Блоги → Перегляд

Стан Громадянського суспільства 2013

П'ятниця, 22:07, 09/08

Рейтинг
7 0
Переглядів
968

0
0
0

image?t=2&c=1&q=2067861Доповідь про "Стан громадянського суспільства 2013" містить цінну інформацію від 50 експертів громадянського суспільства світу. Звіт демонструє, що сучасне громадянське суспільство потребує глибокого самоаналізу та перебудови, щоб відповідати реальним потребам людства, воно також має відновити легітимність і довіру народу.

Пропонуємо Вам деякі ключові тенденції, на які акцентується увага у доповіді:

• Шокуюче - 57% населення світу проживає в країнах, де основні громадянські та політичні свободи згорнуті.

• У конфліктних країнах громадянське суспільство, яке виступає проти вкоріненого патріархату та релігійного фундаменталізму, все частіше стає ціллю збройних угрупувань.

• Спільноти, які розраховували на традиційне користування річками, лісами та спільними пасовищами для свого проживання, стикаються з великим корпораціям, які їх витісняють - це корпорації з видобувної промисловості, будівельні фірми та сільськогосподарські підприємства.

• Коли лінії між бізнесом і політикою розмиті, ми все частіше спостерігаємо, що голосу громадянського суспільства відводиться місце на периферії у дискусіях щодо порядку денного після 2015 року та інших глобальних питань.

У Доповіді Україна згадується досить часто:

У 2012 році було вбито 24 правозахисників, один із яких був громадянином України (Бразилія, Бурунді, Камбоджа, Колумбія, Гватемала, Гондурас, Індія, Мексика, Філіппіни, Сомалі, Південна Африка, Танзанія, Таїланд та Україна).

Фізичні напади у 2012 році на правозахисників здійснювались в Азербайджані, Бурунді, Чад, Чилі, Колумбію, Кубі, Демократичній Республіці Конго (ДРК), Сальвадорі, Гондурасі, Індії, Казахстані, Кенії, Лаосі, Мальдівських о-вах, Мексиці, Нігерії, Пакистані, Палестині, Росії, Сомалі, Південному Судані, Шрі-Ланці, Україні, ОАЕ, Узбекистані, Венесуелі та В'єтнамі.

У всьому світі уряди залучили сили безпеки для зриву мирних демонстрацій та арешту правозахисників, які брали у них участь ( Азербайджан, Алжир, Бахрейн, Білорусь, Камерун, Камбоджа, Індія, Казахстан, Кувейт, Оман, Росія, Саудівська Аравія, Судан, Свазіленд, Танзанія, Україна, ОАЕ, Узбекистан, В'єтнам і Зімбабве).

Також уряд України належить до тих урядів, які у 2012 прагнули більше обмежити простір для громадянського суспільства. До цих країн належать: Азербайджан, Алжир, Бурунді, Китай, Єгипет, Ірак, Ізраїль, Литва, Молдова, Росія та Україна.

Український Закон «Про громадські об'єднання» наведено як позитивний приклад прогресивних законодавчих ініціатив щодо громадянського суспільства.

У 2012 році Міжнародний ПЕН-клуб зафіксував понад 800 випадків нападу (фізичні атаки і вбивства, позбавлення волі та переслідування) на письменників та журналістів у всіх регіонах світу.

270 випадків припадає на такі країни: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Греція, Угорщина, Казахстан, Киргизія, Косово, Латвії, Чорногорії, Росії, Сербії, Іспанії, Таджикистану, Туреччини, Україна і Узбекистан.

Повна версія доповіді за посиланням:http://socs.civicus.org/?page_id=4289

Коментарі

Український Закон «Про громадські об'єднання» наведено як позитивний приклад прогресивних законодавчих ініціатив щодо громадянського суспільства.
-------------------------------------------------------------------------------------
Ще в 2007 році тодішнім прем"єром В.Ф.Януковичем була прийнята постанова "Концепція сприяння органами виконавчої влади становленню громадянського суспільства в Україні".
як ми мали змогу пересвідчитись концепція була, а сприяння ні.
Те саме з законом.
На всіх рівнях влада робить вигляд що консультується з громадскісттю через створення громадських рад (котрі намагається взяти під свій контроль через "прикормлені" організації, чи лідерів), якщо якесь рішення через Громадську раду провести не вдається, нічого страшного, бо реального впливу на прийняття рішень у Громадських рад все одно немає, але у влади є аргумент: "Ми радились з громадскісттю".
+4

Вовки радились з вівцями ... щодо свого меню?
+1

Вовки хоч не роблять вигляду що радяться.
У нас немає громадянського суспільства.Звідки візьмуться громадянські ради?
0

З постанови Кабміну.
Олеже, а кому яка користь від подібних експертів та їхніх експертиз (крім них самих, звісно)?
Є відповідна статистика?
0

ІМХО Користь одержують органи влади що створюють видимість консультацїй з громадскісттю при прийнятті рішень.
"Звіт демонструє, що сучасне громадянське суспільство потребує глибокого самоаналізу та перебудови, щоб відповідати реальним потребам людства, воно також має відновити легітимність і довіру народу".
Що ж аналізувати? Де воно те громадянське суспільство є?
В фантазіях експертів і прибічників ідеї громадянського суспільства?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі