Блоги → Перегляд

Сергій Медвідь "Завдання для Майдану"

Понеділок, 16:49, 24.02.14

Рейтинг
5 1
Переглядів
2090

0
0
У цій статті згадуються

 

Пройде ще декілька днів і «нова-стара» влада відійшовши від потрясінь 18-22 лютого, знову заспокоїться і почне прихований саботаж будь-яких демократичних починань.

 

Сьогодні суди, МВС, прокуратура, органи виконавчої влади та інші державні заклади є корумпованими. Навіть найдемократичніші політики не зможуть в найближчий час обіпертися на державний апарат усіх рівнів, і дуже скоро почнеться буксування усіх тих починань, які хочуть бачити люди, і яких вимагає Майдан.

 

Почнуть відходити від страху ті, хто ще вчора клявся і допомагав Януковичу, а сьогодні  потихеньку заповзуть у владу, або ж там і залишаться, щоб продовжувати свої дії, але уже більш приховано та під іншими партійними прапорами. Корупція, а звідси і всі її наслідки будуть продовжуватись і ті жертви, які були принесені на Майдані можуть стати марними.

 

Люстрація суддів, прокурорів, міліції, СБУ, чиновників – це дуже довгий процес, та і хто його має проводити?  Тому щоб негайно зупинити корупційні та злочинні дії на всіх рівнях, Майдан, який ще сьогодні має вагу, повинен спрацювати на випередження і тому:

 

перше – змусити депутатів ВР прийняти Закон «Про створення та засади антикорупційного комітету (АКК)» наділивши його самими високими повноваженнями. Без висновків АКК не може перебувати, чи бути прийнятий на посаду жоден прокурор, суддя, правоохоронець, працівник СБУ чи чиновник; не має права балотуватися депутат будь-якого рівня і т.д.;

 

друге – голова АКК повинен бути не залежним від політичних сил. Тому на сьогодні перший голова АКК, має обратись на Майдані і бути затвердженим у ВР. Наступні вибори голови АКК мають відбуватися одночасно з виборами депутатів до ВР, але не раніше ніж через чотири роки після обрання першого голови АКК. (На мою думку було би правильно, щоб першим головою  цього комітету було обрано когось із комендантів Майдану, які своїми діями показали патріотизм та вболівання за долю України);

 

третє – новообраний голова Комітету має в найкоротший час набрати співробітників для роботи в центрі та на місцях. (Вважаю, що штат цієї структури буде достатній в межах 600 чоловік, по 15-20 співробітників на область). Сьогодні є унікальна можливість зібрати людей, які не корумповані, які не мають зв’язків з жодними державними структурами і які за три місяці на Майдані показали свою справжню суть. Ці співробітники повинні повертатися з Майдану саме у свої регіони, щоб не виникло звинувачень, що хтось з якоїсь області, йде до когось наводити порядок.

 

Створивши з чистого аркуша новий підрозділ і направивши туди зовсім нових людей, які пройшли горнило Майдану, ми зможемо, за короткий час побудувати міцну антикорупційну структуру, яка буде попереджати прояви корупції у всіх органах державної влади та правоохоронної системи. 

 

Ліквідація «Беркуту» та скорочення деяких підрозділів правоохоронних органів, дасть змогу не змінюючи бюджет забезпечити фінансування цієї організації. Кожна область має великі будівлі СБУ, частина цих будівель може бути віддана Антикорупційному комітету.

 

Усі ці дії можна провести на протязі двох місяців. І лише коли все це запрацює Майдан може розійтись.

 

Така структура, з новими людьми і конкретними завданнями покаже і Сходу, і Заходу, що ціль Майдану, це не політичні ігри, а захист інтересів громадян та держави Україна. Цей шлях, дасть можливість звільнити владу і депутатський корпус від корупції, а жителів України від розбрату заради політичних гасел, якими прикриваються корумповані чиновники.

 

Шановні друзі, сьогодні у нас постійно звучить, що наша система влади вся прогнила, і це так. Ремонт цієї системи може продовжуватися дуже довго, особливо коли ремонтом займаються, ті хто сам є частиною цієї системи. Якщо ми хочемо, щось справді змінити, то ми повинні створити хоча б один новий елемент системи, який розпочне поступово очищати усю вертикаль влади. Ми повинні створити фільтр для системи, і це має бути зовсім новий, ще не вживаний фільтр.

 

Не потрібно чекати коли Європа дасть нам свої «європейські цінності», та й чи це нам так потрібно? Давайте відроджувати свою українську систему цінностей і контролю за владою та будувати власне майбутнє.

 

 

Сергій Медвідь

Автор книг: «Сценарий для Украины»,

«Батьки, діти, реформи і МИ»,

«Точка неповернення»

Коментарі

Вполне логичное предложение. Но тем кто платил " майдан" миллионами, вызывая снайперов и боевиков...Это не было за цель. Цель была другая Власть , а если посмотреть на ЭТО трезво списать ВСЁ на Януковича и жить припеваючи... В героях!
Я очень хочу видеть как они поступят с Правым сектором, левым????
Ведь , именно ОНИ бросили их под народ. И позволили грабить население под "революционным стягом" ДЕЛИСЬ!
Богатых и зажравшихся трогать не велено ибо там может быть отстрел! По-этому
Милосердие Киевлян им очень дорого стоит!
Мы либо сделаем правильные выводы -либо станем потерпевшими.Если не запосёмся оружием и включим САМООБОРОНУ от тех и других!
А вообще вспомним ИСТОРИЮ И СТАЛИНА и налёты бендеровцев на Востоке Украины....И про какую лояльность могла идти речь!
минус за то что нет ни слова о банках
0

А почему только про банки? А прихватизация,а Фонд Государственного Имущества...? Что-же там осталось????
Знаешь, я тут с Вами согласен, но этого нельзя обьяснить обывателю, а тем более "революционеру", что ДЕНЬГИ ЭТО ВЛАСТЬ, А ВЛАСТЬ _ЭТО ДЕНЬГИ! А Нацбанк в Украине.... отделён от Государства. ВСЁ, приехали!
Вчасна ідея. Достойна пропозиція. Партія Демократичний Альянс пропонуватиме владі створення національного бюро антикорупційних розслідувань. Маємо достойну кандидатуру на посаду керівника бюро: Віталій Шабунін - голова правління ГО "Центр протидії корупції". В мирний час Віталій займався розслідуванням і зупинкою корупційних тендерів. Десятки мільйонів гривень було врятовано. Під час революції команда Віталія розслідувала і детально описувала схеми бізнесу сім'ї януковича. Ось спец.сайт: http://yanukovich.info/uk/ Детальніше про діяльність центру на їх сайті: http://antac.org.ua/komanda/ Ну і на додачу, команда Демократичного Альянсу готова співпрацювати з даним бюро по всій Україні. Активісти ДемАльянсу зупинили купівлю дорогих автівок а бюджетні кошти в Житомирі та Чернігові. Ведуть систематичну боротьбу з корупцією в паспортних столах: http://dem-alliance.org/search/%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82.html
Пропонуємо приєднуватись до боротьби з корупцією в областях. З повагою, Костянтин Лациба, активыст Демократичного Альянсу. [email protected]
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі