Блоги → Перегляд

Про що мовчить місто? (Черкаси)

Понеділок, 09:36, 21.04.14

 

 

75 років тому, коли Росія і Німеччина в екстазі вседозволеності ділили Європу, американський письменник-реаліст Ернест Хемінгуей завершував свій роман “По кому подзвін” (рос. – “По ком звонит колокол”). Тоді літератор пройнявся проблемою громадянської війни в Іспанії, показавши трагізм боротьби громадян однієї країни, що призвела до масових убивств і каліцтв, руйнації та багаторічної ненависті один до одного кількох іспанських поколінь...

Свої перші 11 років я жив у комуністичній квазідержаві, наступні 22 – у формально незалежній Україні. Усі 33 роки мешкаю у місті Черкаси, в якому народився, здобув середню й вищу освіту, де постійно працюю і спілкуюся з людьми. Таких як я, – ціле покоління у Черкасах. У нас є свої вчителі, однодумці і навіть вихованці. Втім, на жаль, ми не єдині. Нас й досі різнять вікові стереотипи, формування життєвих траєкторій, політичне світобачення, вибори національної, релігійної та іншої культурної ідентичності...

Зараз Черкаси стоять перед новими виборами: Президента країни, міського голови і міських депутатів. Претенденти вже зійшлися у клінчах, а подекуди – й у боротьбі за повну капітуляцію опонента. Всі ми “маємо за честь” споглядати битву чесних із красивими, розумних із багатими, справедливих із сильними тощо. Поза будь-якими сумнівами, в хід підуть “брудні методи”, щойно соціологія показуватиме дедалі реалістичніший сценарій фіналу. І саме це мене гнітить, як ніколи. Бо не спочили ще в могилах борці за ліпшу долю, не загоїли рани понівечені тілом, але сильні духом, як самовпевнена місцева політична еліта повертається до стратегій на кшталт “після нас – хоч потоп”...

Точніше, і стратегіями це не назвеш. Радше йдеться про тактичні ходи, які приведуть до “мерства” та “депутатства”. А що місто? А місто мовчить. Ми ретельно аналізуємо новини. Ми видивляємося життєствердних звісток від уряду, парламенту та претендентів у Президенти. Ми радіємо вцілілим воякам і зичимо миру тим, хто стоїть на обороні країни від кремлівського супостата. Але ми фактично забули, що громадянське суспільство це і є місцеве самоврядування! І допоки ми, гуртом, не змусимо новообрану міську раду відремонтувати дороги і дитячі садки, впорядкувати тарифи і транспорт, перейти на економію місцевого бюджету і відмовитися від пафосу, – доти і в країні будуть тільки плітки і сварки. Я щиро переконаний, що 80% тих, хто йде у міську раду, вважають, що систему влади і суспільних відносин варто зберегти в існуючому стані. Решту романтиків будуть називати “юними”, “недосвіченими”, “невідомими”... Ті, хто був при владі всі ці роки, не хочуть революційних змін. І саме це потрібно знати виборцям уже сьогодні. Саме сьогодні, – ще до оголошення результатів виборів, – виборці (а не кандидати) повинні не мовчати, а говорити. Говорити й ставити вимоги і завдання.

Кого б не обрали на міського голову Черкас, уже сьогодні очевидно, що він не матиме своєї більшості у міськраді. Це означає, що буде маса невдоволених, що доведеться домовлятися. Але нам важливо, що робитиме нова більшість для Черкас і громади. Чи почує вона, про що поки що мовчить наше місто? Мені дуже хотілося б побачити згуртоване навколо спільних цінностей місто. Черкасці, не будьте байдужими! Най епіграф згаданого твору Хемінгуея стане прологом у наше європейське життя: “Не посилай питати, по кому дзвонять, дзвонять по тобі”.

Коментарі

Конче потрібно пам'ятати уроки Майдану, а головне - на дати позабути про них нашій "владі". Тож, якщо таки наверх пролізе щось ТАКЕ, народ має вийти і скомандувати "Геть!"
У нас тут (Прикарпаття) також люди втішають себе, що "Путін ще далеко"..

Але найпотужніше в Європі газородовище, яке знаходиться в її (Європи) центрі - воно ж тут!

Це родовище з 60-х років живить валютою СССР-РФ-Газпром. Газпром живить Кремль, а Кремль воює проти нас. Як думаєте - Путін цього не знає? То чого тоді він створив спеціальні (газпромівські!) війська "для захисту газапроводів"?

Отже війна буде всюди по Україні..
Колокол уж точно звонит набатом по многострадальной Украине нынче.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі