Блоги → Перегляд

Відкрите звернення

Четвер, 17:58, 06.03.14

Рейтинг
6 0
Переглядів
2945

0
0

Шановний п. Міністр Мінрегіону Володимире Гройсман

Розуміючи і підтримуючи Ваше бажання змінити ситуацію в економічній і соціальній сфері держави на краще, я все ж хочу отримати відповідь, на моє і моїх колег, від ряду провідних інститутів НАН України, неодноразове звернення , вирішення якого, без перебільшення очікують мільйони громадян.


Чому на державному рівні не зводяться енергобаланси і відсутній прозорий балансовий ринок, з рівним доступом його учасників, не залежно від форми власності, в таких важливих галузях економіки як ПЕК і ЖКХ? Всі експерти, сходяться на тому, що без правильної, збалансованої тарифної політики в зазначених галузях, жодну реформу в інших сферах економіки провести нереально.

Шановний п. Міністр, підтримуючи Вас, в вашій наполегливій щоденній роботі, хочемо донести Вам, що складну ситуацію в економіці держави, можна і необхідно вирішувати вже сьогодні, адже на цей час існують всі правові акти, щоб терміново розпочати впровадження механізму ринку у відповідності і за стандартами та вимогами ЄС. 

Основною метою такої дії є: «Упровадити державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати постачання паливно-енергетачних ресурсів і комунальних послуг для складання енергобалансів на всіх рівнях територіально-галузевої ієрархії управління - (Із послання Президента до ВРУ от 6.06.13 г., стр.92 –www.president.gov.ua/docs/poslannia2013.pdf) на основі розробки НАН України. – (http://bit.ly/EDSMnan ). 

Тепер по сутті , чому на наш погляд і глибоке переконання це слід робити терміново!!!
Росія вимагає від України відмовитися від реалізації Європейської енергетичної хартії, ратифікованої ВРУ (особливо в частині другого і третього її пакета).На що Україна не може погодитись, адже це основний ключ до збалансованої і ефективно працюючої економіки і переходу на євро-стандарти. Без цього ні одну галузеву реформу, дійсно провести неможливо.

Судіть самі. Росія, за особистої підтримки президента В.В.Путіна (http://www.cnews.ru/news/top/index.shtml?2013%2F07%2F09%2F534903) і під його пильним особистим контролем, вже прийняла Закон про ГІС ТЕК і ЖКГ та почала його впровадження. В Кабінеті Міністрів України на засіданні 8.02.12р. також визнали: «…країні потрібен повний енергоаудит. … Наявність висновку енергоаудиту має бути обов’язковою умовою для затвердження тарифу на певну послугу. В інший спосіб ми ніколи не доб’ємося обґрунтованості тарифів і того, що люди сприймуть їх як справедливі. Доручаю Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолію Близнюку глибоко вивчити це питання і підготувати відповідні пропозиції. Виявляється, такий закон вже прийнято в Росії. Причому в його основу покладена концепція, розроблена в Академії наук України. Чесно кажучи, стало ніяково від того, наскільки ми не вміємо користуватися власним потенціалом, в тому числі інтелектуальним. Давайте принаймні вчасно зробимо висновки з цього уроку.» – http://bit.ly/10Ep1SL.

Набагато раніше, Указом Президента України №1119/2010 від 17 листопада 2010р. ввів у дію рішення РНБО України «Про виклики та загрози національній безпеці України у 2011р.
1) Кабінету Міністрів України:
а) у місячний строк: ужити заходів щодо формування та ведення зведеного енергетичного балансу як одного з основних інструментів стратегічного планування розвитку енергетичного сектору економіки, орієнтованого на власні ресурси та альтернативні джерела енергії.«http://www.president.gov.ua/documents/12624.html» 

Важливо зауважити, що Президентом було запропоновано не просто концепцію, а реальний механізм реалізації інтегрованої комплексної системи «ЄДСМ» В ПЕК та ЖКГ та визначено законом № 2278, роз.1.6. п.1.6.2 (стратегічний план КМУ на 2010 р. http://bit.ly/127dlZB), а також п.10 протоколу Комітету економічних реформ при Президенті України от 28.09.2010р. -http://www.president.gov.ua/news/18397.html).
Президент в своєму щорічному посланні до ВРУ (від 6.06.13 р. , стр.92 –www.president.gov.ua/docs/poslannia2013.pdf), звернув особливу увагу законодавчої і виконавчої влади України: «За весь період незалежності держави в питаннях енергоефективності, а значить і збалансованості економіки в цілому, нічого не було досягнуто не дивлячись на те, що було прийнято ряд нормативно-правових актів і державних програм.

З цією метою в 2013 році необхідне впровадження в систему державного регулювання ефективних засобів та інструментів стимулювання суб’єктів господарської діяльності і населення України до енергозаощадження. Для цього перш за все необхідно:
Упровадити державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати постачання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг для складання енергобалансів на всіх рівнях територіально-галузевої ієрархії управління.»

Механізм запропоновано на основі розробки НАН України. -http://bit.ly/EDSMnan
Президент чітко окреслив механізм, за допомогою якого можна привести економіку країни до конкурентноздатності, а громадян до платездатності.

ЕДСМ (єдина державна система моніторингу) – це система, яка не втручається в суб’єкт господарської діяльності підприємств. Вона через підсистеми балансів і стратегічного прогнозування створює умови ринкового механізму, за допомогою якого через в стислий термін часу, можна суттєво зменшити енергоємність в собівартості товарів і послуг.

Втілення системи не вимагає бюджетних затрат. Окупність проекту складає всього 2 місяці після першого із п’яти етапів запровадження.

В умовах України даний проект може принести економічний ефект в розмірі до 150 млрд. гривень вже в перші півтора-два роки реалізації за рахунок диференціювання економіки та впливу її кумулятивного ефекту. Не є таємницею, що багато наших товарів, із-за штучно створюваної енергоємності по своїй собівартості вже вище відпускних цін аналогічної продукції других країн світу. Це привело до порушення зовнішнього торгового сальдо. Тобто ми втрачаємо золотовалютні резерви, які йдуть на закупку критичного імпорту: від газу, нафти, медпрепаратів – до товарів народного споживання. Внутрішній ринок на межі фолу. 

Фактично система ЄДСМ, являє собою механізм реалізації Європейської енергетичної хартії, ратифікованої ВРУ, особливо в частині 2 і 3 її пакету.
Енергетична хартія, – це надзвичайно цивілізовані, зважені, продумані інструменти, до яких Україна просто має долучитися, вивчити.
1-й пакет – безпека постачання; безпека транзиту;
2-й пакет – захист інвестицій в міжнародних проектах;
3-й пакет – ринок в інтересах простого споживача (безпека споживання)!!!

Проект ЕДСМ було вивчено та офіційно підтримано Кабінетом міністрів України та всіма профільними міністерствами та відомствами, шістьома обласними державними адміністраціями, двома обласними радами, профільним комітетом ЖКХ, президією академії наук, філіалами УСПП та великою кількістю міжнародних та громадських організацій України. Відповідний законопроект № 3805 від 20.12.13р. про ЄДСМ, внесено на розгляд до ВРУ.

З повагою, Колектив розробників проекту « ЄДСМ»

Коментарі

То буде на весь світ хохма, як якісь комісії віднайдуть в Прикарпатті глибоко законспіроване Дашавське Газородовище і не знайдуть жодних "транзитних труб" )))
А я не верю этому Правительству ни грамма. А всё потому, что богатым чиновникам не до Украины . И нельзя ставить у Власти макробизнесменов. Об этом давно известно за границей...
Переворот Власти-лишь смена декораций... Чтобы ортвести НАРОД от главного ОТЧЁТА перед ним.
Де покращення життя , в іншому тисячилітті! Якщо МИ будемо вестися на їх провокаційні вибрики, під прикритям НАЩОЇ СВОБОДИ і пошуком ворога! Серед СВОЇХ!
Богдана .   19:13
+1

Так ці що повернулись, вони привели до того що ми отримали
+1
Я довіряю математиці, НАН України це математичні розрахунки.
Закон про ЄДСМ-це усунення брудної "баби" з під ваших дверей. Це ринкові умови послуг.
kytay kytay 20:22
+1
тут вже давно ніхто нікого не слухає.
Перегавкуються час від часу,та то нехотя.Так для порядку,або відробляючи проплачене.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.