Ідеї → Законодавчо обмежити розміри виборчих фондів партій та кандидатів на посаду Президента держави.

Вівторок, 13:01, 12/05
Тетяна Яхеєва
Ідею підтримують: 17
Ввести граничні розміри передвиборних фондів політичних партій на виборах до Верховної Ради та до органів місцевого самоврядування,
а також кандидатів на посаду Президента держави на президентських виборах.
Це обмежить вплив олігархічного капіталу на перебіг та результати виборів.

Коментарі

А можливо просто заборонити політичну рекламу? І дозволити агітацію виключно в межах забезпечених держбюджетом.
Тетяна Яхеєва 15:14
Я з Вами погоджуюсь. Варто було б обмежити передвиборчу політичну рекламу на телебаченні виключно межами, забезпеченими держбюджетом.

А за рахунок виборчого фонду - заборонити.

Чи не могли б Ви, пане Михайле, розмістити Вашу ідею як ідею для голосування.
Стах Перфецький 15:58
"досвіду" не вистачає ;)
Стах Перфецький 15:58
Мабуть зроблю це у блозі
Тетяна Яхеєва 16:07
Робіть запис у блозі. Я підтримаю.
Людмила - 11:56
Саме так. Кожному суб"єкту виборів дозволити двічі в процесі кампанії використати певну кількість ефірного часу для представлення своєї програми. І ніякого зомбування безкінечною прокруткою одних і тих же роликів.
По-перше, треба змінити порядок формування цих фондів - зробити їх публічними не тільки для ЦВК, ТВК, а і для всіх, кому це цікаво. По-друге, обовязково перевіряти правдивість джерел їх поповнення.
Далі.
Всім відомо, що значна частина коштів у виборчому процесі витрачаютья не із виборчих фондів, а із "чорної каси".
Тетяна Яхеєва 15:50
Публічність - це добре. Але це мало що дасть.
Політична реклама оплачується офіційно з виборчих фондів політичних сил чи кандидатів, які перевіряються виборчими комісіями.
фактично - ніхто і не проти, проблема стоїть у всіх країнах але ефективних механізмів стримування поза моральними саморегуляторами політиків, поки що нема. в хід ідть надання "безоплатної домоги" у вигляді безкоштовних консультацій, заниження тиражів по документах, надання бігбордів без оплати чи ще якісь послуги, які вкрай важко відслідкувати. Першим кроком могло б бути оприлюднення фінансових звітів в міжвиборчий період - це ще цікавіше - за які гроші існують партії.
Святослав - 23:20
Чинне законодавство цього, до речі, вимагає.
Обмеження виборчих фондів, при всіх перерахованих Вами маніпуляціях, змусило б політичні сили шукати ефективні форми АГІТАЦІЇ. Бо на нав"язування і зомбування, особливо через телебачення, якраз і ідуть шалені кошти виборчих фондів.
Левова частка видатків виборчого фонду йде на рекламні ролики на ТБ. Оскільки це найбільш ефективний спосіб ведення агітації.

Надання таких послуг з бору телекомпаній та механізми їх оплати доволі прозорі. І легше піддаються контролю.

Фактично "мегаблоки" давлять глядача "масою", а не якістю. Не олігархічні партії чи блоки не можуть конкурувати з ними в таких умовах.

Пропоноване обмеження, а ще краще - заборона політреклами під час виборів за власні кошти, частково урівняла би суб"єктів виборчого процесу.
Головне це не обмеження - головне це контроль, бо якщо ви поставите що трбе витрачати не більше 1 млн, то партії так і задекларують. Але з чорної каси піде стільки скільки потрібно!
С поправкой на коэфициент инфляции)))
Ви шо дурні чи шо. Да я Напишцу шо портатив 2 млн грн а по тфакту через чорну касу піде 200 млн. і докажи
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.