Блоги → Перегляд

Якщо ви зараз не звільните Україну від диктатури, потім це буде зробити майже неможливо

Середа, 10:19, 29.01.14

Рейтинг
25 3
Переглядів
5033

0
0
У цій статті згадуються

Те, що Микола Азаров подав у відставку та було скасовано частину диктаторських законів, - не є каяттям влади або перемогою опозиції. Це є перший реальний результат боротьби людей, які вийшли на всі майдани України та світу і почали брати владу в свої руки.

Перемога, яку Майдан виборов сьогодні , - є першим успішним кроком. Але цього недостатньо…

Не зупиняйтеся! Ідіть вперед! Покладайтеся лише на себе та свою єдність! Перемагайте повністю та остаточно!

Якщо ви зараз зупинитеся, не отримавши повної перемоги, усі жертви, які вже принесені українцями в своїй самовідданій боротьбі, будуть зраджені.

Ви мерзли днями і ночами на майданах, віддавали своє здоров‘я та життя, втрачали своїх кращих синів не для того, щоб Янукович змінив уряд Азарова на будь-який інший, так само корумпований, і не для того, щоб вам вчергове пообіцяли щасливе життя із закривавлених рук.

Ви піднялися на боротьбу за іншу - не мафіозну, не кримінальну, не олігархічну  -  Україну.

Ви піднялися, щоб перезавантажити всю владу та повернути Україну собі. Так зробіть це!

І поки не досягнете такого результату - не зупиняйтеся!

Якщо ви зараз не звільните Україну від диктатури, потім це буде зробити майже неможливо.

Слава Україні!

 

З любов‘ю до Вас,

Юлія Тимошенко.

 

Качанівська колонія

м. Харків

28 січня 2014 р.

Коментарі

Скільки бід нам створила ця Юля Тимошенко - важко збагнути.
Одна війна з Ющенком чого вартувала нам...
А газові домовленості нам в збиток вже на 40 млрд.дол і все це заради списання Росією тимошенківських крадіжок у Міноборони Росії.
То чого вартують ці її слова цього призиву недостойної! Їй – аби воювати! Аби воювати! Така вже натура капітельманів.
0

Хай перший камінь кине той з вас,
хто без гріха(с)
ANGEL . 11:07
+3
Треба читати так: Якщо ви зараз не звільнете мене, бувшу газову королеву з моїми награбованими мільйонами з колонії, потім це буде зробити майже неможливо.
0

Уточняю,мільярдами!:)
Демагогія! Сиди отам і ший рукавиці. На старості професія буде - внукам в"язати!
kytay kytay 11:27
+1
на цьому шабаші,ще цієї відьми не вистарчає.
-1

а лучше весь шабаш к ней переселить
Не тобі закликати до боротьби. Твоїми руками створено сучасне становище України. НЕ ПАПЛЮЖУЙ ДОБРУ СПРАВУ своєю мармизою.
люди меняются,
меняются и иногда даже прозревают у тюрьмах.
будем надеяться на это.
0

не тот случай только не на тех выбор пал у Ю.В.ЭТИ ТОЧНО НЕ ХОТЯТ ЧТОБ ЮЛЯ ВЫШЛА ИБО ОНИ ТОГДА ВООБЩЕ БУДУТ НИКТО. ИМ ЕВРОПА ДАСТ ДЕНЕГ И ПОДЕЛЯТЬСЯ МЕЖДУ СОБОЙ А ПРО ЮЛЮ ЗАБУДУТ
mart mart 13:39
+1
4+ заклик правильний.я не знаю її справу зблизька---але нехай її першу піддадуть люстрації.я слухав суд-- він не був справедливий.а теж проти неї москалі--значить щось вона їм насолила.


я можу привести позитивні факти про неї. без розбору.
mart mart   13:42
+2

Батько, Володимир Абрамович Грігян народився 3 грудня 1937 в Дніпропетровську, латиш.[33] В 1940-ві під час німецької окупації проживав з матір'ю в Дніпропетровську. Його мати — Марія Йосипівна Грігян (1909 р. н.).

Дід по лінії батька, Абрам Кельманович Капітельман (1914 р. н.), після закінчення Дніпропетровського університету в 1940 році, був направлений на роботу в Західну Україну (в розпорядження відділу народної освіти Івано-Франківської області), де відпрацював лише одну навчальну чверть директором державної школи в місті Снятині[33]. Восени 1940 був мобілізований в армію, загинув на фронті 8 листопада 1944, мав звання «старшого лейтенанта зв'язку»[33].
mart mart   13:43
+2

Прадід по лінії батька, Йосип Йосипович Гріган, латиш (лит. Grigan[34][35]), народився в Ризі в 1884. В 1914 переїхав в Катеринослав (Дніпропетровськ), де працював провідником на залізниці (на станції «Лоцманка» у Дніпропетровську). Вперше був арештований в 1937 році; повторно заарештований в 1938 і був репресований (за листи з Латвії; в матеріалах карної справи йому інкримінували: «Гріган, дискредитуючи радянську владу серед робітників, вихваляв добре життя робітничого класу фашистських країн Німеччини й Польщі»)[33]. Відбув 10 років таборів (1938–1948); реабілітований в 1963 році[33]. Його дружина — Гріган Олена Тітовна, 1893 р. н., українка, з села Мартинівка (Кишеньківського повіту Полтавської губернії)[33].
mart mart   13:45
+2

Матір, Телегіна Людмила Миколаївна (дівоче прізвище Нелєпова, народилася 11 серпня 1937 в Дніпропетровську). Згідно з дослідженнями Антоніни Ульяхіної (сестри Людмили Миколаївни): «Ми бачили документи, що її (Юліії Володимирівни) прадід Єрофєй Неліпа — козак» з Запоріжжя, під час служби в армії прізвище записали — «Нелєпов»[36].
mart mart   13:46
+2

У 1979 перевелася до Дніпропетровського державного університету, на економічний факультет (для отримання кваліфікації «економіст-кібернетик»). У 1980 після народження дитини відновилася на навчання за спеціальністю «економіка праці». У 1984 закінчила університет і отримала диплом з відзнакою з кваліфікацією «інженер-економіст». За розподілом у 1984–1988 працювала на Дніпровському машинобудівному заводі (ДМЗ, ДніпроМаш) у Дніпропетровську, на посаді інженера-економіста. ДМЗ займався виготовленням систем керування балістичними ракетами (ходову частину ракет виготовляв Південмаш), також ДМЗ виготовляв системи раннього попередження про ракетний напад (СПРН)[42], також ДМЗ виготовляв популярний в СРСР холодильник «Днепр».

У 1999 захистила в Київському національному економічному університеті кандидатську дисертацію за спеціальністю «08.02.03 — організація управління, планування та регулювання економіки» на тему «Державне регулювання податкової системи». Кандидат економічних наук.
mart mart   13:48
+2

У 1988 (на початку розвитку кооперативів) Юлія і Олександр Тимошенки позичили 5 тисяч радянських карбованців і відкрили кооператив — пункт відеопрокату. Александр Фідель пише:[43][44].

В 1988 р. подружжя Юлія та Олександр Тимошенко відкрили „пункт відеопрокату“… Є всі підстави вважати, що істотно допоміг молодій сім'ї почати свою справу свекор — Геннадій Тимошенко, який наприкінці 80-х керував мережею обласного кінопрокату.


В 1989 р. під егідою Дніпропетровського обласного комітету ЛКСМУ був створений молодіжний центр „Термінал“, комерційним директором якого стає Юлія Тимошенко. Центр отримав статус „комсомольської госпрозрахункової організації“, а відрахування від його діяльності… поповнювали комсомольську скарбницю. Згідно зі статутом ця структура займалася все тим же відеопрокатом — «культурними програмами та відео» і розташовувалася у літньому кінотеатрі Парку ім. Шевченко (Дніпропетровськ)… До речі, очолював у той час Дніпропетровський обком комсомолу Сергій Тігіпко, а заввідділом агітації і пропаганди Дніпропетровського обкому комсомолу був Олександр Турчинов
mart mart   13:48
+2

«Первинний капітал», який був зароблений в «Терміналі», дозволили Тимошенкам зайнятися ще одним перспективним бізнесом — торгівлею нафтопродуктами через Російську товарно-сировинну біржу (РТСБ) Костянтина Борового. «Тоді ще йшла підписка і ніхто не вірив, що це буде біржа така грандіозна, тоді місце коштувало недорого і нам це було по кишені. І ми купили», — розповідала Юлія Володимирівна в одному з інтерв'ю.

А в 1991 вона разом із чоловіком організувала спільне підприємство "Корпорація «Український бензин» (СП КУБ), ставши спочатку комерційним, а потім генеральним директором[43]. Корпорація однією з перших почала забезпечувати українських споживачів нафтопродуктами, від нестачі яких на той час потерпала вся країна, і чи не найбільше — сільське господарство.[45]
mart mart   13:49
+2

Корпорація «Український бензин» (КУБ) з часом перетворилася на промислово-фінансову корпорацію ЄЕСУ («Єдині Енергетичні Системи України»). У 1995–1996 Ю.Тимошенко була президентом корпорації ЄЕСУ.

Під керівництвом Ю.Тимошенко «ЄЕСУ» вирішила складну економічну проблему: в 1995–1996 були ліквідовані багатомільярдні борги України перед Росією за природний газ, відновилися міжнародні економічні стосунки України з іншими державами в машинобудуванні, трубній промисловості, житловому будівництві та майже вдвічі збільшився потік української промислової продукції до Росії.[46] Після того, як Юлія Тимошенко вирішила піти у велику політику, відмовившись від компромісів з корумпованою політичною верхівкою держави, успішність компанії поступово стала перетворюватися на політичний фактор.[47] Тому за вказівкою Л. Кучми корпорацію зруйнували, а проти її керівників порушили кримінальні справи.

30 березня 1995 проти Юлії та Олександра Тимошенків було порушено кримінальні справи за ст. 17 і 70 Кримінального кодексу України («контрабанда валюти»). 30 квітня 2002 Києво-Святошинський місцевий суд Київської області скасував постанови про порушення кримінальних справ.
mart mart   13:52
+2

Грудень 1999 — січень 2001 — віце-прем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка. В цей час ситуація в українській електроенергетиці була катастрофічною: посередники (обленерго) протягом багатьох років оплачували електростанціям не більше 7% отриманої електроенергії. Перед Тимошенко було поставлене завдання навести порядок у цій сфері.

Під час роботи в Кабінеті міністрів добивається виведення галузі з колапсу. Провела безпрецедентні реформи з декриміналізації паливно-енергетичного комплексу. За рахунок цього у 2000 уряд виплатив населенню додатково 18 млрд гривень. З них 9 млрд грн були отримані за рахунок вилучення коштів із тіньової сфери, заборони бартеру та запровадження конкурентних принципів на енергоринку. У зв'язку з цим олігархічні клани почали проти Ю.Тимошенко політичну війну.
mart mart   13:53
+2

18 серпня 2000 був затриманий, а 21-го — заарештований Олександр Тимошенко — чоловік Юлії Тимошенко та керівник ЄЕСУ.

5 січня 2001 Генпрокуратура України повідомила про відкриття двох кримінальних справ у відношенні Юлії Тимошенко як колишнього президента корпорації «Єдині енергетичні системи України». Їй було висунуто звинувачення в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та призначено запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.Юлія Тимошенко (2002)
19 січня 2001 Указом Президента України Л.Кучми за ініціативою олігархічних кланів Ю.Тимошенко була відправлена у відставку. Прем'єр-міністр В. Ющенко, незважаючи на великі зміни та досягнення Юлії Тимошенко в енергогалузі, дає мовчазну згоду на її звільнення. Це називають його першою зрадою Тимошенко.
mart mart   13:54
+2

9 лютого 2001 Ю.Тимошенко стає ініціатором створення Форуму національного порятунку (ФНП) — громадського об'єднання, яке ставить перед собою мету усунути від влади олігархічний корумпований режим Кучми. ФНП, до складу якого увійшли ВО «Батьківщина», Українська республіканська партія, Українська консервативна республіканська партія, партія «Собор», Українська соціал-демократична партія, Українська християнсько-демократична партія і Патріотична партія, об'єднує розрізнені опозиційні сили.

13 лютого 2001 було оприлюднене «Звернення до українського народу» Президента України Л.Кучми, Голови Верховної Ради І.Плюща та Прем'єр-міністра В.Ющенка, спрямоване проти ФНП та протестної акції «Україна без Кучми», яка тоді відбувалася. Автори звернення порівнюють опозиційний рух та створення ФНП із зародженням фашизму. «Лідери цього строкатого конгломерату, ображені за власні політичні поразки і провали, справді шукають порятунку. Тільки не для держави, не для нації, а для самих себе — від політичного банкрутства та забуття. А дехто — і від кримінальної відповідальності», — заявляли Л.Кучма, І.Плющ та В.Ющенко.[52] Того ж дня Ю. Тимошенко була заарештована згідно з санкцією Генеральної прокуратури України. Її звинуватили у розкраданні (при перебуванні на посаді глави ЄЕСУ) мільярда доларів, призначеного для оплати російського газу. У березні 2001 Печерський районний суд Києва визнав безпідставність висунутих звинувачень і скасував санкцію на арешт Ю.Тимошенко.
mart mart   13:55
+2

9 серпня 2001 рішенням Києво-святошинського місцевого суду Київської області був звільнений з-під варти Олександр Тимошенко.[53] Згодом це рішення підтримали Апеляційний суд Київської області та Верховний Суд України. 30 квітня 2002 Києво-святошинський суд закрив усі кримінальні справи, порушені щодо О. Тимошенка, скасував усі висунуті йому обвинувачення, а також визнав дії Генпрокуратури України щодо нього незаконними.

9 квітня 2003 Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким було визнано незаконним і скасовано рішення про порушення кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко та її чоловіка Олександра Тимошенка, а провадження в усіх кримінальних справах закрито.
mart mart   13:57
+2

5 —7 вересня 2001 під час Економічного форуму в Криниці (Польща) Ю.Тимошенко представляла Україну в списку претендентів на звання «Людина року Центрально-Східної Європи» (єдина жінка серед претендентів).

У листопаді 2001 на базі ФНП був створений Блок Юлії Тимошенко.

У березні 2002 на виборах до Верховної Ради України Блок Юлії Тимошенко здобув 7,2% голосів виборців. Лідер Блоку очолює фракцію БЮТ у Верховній Раді 4-го скликання, яка об'єднала 24 народні депутати України.

У вересні 2002 Ю.Тимошенко разом з іншими опозиційними лідерами очолювала акцію «Повстань, Україно!», спрямовану на організацію загальнонародного опору режиму Кучми.[54] В рамках акції здійснює тур багатьма містами України та збирає багатотисячні мітинги.
mart mart   13:59
+2

Президентські вибори і Помаранчева революція (2004)

Юлія Тимошенко, усвідомлюючи необхідність консолідації опозиційних сил для перемоги на майбутніх виборах Президента України, тривалий час наполегливо ініціювала об'єднавчі процеси в таборі опозиції.[55] У травні 2003 вона звернулася до очільника Блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка та інших опозиційних лідерів із настійним закликом до проведення коаліційних переговорів та висунення єдиного кандидата на президентський пост.[56] Переговорний процес між БЮТ, «Нашою Україною» та Соціалістичною партією України активізувався восени 2003.[57] На початку грудня Ю.Тимошенко заявила про те, що ці три політичні сили «ведуть переговори про висунення Ющенка як єдиного кандидата…, формування команди, розподіл обов'язків під час кампанії, вироблення спільної платформи». Лідер БЮТ пообіцяла, що не піде на вибори окремо від об'єднання опозиційних сил.[58] На початку березня 2004 Ю.Тимошенко повідомила, що лідери «Нашої України», БЮТ і СПУ «в щоденному режимі готують проект коаліційної угоди, що дозволить далі рухатися втрьох». За словами Тимошенко, в коаліційній угоді буде прописана «спільна робота трьох сил на президентських виборах, єдиний кандидат, спільні дії після перемоги, кадрові дії».[59] Задля спільної перемоги Ю.Тимошенко відмовилася балотуватися на виборах на користь Віктора Ющенка.[60][61]
mart mart   14:00
+2

2 липня 2004 Блок «Наша Україна» та БЮТ утворили коаліцію «Сила народу», яка мала на меті «зібрати докупи здорові державницькі сили». Відповідну угоду підписали лідери блоків — Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко.[62] Вони закликали СПУ на чолі з Олександром Морозом приєднатися до коаліції.[63] Домовленості між учасниками коаліції включали обіцянку В.Ющенка призначити Ю.Тимошенко Прем'єр-міністром у разі його перемоги на президентських виборах.

4 липня 2004 відбулося висунення Ющенка в президенти на Співочому полі в Києві. Одночасно кандидатами на президентський пост стали представник влади — Прем'єр-міністр Віктор Янукович, голова СПУ Олександр Мороз та низка інших політиків.
mart mart   14:01
+2

Ю.Тимошенко проводила активну кампанію на підтримку кандидатури В.Ющенка на виборах, зустрічалася з виборцями в різних регіонах України.[64] Після отруєння Ющенка фактично проводила виборчий тур по країні замість кандидата в президенти.[65] Через високий градус політичного протистояння ця кампанія супроводжувалася різноманітними інцидентами.[
mart mart   14:02
+2

За результатами голосування на президентських виборах 31 жовтня 2004 в другий тур вийшли В.Ющенко та В.Янукович.[69] Співголова «Сили народу» Ю.Тимошенко прогнозувала утворення широкої коаліції на підтримку опозиційного кандидата.[70] Незабаром про підтримку В.Ющенка у другому турі заявили екс-кандидати в президенти — лідер СПУ Олександр Мороз, голова Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах і голова Християнсько-ліберальної партії Леонід Черновецький. На бік В.Ющенка став громадський штаб ще одного колишнього кандидата в президенти, мера столиці Олександра Омельченка, а також представники Демократичної платформи Народно-демократичної партії України і депутати парламентської групи «Центр».[71]

6 листопада Ю.Тимошенко дала поштовх до масового виготовлення та розповсюдження агітаційної жовтогарячої (помаранчевої) символіки (колір виборчої кампанії В.Ющенка). «Купіть дешевої оранжевої тканини і не чекайте, поки вам її дасть штаб. Візьміть ці стрічки і на кожному кроці вивішуйте — на парканах, на деревах, на будинках», — закликала вона прихильників опозиції, виступаючи на багатотисячному мітингу в Києві.
mart mart   14:03
+2

Напередодні другого туру виборів опозиційна коаліція оголосила про те, що проводитиме паралельний підрахунок голосів на Майдані Незалежності. Для цього буде встановлено велику сцену, де виступатимуть лідери опозиції, та 27 наметів. Передбачаючи фальсифікацію виборів та необхідність захищати народне волевиявлення, Ю.Тимошенко закликала людей з 20-ї години 21 листопада приходити на Майдан, а 22 листопада збиратися там «усім народом». Вона звернулася до мешканців інших міст і сіл із закликом «брати теплий одяг, сало з хлібом, цибулю і часник — і їхати в Київ». Також Ю.Тимошенко попередила, що після запланованого владою оголошення Януковича Президентом «підуть телеграми від відповідних лідерів іноземних держав, щоб потім не відходити від оголошеного переможця».[
mart mart   14:06
+2

ага--виходить що вона почала традицію майдану.?

то що ви від неї хочете ?
mart mart   14:07
+2

21 листопада 2004, коли стало зрозуміло, що вибори сфальсифіковано, опозиція закликала громадян до всенародного протесту. 22 листопада в багатьох містах України розгорнулися масові акції. Найбільша з них відбувалася на Майдані Незалежності в Києві. Ю.Тимошенко закликала громадян розпочати всеукраїнський страйк, а Верховну Раду — висловити недовіру ЦВК. Вона закликала кожного українця привести на акцію протесту по 10 осіб. «Якщо банда не зупиниться, ми перекриватимемо дороги, залізниці, аеропорти», — заявила Тимошенко.[74] Того дня на Майдані Незалежності зібралося близько 150 тисяч людей. Уздовж Хрещатика було встановлено сотні наметів.[75] Мітинги відбувалися також біля Верховної Ради та Адміністрації Президента.

Масові мирні протести проти фальсифікації президентських виборів-2004 дістали назву «Помаранчева революція». Учасники тих подій відзначають, що Юлія Тимошенко відігравала в них ключову роль. «Реально керувала Майданом саме Юлія Тимошенко, а не Віктор Ющенко. Саме вона давала доручення, в тому числі нам, польовим командирам. Власне це з її легкої руки ми отримали звання польових командирів, це вона закликала людей слухати нас на Майдані. На чолі колон, які вирушали пікетувати Верховну Раду, Кабмін чи адміністрацію президента, дуже часто була Юлія Тимошенко», — розповідав «польовий командир» Майдану Володимир Філенко.[76]
mart mart   14:08
+2

я то думаю--чого її москалі так не люблять
mart mart   14:09
+2

Про невідповідність виборів міжнародним демократичним стандартам та необхідність перегляду їх результатів рішуче заявила низка європейських країн та Євросоюз у цілому[77][78], США[79][80], Канада, ОБСЄ[81][82], Рада Європи[83], НАТО[84] та інші міжнародні організації.

Тим часом Президенти Росії[85], Білорусі[86], Казахстану та Вірменії[87] привітали Януковича з перемогою.

23 листопада увечері Юлія Тимошенко повела учасників акції протесту з Майдану Незалежності до Адміністрації Президента. На вулиці Банковій шлях маніфестантам перегородили спецпідрозділи міліції. Після того, як міліцейське керівництво відмовилося пропустити людей до АП, учасники акції підняли Тимошенко на руки й вона по щитах спецназівців пройшла до Адміністрації Президента. Згодом, виступаючи з імпровізованої сцени в кузові вантажівки, Ю.Тимошенко заявила, що опозиція має намір провести переговори з Президентом Л. Кучмою і «вирішила дати можливість Кучмі сформувати пропозиції для переговорів».[88]
mart mart   14:11
+2

24 листопада В.Ющенко розпочав переговори з Л.Кучмою про мирне визнання своєї перемоги, але Центральна виборча комісія оголосила В.Януковича Президентом. Ю.Тимошенко, виступаючи на Майдані, назвала це державним переворотом і закликала народ України до громадянського опору. Вона заявила про те, що результати виборів будуть оскаржені у Верховному Суді.[89] Наступного дня Верховний Суд заборонив ЦВК офіційно публікувати результати виборів Президента України до прийняття судового рішення за скаргою В.Ющенка.[90]

Від прихильників опозиції в Міністерстві внутрішніх справ стало відомо, що міністр Микола Білоконь віддав розпорядження відповідним підрозділам міліції викрасти Юлію Тимошенко і таємно вивезти її до Російської федерації. Загін, що отримав цей наказ, повинен був діяти спільно з одним із спецпідрозділів російського спецназу, який на той момент перебував в Україні й під виглядом української міліції протистояв прихильникам опозиції на підступах до Адміністрації Президента.[91]
mart mart   14:13
+2

так цей цирк вже більш менш був? чуваки--ви що --дебіли і не пам"ятаєте?
mart mart   14:14
+2

25 листопада Ю.Тимошенко оголосила про початок системного блокування будівель Кабінету міністрів і Верховної Ради, посилення блокування Адміністрації Президента, а також про ймовірність перекриття автомагістралей, якщо влада не визнає перемоги В.Ющенка.[92]

Того ж дня був створений Комітет національного порятунку з 30 осіб — «народний орган захисту Конституції України» — одним із керівників якого стала Юлія Тимошенко.[93]

27 листопада Верховна Рада України визнала результати виборів такими, що не відповідають волевиявленню громадян, та висловила недовіру ЦВК.[94] Цього дня протести в столиці були наймасовішими: за оцінками МВС і міжнародних спостерігачів, на Майдані Незалежності, Хрещатику, біля Верховної Ради, Кабміну, Адміністрації Президента й ЦВК стояло близько 1,5 мільйона демонстрантів.[95]
mart mart   14:16
+2

28 листопада прихильники Януковича провели в Сєвєродонецьку «з'їзд депутатів усіх рівнів» під гаслом створення «автономної південно-східної республіки».


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Юлія Тимошенко від імені Комітету національного порятунку оголосила ультиматум Л.Кучмі, в якому, зокрема, були поставлені вимоги щодо звільнення Януковича з посади Прем'єр-міністра за сприяння фальсифікації виборів і участь у сепаратистських акціях та щодо внесення на розгляд парламенту кандидатур нового складу Центрвиборчкому.[96]
mart mart   14:18
+2

29 листопада Ю.Тимошенко закликала людей пікетувати Верховну Раду з вимогою відправити у відставку уряд Януковича, а також прийти до будівлі Верховного Суду, щоб захистити суддів від тиску влади.[97] 1 грудня парламент проголосував за відставку Кабміну та запропонував Президенту України за участю голови Верховної Ради «невідкладно на період до вступу на пост новообраного Президента України сформувати уряд народної довіри».[98]

2 грудня Ю.Тимошенко закликала мітингувальників не йти з Майдану до повної перемоги.[99]

3 грудня Верховний Суд України ухвалив рішення про визнання недійсними результатів другого туру президентських виборів та визнав неправомірними дії ЦВК щодо встановлення результатів повторного голосування. Суд скасував постанову ЦВК від 24 листопада «Про результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року та обрання Президента України». У рішенні суду було сказано, що повторне голосування повинно відбутися 26 грудня.[100]

8 грудня Верховна Рада затвердила новий склад Центральної виборчої комісії.

У результаті повторного голосування у другому турі виборів Президента України 26 грудня 2004 перемогу отримав В.Ющенко з результатом 51,99% голосів. В.Януковича підтримали 44,2% виборців.[101]


шо ???? о ні фіга собі....
mart mart   14:20
+2

28 грудня ЦВК опрацювали 100% бюлетенів. Виступаючи на Майдані Незалежності, Ю.Тимошенко, яку ведучий мітингу назвав «душею української революції», привітала всіх з остаточною перемогою.[102]

Напередодні Нового року Янукович подав у відставку з посади Прем'єр-міністра.[103]

Під час Помаранчевої революції популярність Юлії Тимошенко надзвичайно зросла. Саме тоді за нею закріпилися такі неофіційні «титули» як «українська Жанна Д'Арк», «Залізний ангел Майдану», «Помаранчева принцеса» та інші.

«Юлія Володимирівна була одним із символів Майдану. Ющенко був кандидатом у президенти, а Тимошенко — пасіонарним лідером. Присутність цієї тендітної жінки, її емоції, її світлий образ, її впевненість надихала сотні тисяч людей. Саме її присутність значною мірою дала можливість виграти те змагання, яке Ющенко без її підтримки не виграв би», — стверджували учасники подій.
mart mart   14:24
+2

та тут багато пише-- от взяти це==
24 серпня на День Незалежності України у виступі на Майдані президент Ющенко назвав уряд Тимошенко «найкращим».
13 вересня 2005 р. Президент України Віктор Ющенко звинуватив екс-прем'єра Юлію Тимошенко в зраді ідеалів Майдану. В інтерв'ю інформагентству Associated Press він сказав, що коли Тимошенко очолювала компанію ЄЕСУ, вона накопичила 8 мільярдів гривень боргів і використала посаду прем'єр-міністра, щоб домогтися їх списання,[111] хоча, як відомо :

ці «8 млрд ₴» являли собою не борги, а «колосальні штрафи Податкової інспекції в 1997–1998 роках»;
справи по ЕЄСУ були закриті ще при Кучмі; а остаточно закриті в січні 2005 (ще до призначення Тимошенко прем'єр-міністром).
mart mart   14:26
+2

У вересні 2005, невдовзі після відставки Юлії Тимошенко з посади Прем'єр-міністра, Генпрокуратура Російської Федерації зняла з неї всі обвинувачення. 11 листопада 2005 Верховний суд України своїм рішенням остаточно скасував усі кримінальні справи, порушені проти Ю.Тимошенко та членів її родини.[117]
mart mart   14:28
+2

