Блоги → Перегляд

Матвій Ганапольський порівняв організаторів Львівського форуму видавців з… нацистами

Середа, 13:08, 23/07

Рейтинг
4 0
Переглядів
1496

0
0

Таку аналогію зірковий ведучий радіо «Вєсті» застосував через  передбачене на Форумі, що має відбутися у вересні, маркування російської книги, яке б вказувало на країну-виробника друкованої продукції. Він використав це порівняння під час інтерактивного спілкування зі слухачами  в  передачі «На пике событий», що йшла в ефірі у понеділок, 21 липня з 17:00 до 18:00 (починаючи з 37 хв. 40 сек.):

Ганапольский, зачитуючи заяву організаторів: «...Здесь написано так: «Украинские книготорговые компании будут предупреждены о неуместности продажи книг российского происхождения в нынешних условиях. В случае, если украинские издания привезут на Форум книги, изданные в России, они должны быть промаркированы».  То есть, на них будет стоять марка - «Сделано в России». Вот как, знаете, как в этих самых, в гетто ставили шестиконечную звезду и писали: «jude» - «евреи». Вот так и на книжках будет написано - «русские».

Слухач: «Ну если так, то, конечно, я против».

Це ж треба було додуматися порівняти «страждання» російської книги через позначку «Сделано в России» з муками і горем нещасних в'язнів єврейського гетто.

Ухвалою Львівської міськради від 10 липня 2014 року справді запроваджується маркування ВСІХ російських товарів (не лише книжок). В тому числі для того, щоби ті, хто не бажає їх купувати, часом не помилилися. А то в штрих-коді виробника, приміром, може і не бути «46», а товар таки з Росії. Саме на цю ухвалу і посилається  Форум видавців: «Якщо вони (книготорговельні компанії) все-таки вирішать торгувати, то будуть зобов'язані маркувати книжки згідно з ухвалою Львівської міської ради від 10 липня 2014 р. Наліпки для маркування забезпечить ГО «Форум видавців», що також контролюватиме дотримання вимог ухвали».

Якби росіяни не анексували Крим, якби не лізли на Донбас маркованими російськими прапорами танками й «Градами», не вбивали б наших солдатів і цивільне населення, не вспорювали животи за українську символіку та прихильність Єдиній Україні, не викрадали б і не катували  українських патріотів, не грозили б щодня повномасштабним вторгненням в Україну, не збивали б малайзійський «Боїнг», то, звісно, нічого цього не було б. Жили б в мирі і злагоді, як добрі сусіди. По-людськи. Але ж наші «брати» самі маркували себе агресорами, окупантами, вбивцями, катами, україноненависниками. То невже за все це українці не в праві  відплатити ігноруванням російської продукції, відповідним чином виокремивши її серед іншої? Щоби не оплачувати своїми грошима власну ж смерть. Росіяни не соромляться вбивати нас під російським прапором, то в чому ж крамола з нашого боку - позначити їхню продукцію триколором?

Якщо, незважаючи на усе це, Ганапольский вважає, що наведене ним порівняння коректне і не образливе для українців, то дуже шкода. Велике «спасибі»  метру радійної справи, який не оминає нагоди нагадати слухачам, що він вже 25 років в ефірі! А віднедавна працює тут, в Україні. І на нашій же землі порівнює нас з нацистами. Бо хто ж чіпляв ці зірки Давида, як не вони. Якби це був кісєльов на «Росії 24» чи який-небудь ще гебельсьонок на LIFE NEWS, то все було б зрозуміло. Але щоби в росіянина вистачило розуму і совісті казати так про українців в Україні...  Оце так.

До речі, за кількістю праведників, які, ризикуючи життям, переховували в себе євреїв від фашистів - Україна четверта в світі. Це так, між іншим... І  на офіційному рівні Україна визнає Голокост геноцидом, а от Ізраїль наш Голодомор, на жаль, ну ніяк. Про Росію, громадянство якої має Ганапольский, годі й казати.

75_main.jpg

"Олександра Коваль, президент ГО «Форум видавців»: «Я запрошую на 21-ий Форум видавців у Львові. Ми всі сподіваємося, що ситуація буде настільки стабільною, щоб він відбувся. Але і в цьому випадку його проведення буде найскладнішим з усіх попередніх років. Тому я закликаю прийти і купити українські книжки. Це допоможе українським видавцям і Форумові продовжувати свою діяльність. Одночасно я прошу утриматися від псування російських книжок та агресивності щодо їх продавців. Прошу бути особливо пильними, уникати провокацій і припиняти провокаційні дії, які можуть бути вчиненими з метою дискредитації нашого Форуму і мешканців Львова. Бути чи не бути українській книжці залежить від того, чи ми купуватимемо і читатимемо більше. Бути чи не бути Україні – залежить від нашої солідарності і самовідданості. Ми переможемо».

«Ми хочемо, щоб українці зрозуміли: книга – це також товар, – пояснює позицію бойкотувальників координатор Економічного бойкотного руху Олег Радик. – Зараз, коли російська зброя вбиває українців та руйнує міста на Донбасі, купувати російські товари означає опосередковано фінансувати терористів». Бойкотний рух закликає українців до завершення збройної агресії та окупації Криму утриматись від купівлі будь-яких російських товарів, натомість купувати українське, підтримуючи вітчизняну економіку» - з сайту Форуму видавців.

bojkot_ae61a.jpg

Коментарі

+1

На той час, поки путіну не розхочеться нас вбивати - так.
+2

Лєрмонтову і Ахматовій добре жилось в Росії?
Менделєєва москалі зовсім загнобили, особливо в 1880 році..
Академік Павлов нас (українців) зрозумів би..
Львів'янин за походженням, що мешкав до кінця 80-х в Україні, Мотя Ганапольський (Марголис) належить до тих людців, що служать тим, хто більше дасть. Тому не дивно, що ВОНО радо лиже педіку все, що йому дозволяють, бо основний його бізнес у Кацапії.

Дивує інше: чому наше СБУ не реагує на існування такої станції, як «Вєсті», яка є красномовним рупором рашизму?!
+1

вести нормальная радиостанция. А вот таких как ты микола. как мазур. как ющ давно пора изолировать было Ещё в 2008
0

До редакційної політики радіо "Вєсті" придертися важко. Класифікувати її як відверто антиукраїнську в цілому (на відміну від газети "Вєсті) - неможливо. Там все залежить від того, хто конкретно перед мікрофоном. Навіть Ганапольський - він то так, то сяк. Залежно від настрою та особистого, місцями дуже специфічного, сприйняття тієї чи іншої теми. Він хоч і проти путіна, але перебуває, що логічно й зрозуміло, в російському культурному полі. Ліберал і демократ, але російський. Гне свою лінію в ефірі. Того, хто не згоден з ним (маються на увазі слухачі під час інтерактиву) - посилає, причому часто-густо прямим текстом. Реагує емоційно з різкою зміною настрою. Зазвичай, супроводжує це своєю коронною фразою: "Ну мой дорогой, ну послушайте... Не выносите мне мозги!.. Я 25 лет в эфире!". Буває, навмисно переходить на українську аби підкреслити недолугість того чи іншого слухача або політика та висловити йому своє "фе". "Патриоты недоделанные!" - так він їх називає. Всі ведучі, окрім Тєрєшкова, називають терористів терористами. Запрошувані до студії експерти - різні, але в переважній (причому на всі 99%) більшості - проукраїнські. Теж саме щодо політиків та всіх інших. Одначе претензії таки є. Вони носять точковий характер. Але серйозні. Тому і розглядаю конкретні випадки без узагальнень. Найбільше зауважень і питань - до Ганапольського і Тєрєшкова. І Іскандера Хісамова як постійно запрошуваного експерта.
0

Видишь ли, Серёжа, говорить гадости можно по-разному: можно процитировать матерную формулу, а можно культурно и вежливо сказать: мы вчера с вашей дорогой матушкой общались тат-а-тет у меня в апартаментах.
Сия почтенная дама поразила меня до глубины души: я ещё никогда в жизни не встречал такой неожиданной страсти и решимости к самым рискованным экспериментам. После двух часов общения я совершенно исчерпал все свои аргументы, изнурен физически и морально, но почтенная дама была весьма категорически расположена продолжить нашу дискуссию...

То, что делают "Вєсті" и есть подрывная работа, и ты, Сергуля, попался на её крючок.
0

Повернуть направление мысли можно вмиг, но это заметно. А можно, вместо 180 градусов, каждый день сбивать направление на градус-два и через два месяца оказаться на дороге, ведущей в противоположную сторону. Что и было сделано за последнее время в Кацапстане.
Leo Kiev 19:58
+1
Сергей Днепровец 14:41

вести нормальная радиостанция. А вот таких как ты микола. как мазур. как ющ давно пора изолировать было Еще в 2008
Они еще много сюрпризов вам преподнесут)))
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі