Національна безпека України як стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства та держави від внутрішніх та зовнішніх загроз є необхідною умовою збереження та примноження духовних та матеріальних цінностей.
Національна безпека України має забезпечити:
єдність принципів формування і проведення державної політики;
поєднання підходів до формування відповідної законодавчої бази, підготовки доктрин, стратегій,
концепцій, державних і відомчих програм у різних сферах національної безпеки.
Основними принципами забезпечення національної безпеки є:
пріоритет прав людини
верховенство права
пріоритет договірних (мирних) заходів у вирішенні конфліктів
адекватність заходів захисту національних інтересів реальним та потенційним загрозам
демократичний цивільний контроль за воєнною сферою, а також іншими структурами в системі забезпечення національної безпеки
додержання балансу інтересів особи, суспільства та держави, їх взаємна відповідальність
чітке розмежування повноважень органів державної влади
забезпечити повне матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил
забезпечити національну безпеку України як шляхом включення її в міжнародну систему колективної безпеки і співробітництва, так і підтримки на належному рівні власного військового потенціалу.
Проведемо реформу Збройних сил з формуванням воїнської верстви, створенням професійних військ швидкого реагування і системи територіальних формувань народної самооборони (новітнього козацтва).
На сьогоднішньому етапі Україна має достатній людський, науковий, інтелектуальний, економічний потенціал, який, за умови виходу із політичної та економічної кризи і раціонального державницького господарювання, може забезпечити належні умови для розвитку і добробуту Нації.
Конгрес виступає за створення системи національної безпеки України, яка має охоплювати усі її сфери: військову, державну, економічну, соціальну, екологічну та інформаційну.
Державна безпека: недопущення або нейтралізація втручання зовнішніх сил у внутрішні справи України, порушення її територіальної цілісності та державного кордону.
Економічна безпека: обмеження і недопущення внутрішньої та зовнішньої економічної експансії, спрямованої на знищення народного господарства України; недопущення протизаконного відтоку з України матеріальних цінностей та фінансових ресурсів; ліквідація економічної злочинності та впливу злочинних угруповань на економіку України.
Соціальна безпека має ґрунтуватися на створенні оптимальної моделі соціально-ринкової економіки, соціальному захисті та охороні здоров’я громадян.
Екологічна безпека: державні заходи щодо ефективної охорони навколишнього середовища, переведення виробництва на екологічно безпечні технології, зниження техногенного навантаження на довкілля, обмеження згубного впливу на людей і природу наслідків Чорнобильської катастрофи; зменшення кількості екологічно небезпечних підприємств і технологій.
Інформаційна безпека: державний захист українського інформаційного простору від деструктивної дії усіх засобів масової інформації та пропаганди, здійснюваної в Україні та за її межами;
Всі вони є пріоритетними і тільки в комплексі забезпечують повний захист життєвих інтересів Української Держави.
Найважливішими факторами гарантування національної безпеки є сильна національна оборона і готовність населення, при потребі, виступити на захист своєї країни.
З метою найефективнішого використання усіх ресурсів суспільства для організації опору потенційному агресору слід створити систему оборони, основним компонентом якої мають бути національні Збройні Сили.
Воєнна доктрина повинна передбачати:
- утримання в мирний час Збройних Сил з оптимальною чисельністю військовослужбовців рядового та офіцерського складу;
- можливість їх швидкого нарощування в ході мобілізації за рахунок підготовленого резерву;
- оснащення військ сучасними видами озброєння і воєнної техніки, як власного, так і закордонного виробництва;
- збереження обов’язкової служби за призовом.
У мирний час основним завданням Збройних Сил має бути бойова підготовка, яка забезпечить ефективність захисту територіальної цілісності Української Держави.
В Українській Державі армія стане для молодих людей вищою школою патріотичного виховання. Конгрес Українських Націоналістів стоїть на засадах організації сильної національної армії, перейнятої національно-патріотичним духом.
2. Головними завданнями військової реформи в Україні мають бути:
- збереження норм загального військового обов’язку;
- підвищення ролі і значення Збройних Сил України, престижу військової служби;
- встановлення належного рівня бюджетних асигнувань на оборону;
- створення в Україні військово-промислового комплексу на основі підприємств із замкненим циклом виробництва основних видів сучасної військової техніки і зброї;
- оснащення Збройних Сил усіма видами високотехнологічного озброєння;
- належне соціальне забезпечення військових;
- створення дієвої системи підготовки національно-свідомих військових кадрів;
- підготовка української молоді до навчання у вищих військових закладах, служби в Українських Збройних Силах;
- військово-патріотичне виховання на основі кращих військових традицій Українського війська.
Конгрес виступає за припинення скорочення Збройних Сил України.
Армія - повинна перейти на контрактну систему.
Молодіжна партія розробила прект за яким за 5 років Україна може повністю перейти на контрактну форму проходження служби.
Партія сприятиме побудові боєздатних Збройних Сил, підвищенню дієздатності МВС, прокуратури, СБУ, відновленню авторитету військової служби та посилення ролі Української Армії в суспільстві, перетворення її на справжнього гаранта незалежності та демократії. Ми сприятимемо реформуванню МВС, прокуратури, СБУ, судової системи з метою перетворення їх в ефективні інструменти захисту прав і свобод українських громадян та безпеки держави.