3 серпня 2006 Ю.Тимошенко відмовилася підписувати ініційований Президентом України В. Ющенком «Універсал національної єдності» (який підписали Ющенко, Янукович, лідери комуністів і соціалістів, та на основі якого Ющенко дав згоду на призначення Януковича Прем'єр-міністром), назвавши Універсал «актом зради».[123] Схожі оцінки дії Ющенка отримали від низки політиків, експертів та журналістів — нерідко це називають «третьою (або четвертою) зрадою Ющенка», маючи на увазі зрадництво не лише щодо Тимошенко, але й щодо Помаранчевої революції.[124][125][126] У вересні 2006, після створення «Кабміну Януковича», призначеного «правлячою коаліцією» Партії регіонів, соціалістів і комуністів, до якої неформально приєдналася «Наша Україна» В. Ющенка (в «КабМіні Януковича» було вісім міністрів від Ющенка і «Нашої України») — БЮТ приймає рішення про перехід в опозицію
mart mart   14:31
+2

18 грудня 2007 Юлія Тимошенко була призначена Прем'єр-міністром. «За» проголосували 226 депутатів.[128]

Друге прем'єрство Юлії Тимошенко припало на період світової фінансово-економічної кризи 2008–2009, через що її уряд змушений був долати численні нестандартні виклики, що загрожували колапсом економіці країни. Крім того, роботу уряду ускладнювали численні провокації з боку Президента України Віктора Ющенка та його команди у владі, про що Тимошенко та її уряд неодноразово заявляли.

18 грудня 2008 Тимошенко вперше звинуватила Нацбанк у свідомій маніпуляції гривнею, а Президента Ющенка — у змові з керівництвом НБУ, що призвело до падіння курсу національної валюти до рівня 8 грн за долар США.[12
mart mart   14:31
+2

Розгорталася газова криза, під час якої Віктор Ющенко зайняв позицію захисту корумпованого посередника «РосУкрЕнерго». Коли, незважаючи на цей фактор та на тиск з боку Президента, кризу було подолано, Тимошенко стала для Ющенка ворогом № 1
mart mart   14:32
+2

25 лютого 2009 Тимошенко звинуватила керівництво НБУ в продовженні свідомого маніпулювання курсом гривні[131]. Наприкінці березня 2009 Тимошенко заявила, що поки вона Прем'єр-міністр, підвищення пенсійного віку ні для чоловіків, ні для жінок не буде.[132] 15 травня 2009 прем'єр Юлія Тимошенко відзначила стабілізацію курсу національної валюти
mart mart   14:33
+2

Незважаючи на протистояння з Президентом та протидію опозиції, а головне — на розпал світової економічної кризи, Ю.Тимошенко не допустила дефолту країни.[134] В той же час Президент Ющенко періодично заявляв про неминучість дефолту.

Серед успіхів Кабінету Ю. Тимошенко:[135][136]

антикризова підтримки базових галузей промисловості;[137][138][139]
перехід на прямі торгівельні відносини з РФ у газовій сфері;[140]
рекордні урожаї зернових (53,3 млн тонн у 2008 і 46 млн тонн у 2009) та недопущення спаду виробництва в АПК;[141][142]
відродження космо- та авіабудування, поновлення серійного виробництва вітчизняних літаків марки Ан;[143][144][145]
отримання Україною 16 травня 2008 повноправного членства в СОТ;[146]
розробка путівника щодо асоціації з ЄС і щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ);[147]
рішення УЄФА про проведення Євро-2012 в Україні;[148]
запровадження зовнішнього незалежного оцінювання знань для вступу до вищих навчальних закладів.[149]
заснування інституту Уповноваженого Кабінету Міністрів з питань боротьби з корупцією[150] та ухвалення пакету антикорупційних законів і нормативних актів уряду[151][152]
своєчасна виплата зарплати бюджетникам, пенсій та стипендій,[153]
стабільні тарифи на природний газ та електроенергію для населення,[154][155]
повернення коштів вкладникам проблемних банків,[156][157]
додаткові доплати вчителям, медикам та бібліотекарям,[158] значно збільшити допомогу при народженні дитини,[159]
безкоштовне виділення близько 6 тис. квартир черговикам,[160]
виплата часткових компенсацій вкладів у колишньому Ощадбанку СРСР понад 6 млн громадян,[161][162]
безоплатне оформлення актів власності на землю.[163]
Ю.Тимошенко особисто очолила боротьбу з «газовою» та «земельною» мафією, яка закінчилась у першому випадку усуненням корупційного посередника з постачання природного газу з Російської Федерації в Україну (РосУкрЕнерго),[164] а в другому — започаткуванням безкоштовного оформлення та видачі громадянам державних актів на право власності на земельні ділянки.[165]
mart mart   14:36
+2

Газовий конфлікт між Росією та Україною 2008–2009

.......Приводом для нового газового конфлікту послужила відсутність контракту на постачання газу Україні у 2009 та борг перед російською стороною в розмірі 2,4 млрд доларів за поставлений газ у 2008. Ю.Тимошенко повідомила, що ці кошти «Газпрому» заборгувала не Україна, а саме компанія «Росукренерго». Прем'єр вимагала розібратися з корупцією в газовому секторі та перейти на прямі прозорі контракти з РФ.[171]

Компанії «Росукренерго», що діяла, зокрема, через секретаріат Президента Ющенка, вдалося зірвати підписання газових договорів, яке було намічене на 31 грудня 2008. Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявляв, що трейдер «Росукренерго» зривав переговори «Газпрому» з «Нафтогазом України»: «Так, дійсно, наприкінці грудня прем'єр-міністри Росії і України дійшли згоди, і наші компанії були готові домовитися про ціну газу $ 235 за 1000 куб. м. за умови спільних експортних операцій з території України. RosUkrEnergo тоді запропонувало купувати газ для України за ціною $ 285».[172] 31 грудня Президент України Ющенко дав пряму вказівку керівнику «Нафтогазу України» Олегу Дубині припинити переговори, не підписувати угоду з «Газпромом» та відкликав делегацію «Нафтогазу» з Москви.[173] Це рішення Ющенка зумовило перехід кризи в активну фазу.[174]

