Блоги → Перегляд

Надання правової допомоги затриманим у Львівській області

Середа, 01:41, 02.07.14

Рейтинг
9 0
Переглядів
2436

0
0

27jfe0PA4IFr7vY6tCWMC1zrKx7-R8ROPIkDjeuN_r-88nQUYo4etyn5PGX6V11xO3cr77SO0Rx5q0-e324-RW8EjozOQxSDnrMvA_66wfkFhjfjmkclcRm78359kQWBfP_ju7LbZ8I

01 липня 2014 року у приміщенні конференц-залу бізнес-центру «РІУС» (м. Львів, вул. Гнатюка, 12а) об 11:00 відбувся круглий стіл «Надання правової допомоги затриманим у Львівській області».

Благодійна організація «Твоє право», незалежна позапартійна громадська організація, у березні-квітні цього року провела дослідження ефективності запровадження системи безоплатної вторинної правової допомоги затриманим органами внутрішніх справ у Львівській області. Дослідження охоплювало період з 01 січня по 31 грудня 2013 року. Звертаємо Вашу увагу, що безоплатна вторинна правова допомога є державною гарантією усім особам, які потрапили під кримінальне або адміністративне затримання.

В рамках дослідження експерти Благодійної організації «Твоє право» провели моніторингові візити до районних відділів міліції Львівської області, де мали змогу ознайомитись із документацією. Також ми звернулись з інформаційними запитами до Головного управління МВСУ у Львівській області, Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, районних судів Львівської області та провели опитування адвокатів.

У 2013 році органами МВС було затримано 630 осіб, при цьому понад 70% затримань відбулось у другій половині року. У майже 31% випадків працівники міліції повідомили адвокатів про затримання особи до 1 години, у 14% випадків з моменту затримання до моменту повідомлення пройшло від 1 до 3-х годин, у 20% випадків особу «маринували» понад 3 години, і у майже 19% випадків не можливо встановити цей час.

Після повідомлення про затримання адвокати достатньо оперативно реагували і прибували для захисту затриманого. Так, у понад 51% випадків вони прибули до 1 години після повідомлення, у 19% випадків пройшло від 1 до 3-х годин, в майже 4% випадків особа змушена була чекати на прибуття адвоката понад 3 години.

Щодо інших висновків дослідження, то треба відзначити:

  • було зафіксовано випадки незаконного утримання осіб добу і більше;

  • було зафіксовано випадки невчасного повідомлення про затримання;

  • зафіксовано скарги адвокатів на несвоєчасність оплати за надані послуги;

  • адвокати підтвердили неефективність механізмів оскарження неправомірних дій працівників МВС;

  • адвокати сприяють кращому захисту процесуальних прав затриманих.

 

Участь в обговоренні результатів дослідження взяли адвокати, члени Громадської ради при Головному управлінні МВСУ у Львівській області, члени Громадської ради при Головному управлінні юстиції у Львівській області, представники міліції та небайдужі городяни. Учасники круглого столу прийшли до висновку, що подібні механізми захисту прав затриманих осіб потрібно розвивати і вдосконалювати, разом із комплексним реформуванням усієї системи правоохоронних органів.

Захід проводиться у рамках проекту «Моніторинг дотримання заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження працівниками міліції Львівської області», що виконується БО «Твоє право» за підтримки проекту «Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Контакти для ЗМІ:

Благодійна організація «Твоє право»

Андрій Гнида (067) 80-203-80

[email protected]

 

 

Коментарі

Пробував цим колись займатись.
Карають за таку діяльність нєпадєцкі..
+4

Волонтерів-одинаків товчуть завжди)
+4

Був одинаком - давно мої кістки згнили б..
)
0

Слишком жесткий контроль подавляет инициативу и делает человека несвободным, из-за этого нарастают конфликты...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі