винна незалежна Україна. Чи був би розпад чи ні, а спад ми все рівно б мали. Можливо не такий значний, все ж за СРСР не могли так вільно виїзджати за кордон як зараз, але все ж кілька мільйонів населення ми б втратили.

Смертність теж би зросла, оскільки різький спад народжуваності в 60-х призвів до значного старіння населення, ось і маємо причнину того, чому у нас багато людей пенсійного віку і недостатньо працюючих.

Як бачимо починаючи з початку 2000х маємо покращення з народжуваністю і зниженням смертності, що показує, що Україна принаймні на даний момент почала покращувати показники, але  все ж народжуваність низька. І скоріше всього скоро ми знову отримаємо спад населення, оскільки поточний приріст є результатом того, що жінки почали народжувати ближче до 30-ти років, дальше не було куди відкладати.

У нас на сім'ю припадає десь 1,2-1,5 дитини на жінку. Відповідно населення буде лише зменшуватися, до тих пір поки якимось чудом чи за волею патріотичних українців народжуваність у нас не буде на рівні 1950-х років, або хоча б 70-х. Необхідно щоб в сім'ї було 2-3 дитини, а не 1-2.

Інший варіант - збільшення населення за рахунок імігрантів з інших країн, ось тільки чи це буде українська Україна. В часи СРСР саме велика кількість приїзжих забезпечувала збільшення населення УРСР. З розпадом Союзу, припиненням іміграції і збільшення емігрантів у Європу, США, Канаду, вся демографічна ситуація проявилась в повній силі.

 

Дехто уже звинуватив мене у якомусь манімулюванні фактами і підтасовці. Так ось можна взяти буквально будь-яку статистику по населенню по роках, щоб переконатися в невтішних тенденціях.

Наступний графік показує як змінювався середній вік населення за СРСР і зараз.

star.png

 

Звичайно, якщо побудувати графіки збільшення населення України, то до 1990 року населення зростало, але якщо подивитися в динаміці, тобто зміна населення за століття то можна побачити що цей ріст поступово ставав все меншим і меншим.  Уже в 1990 році у нас стало більше помирати ніж народжуватись.

Коментарі

+++За статтю. Але народжувати дітей не означає ще ВИКОНАТИ НАЦІОНАЛЬНУ ІДЕЮ!Ви зверніть увагу на кладовиша де молодих більше чим стариків! Це не ВІЙНА -це ПОЛІТИЧНИЙ КУРС ВЛАДИ, яка не спроможна , ось вже 20 років піклуватися про свій НАРОД!
Демографічна ситуація має не один важиль, але ОСНОВНИЙ ПРИОРИТЕТ -це ДЕРЖАВНЕ ПІКЛУВАННЯ!МЕДИЦИНА і ЕКОЛОГІЯ.
Оправдать можно любое преступление, подтасовав факты и статистику. Кстати - 50-е годы, которых вы хотите достичь, это эпоха "крававага Сталина".)))
+3

злочини союзу нічого вже не приховає. через цю трикляту країну рад українці вимирають вже понад 30 років
ANGEL .   18:24
-2

Смішно. В УРСР населення України збільшувалось на 200-300 тис.кожен рік. Саме з 1992 року почалось вимирання.
+3

А підтасовувати нічого непотрібно це офіційні дані, які публікувалися ще за СРСР. Графік їх лише представляє не у формі цифр, а в більш презентабельній формі.
+3

ANGEL - приріст власне населення вцілом був за рахунок приїзджих. Коли до нас перестали приїздажати доті і проявилась демографічна ситуаці. Особливо багато приїзджих на сході і півдні України в деяких східних областях за останніми переписами населення, кількість народжених не в Україні становила 12%.
+3

В часи Сталіна уже відбувався Спад. Але в ті часи мали по 5-6 дітей, що було нормальним здавна.
ANGEL .   19:16
-2

За рахунок приїзжих? А від'їзжаючих Ви порахували?
+3

Навіть на початку 90-х ми мали позитивний індекс міграції. Так що приїжджало до нас більше ніж виїзджало. Зараз негативний.
+3

Я не буду сперечатися, це не має сенсу і глузду, дивіться графік з народжуваністю, він сам говорить за себе? А також зі смертністю.
+3

Переглянув суть коефіцієнтів, з сталінськими роками я дещо наплутав, але вцілому від'ємний приріст ми отримали ще до розпаду СРСР. Тобто більше помирати ніж народжуватись стало ще до розпаду союзу.
Martin Wolf   13:55
-2

===Навіть на початку 90-х ми мали позитивний індекс міграції. Так що приїжджало до нас більше ніж виїзджало. Зараз негативний. ===

Вы давно статистику смотрели, дорогой мой человек? Сейчас позитивная миграционная статистика.
Martin Wolf   13:57
-2

Для ленивых - вот ссылка за прошлый год:
http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2012/ds/mr/mr_u/mr0112_u.html
Коли люди почали вважати, що одна дитина - це нормально, ось тоді у нас і почалися проблеми. Згадайте скільки у ваших однолітків братів і сестер. Якщо взяти народжених в 80-х то трьої дітей - це рідкість. Переважно двоє, а то і по одному.
-3

Странно,что Вы не помните,что в 90х перестали рожать вообще.Странно,что Вы не в курсе,что сегодня в ВУЗах проблема-идёт борьба за абитурьента-некого учить...Поинтересуйтесь,какая нагрузка у учителей старших классов,сколько школ на грани закрытия по районам.
Ситуация сегодня исправляется только за счёт пособий,выплачиваемых государством.
Мы имели возможность вырастить своих детей за свой счёт,а Вы спросите у Петра,например Дорошенко,офицера:родил бы он двоих детей,если б не помощь государства?Может и да,но пришлось бы ему пушку продать..
+3

Ну не повністю перестали, а все ж народжували лише менше. Люди відклали народження на пізніше. Але графік демонструє що погіршення ситуації відбувалося і за СРСР.
переломний момент 1966 год,а все остальное уже в тендецний.
Все так, +.
Однак питання: Чи враховано у вказаних графіках зростання тривалості життя?

Здається враховано. Отже надані графіки не (зовсім) коректні. Особливо останній (щодо старіння населення) - нахил кривої, щонайменше.

До речі, якщо розглядати населення в контексті життєвого простору, то така динаміка щодо віку та народжуваності є закономірною - звуження життєвого простору і зростання тривалості життя змушує населення зменшувати народжуваність.
Martin Wolf 13:49
-3
===окрема, що тенденція із спадом народжуваності та збільшення смертності намітилась ще за СРСР. ===

Ха! "Тенденция" - да.
Но вот забавно.
В 1990 году был ещё ПРИРОСТ населения.
А в 1991 году резко вдруг стало ВЫМИРАНИЕ.
Это явно подтверждено цифрами.

ЧТо до остального - это всё из области "если бы да кабы". История не имеет сослагательного наклонения.
+1

Тут не єслі та каби, а пряма тенденція, доволі легко екстраполювати (продовжити) лінію і побачити що від'ємний приріст ми однозначно б отримали б. Криза 90-х і виїзд населення звичайно погіршило картину, але те що спад був би це однозначно. Врешті це ж саме зачепило всю Європу в якої кризи як такої не було.
причиною поганої демографічної ситуації є Трусливый Народ...который в любой ситуации хочет только кушать и мечтать.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі