Ідеї → Світова практика - державна мова є мовою міжєтнічного спілкування.

Вівторок, 11:34, 10/07
Георг Крук
Ідею підтримують: 3
Стаття 10. Державною мовою
та мовою міжетнічного спілкування
в Україні є українська мова.

Таке деталізоване формулювання не обмежує вивчення в муніципальних та земляцьких освітніх та культурних центрах мов інших етносів. А вивчення іноземних мов як мов міжнародного спілкування є обов’язковим і забезпечується державою як обов’язкової середньої та програм вищої освіти.

Російська мова є одною з мов міжнародного спілкування в світі, Тож російська мова за статусом мови міжнароднього спілкування є одною з мов для вивчення в школах та ВУЗах.

Маю надію, що інтелекту та знання державної мови достане кожному громадянину України та обраним чи призначеним посадовцям.

Коментарі

а в чому ідея?
Ідея в простому однозначному записі в Конституції, щоб виключити необхідність писати томи законів, бо державною мовою повинні володіти всі громаляни україни, а чиновники не допускатися дослужби без знання мови. Всі документи держави оригінали мають українською мовою. А кожен громадянин має права на користування своєю рідною мровою в побуті, культурі, своёй громаді... дивитися детально в моїх блогах.
Світова практика - немає "мови межетнічного спілкування"; спілкування з державою - державною мовою, а решта сама визначає, як спілкуватися.
Георг Крук 01:03
Саме російськомовні грузини, греки, татари, молдавани, вірмени, азербаджанці, євреї та інші, слугують масовкою для російськомовного середовища, як наслідок СРСР. Так ви за патологію, а не оздоровлення питання? Саме державна мова виключає необхідність впровадження інших мов у вжиток. Конституційно лише слід деталізувати безальтернативність обов`язків громадянина, а право в побуті та культурному середовищі своєї сім`ї і громади, то вже право.
Павло Славинський 22:05
Ви вважаєте постсовкову ситуацію "світовою практикою"?
Для розумних, міжєтнічною є державна. Для ментальності совка з СРСР та російськомовнихт неукраїнських єтносів потрібно пояснення. Наслідування стану з державною мовою СРСР потребує такого деталізованого запису в конституцію.
КПУ-шники та ПР-івці маніпулюють бажаннями а не логікою та правом. Тож таки треба жлобам у владі та населенню донести безальтернативність.
СВІТОВА ПРАКТИКА - ДЕРЖАВНА МОВА ОДНА І ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В СПІЛКУВАННІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ДЕРЖАВИ ДЛЯ УСІХ ГРОМАДЯН (РІЗНИХ ЕТНОСІВ).
Це не суперечливо: "постсовкову ситуацію" розрулити саме "світовою практикою""
НЕ ПОТРІБНО УСКЛАДНЮВАТИ НОРМИ ЖИТТЯ, А НАВПАКИ, УТОЧНЮВАТИ, ТА ПОЗБАВЛЯТИ МОЖЛИВИХ НЕОДНОЗНАЧНИХ ТРАКТУВАНЬ ДЛЯ МАНІПУЛЯЦІЙ ПРОТИ НАВЕДЕННЯ ПОРЯДКУ.
12345 67890 10:17
0
Мой родной язык общения - Русский язык! Я уроженец и коренной житель Украины. Нужно обеспечить меня возможностью общаться на моём родном языке, во всех сферах жизни, а не навязывать мне Украинский язык.

Государство создаётся для людей, а Вы предлагаете подгонять людей под государство. Ничего Вы подобным способом не добьётесь, кроме очередных конфликтов на языковом уровне.
Тарас Байко 12:26
Мені подобається як в Росії -только оной и без дискусий Слава Путину!!!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.