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 14 січня заявила: "Переговори, які успішно рухалися з 2 жовтня щодо забезпечення України природним газом за ціною 235 доларів для українських споживачів і транзит у межах 1,7 — 1,8 долара, — ці переговори було зірвано тим, що, на жаль, українські політики намагалися зберегти «Росукренерго» як тіньового корупційного посередника між Україною та Росією… Переговори, які проводилися між двома прем'єр-міністрами, а потім між НАК «Нафтогазом» і «Газпромом» руйнувалися тими політичними силами в Україні, які отримали і планують отримувати корупційну вигоду від роботи «Росукренерго».[
mart mart   14:37
+2

...18 січня 2009 в результаті п'ятигодинних переговорів прем'єр-міністри Путін і Тимошенко домовились про відновлення транспортування газу в Україну та країни ЄС. Сторони погодились на наступне:

Перехід до прямих контрактних відносин між «Газпромом» та «Нафтогазом України».
Усунення непрозорих посередників.
Запровадження формульного принципу формування ціни для України, характерного для інших європейських країн.
Перехід на транзитну ставку (2,7 дол. США), що наближається до середньоєвропейських показників.
Відповідно до нових газових контрактів середня ціна на російський природний газ для України у 2009 склала 232,98 дол. США за 1 тис. куб. метрів — з урахуванням 20-відсоткової знижки, про яку домовилися сторони.[182][183]
mart mart   14:40
+2

...13 лютого, коли в телевізійному ефірі вона заявила, що оскаржуватиме результати виборів у суді. За словами Ю.Тимошенко, «можливі обсяги фальсифікації складають більше одного мільйона голосів». «Як би не розгорталися далі обставини, він (Янукович) ніколи не стане легітимно обраним Президентом України», — заявила Ю.Тимошенко. Вона наголосила, що «не буде збирати майдани і не допустить публічних громадянських протистоянь».[2
mart mart   14:41
+2

17 лютого 2010 Вищий адміністративний суд України зупинив дію рішення ЦВК про встановлення результатів виборів Президента до розгляду позову Юлії Тимошенко.[210][211] 20 лютого 2010 Тимошенко відкликала свій позов після того, як Вищий адмінсуд, за її словами, «відмовився вивчати та досліджувати доказову базу, на якій ґрунтується позов».[212] «Стало зрозуміло, що суд не ставить завдання з'ясовувати істину, і, на жаль, діє так само заангажовано, як діяла Центральна виборча комісія, у якій була створена політична більшість кандидата у Президенти Януковича, — заявила Ю.Тимошенко. — З огляду на небажання встановлення об'єктивної істини у справі, через формальний підхід до позову, ми відкликаємо подану заяву».[213][214]

22 лютого 2010 в телезверненні до громадян Юлія Тимошенко заявила, що вважає президентські вибори сфальшованими й не визнає їх результатів. «Як і мільйони українців, я стверджую: Янукович — не наш президент», — заявила Тимошенко.
mart mart   14:41
+2

Вона закликала представлені в парламенті демократичні партії не йти «на політичне заробітчанство» (домовленості з командою Януковича про створення нової коаліції), «відкласти нарешті всі суперечки та утворити у Верховній Раді потужну команду, яка не дозволить встановити антиукраїнську диктатуру»
mart mart   14:43
+2

На момент інавгурації В. Януковича (25 лютого 2010) Україна була парламентсько-президентською республікою і зміна Президента не вела до зміни Прем'єр-міністра та Кабінету Міністрів Тимошенко:

У Конституції Україні була детально виписана норма, що створення правлячої коаліції та Кабміну здійснюється тільки тими партіями-фракціями, які перемогли на виборах, тобто без новостворених фракцій та без депутатів-перебіжчиків.
17.09.2008 Конституційний Суд України додатково (своїм Рішенням) підтвердив це положення Конституції, що коаліцію Верховної Ради формують виключно фракції, які пройшли у Верховну Раду на основі виборів (але не окремі депутати, й не новостворені фракції; див. «КС дозволив формувати коаліцію лише фракціям і визнав недійсним Тимчасовий регламент»).
Тобто, змінити Кабмін Тимошенко можна було лише шляхом перевиборів, бо на виборах-2007 перемогли БЮТ і НУНС; або шляхом входження фракції НУНС чи БЮТ в коаліцію з «Партією Регіонів».

Однак «Партія Регіонів» (за підтримки депутатів орієнтованих на екс-президента Ющенка, блоку Литвина, та КПУ) 10 березня 2010 року ухвалила Закон України «Про Регламент Верховної Ради» (того ж дня підписаний Президентом Януковичем), цей «Регламент» всупереч Конституції дозволив формувати владу за допомогою депутатів-перебіжчиків. На базі цього закону «Про Регламент ВР», 11 березня 2010 була створена коаліція «Стабільність та реформи» (з фракцій ПР, КПУ, Блоку Литвина та депутатів-перебіжчиків), що того ж дня сформувала Кабінет Міністрів М.Азарова[216].

БЮТ подав заяву до Конституційного Суду, в якій вимагав скасувати відповідні положення закону «Про Регламент Верховної Ради» як неконституційні. Але Конституційний Суд :
— не дав відповіді щодо «конституційності чи неконституційності положень Закону про Регламент ВР»;
— натомість, на базі цього «Регламенту» (але не відповідних положень Конституції, на які повинен спиратися Конституційний Суд) 6 квітня 2010 ухвалив Рішення (оприлюднено 7 квітня 2010), яким дозволив залучати окремих депутатів при формуванні коаліції[217].

8 квітня 2010 Юлія Тимошенко опублікувала офіційну Заяву[218], в якій зазначила, що Конституційний Суд України порушив головну норму Конституції щодо формування влади:

«Сьогодні Конституційний Суд скоїв злочин. Його рішення свідчить про те, що ця інстанція, яка повинна стояти на сторожі Основного Закону, готова виконати будь-яке політичне замовлення влади і легко піддатися корупційним впливам на догоду політичній кон'юнктурі»[219].
mart mart   14:44
+2

Визнання Конституційним Судом України неконституційною політреформи 2004 року
1 жовтня 2010 року Конституційний Суд України визнав неконституційним Закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV (політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і ухвалення[220][221]

Відміна Конституції-2004 (яка діяла майже 6 років) була сприйнята в суспільстві неоднозначно, бо (як це записано в статтях 154–159 Конституції-1996 та Конституції-2004) зміна Конституції потребує голосування в парламенті. Повернення до «Конституції 1996 року» в парламенті не голосувалось, хоча «Конституція 2004 року» була прийнята в Верховній Раді 406 голосами. Ю. В. Тимошенко заявила, що це вже другий «конституційний переворот»; проте інші опозиційні політсили України не давали різких оцінок; реакції країн Заходу на відміну Конституції-2004 також не було.
mart mart   14:45
+2

Починаючи з травня 2010 року, було відкрито ряд справ супроти Юлії Тимошенко (по жодній з них генпрокуратура України не звинувачує Тимошенко у привласненні коштів, чи у розкраданні; в основному їй пред'явлено звинувачення в перевищенні службових повноважень); найбільш відомими є справи : по Кіотським грошам; по автомобілям для сільської медицини; по «газовому договору з Росією від 19.1.2009»
mart mart   14:46
+2

2 грудня 2010 Ю. В. Тимошенко була викликана на перший допит щодо «грошей Кіотського протоколу». Генпрокуратура звинуватила Тимошенко не в розкраданні, а у використанні коштів, отриманних за Кіотським протоколом, на виплату пенсій населенню в кризовому 2009, тоді як за правилами Кіотського протоколу на ці кошти треба було висаджувати ліси. Друга відома справа — щодо автомобілів медичної допомоги для села; в цьому випадку Генпрокуратура також не звинувачує Тимошенко у розкраданні грошей (не викликає заперечень і ціна придбання автомобілів «Опель-Комбо»), але вбачає порушення в тому, що одна тисяча автомобілів була придбана в кредит (з оплатою у 2010 році), і їх придбання нібито не було передбачене в Бюджеті-2009. Згодом, у 2010, за результатами аудиту Рахункової палати з'ясувалося, що придбання цих автомобілів було передбачене з 2008 ст. 87 Бюджетного кодексу,[237] Державним бюджетом-2009[238] та ст. 13 Закону України «Про державні цільові програми».[239] З червня 2011 справи щодо «кіотських грошей» та автомобілів медичної допомоги для села були призупинені — після того як аудиторська компанія «BDO USA», яка має філії в більш аніж ста країнах світу, та велика юридична компанія «Covington & Burling» дослідили ці справи та заявили, що вони «не варті паперу, на якому написані».[240]
mart mart   14:48
+2

Світова реакція на вирок Тимошенко від 11 жовтня 2011 року
Ще 30 грудня 2010 Держдепартамент США повідомив українському уряду про стурбованість, про те, що «переслідування не повинно бути вибірковим або політично мотивованим»[254].

МЗС Росії, коментуючи вирок, заявив, що Печерський суд по суті справи засудив Тимошенко «за діючі та ніким не скасовані юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ „Газпром“ і НАК „Нафтогаз Україна“».[255] Президент Медведєв (18.10.2011) висловив побажання, «щоб вирок Тимошенко не був політичним і антиросійським».[256]

Євросоюз заявив, що вирок Тимошенко є несправедливим,[257][258] і політично вмотивованим[259]. Адміністрація президента США закликала «звільнити Ю. Тимошенко та інших політичних лідерів і колишніх урядовців».[260] Аналогічні заяви зробили: Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Канада, Швеція, Польща, Чехія, Угорщина …; в своїх заявах вони підкреслювали, що підписання «Угоди про асоціацію України та ЄС» (яке заплановане на грудень 2011 року) неможливе в умовах «політично вмотивованого вироку лідерові опозиції Тимошенко і судових процесів над її соратниками».[261]

Прес-служба Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна повідомила[262] (12.10.2011), що він глибоко стурбований з приводу судового процесу над колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

У відповідь на ці закиди президент Янукович заявив (11.10.2011), що вирок Тимошенко «це прикрий випадок, який перешкоджає українській євроінтеграції».[
mart mart   14:50
+2

то прочитай один з другим як маєш склероз і скажи---що ви від неї хочете?
0

Ясно і те, що вона не входить у опричнину путінського ФСБ.
Якби входила, то не сиділа б.
да будь на месте Ю.В кто нибудь и з простых его бы уж расстреляли
0

Але якщо вона аж так крала (як оце тут пишуть) то чого вона не відкупиться?
Невже наші судді такі непідкупні? )))
Наші мужики-політики найбільше закидають Володимирівні за те,
чого самі не можуть робити - вести власну, незалежну від Кремля політику.
Спасибо mart mart за проделанный анализ он действительно впечатляет. Можно сколько угодно, облевать человека грязью, но давайте судить за дела его, ведь не кто из политиков не сделал так много для Украины, как Юлия Владимировна.
Да у неё есть свои бизнес интересы, которые она решала, за счет государства, но ведь не в ущерб ему. И если Украина мечтает, все-таки высвободится от медвежьих лап России, то Тимошенко, наряду с Европой, и Америкой, лучший союзник.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі