Блоги → Перегляд

Дніпропетровці все частіше скаржаться на сепаратизм УПЦ МП

Четвер, 13:03, 07/08

Рейтинг
3 0
Переглядів
1601

0
0

Про це я дізнався в департаменті культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА, коли сам звернувся туди з аналогічної скаргою. Поділився фактами, з якими зіштовхнувся особисто.

У відповідь почув від співробітниці відділу у справах релігій, що з такими наріканнями до них звертаються далеко не вперше, і останнім часом - все частіше. Але подібна інформація, як мені зазначили, не стосується компетенції департаменту. Тут лише реєструють релігійні об'єднання громадян і ведуть статистику, ніяким чином не впливаючи на саму діяльність. Бо, бачите, церква відділена від держави. З такими скаргами мені порадили звертатися у відповідні органи.

А я от думаю, чому б самому департаменту не систематизувати такі скарги і не спрямувати їх куди слід? А то виходить, що всі все знають, але нічого не роблять. Хіба ми вже перемогли терористів на Донбасі, що можемо розслабитися і перепочити? Дніпропетровщина - прифронтова область, що межує з регіоном, де буяє войовничий і ворожий до всього українського "рускій мір". То хіба можна бути такими безпечними? Тим більше, коли кількість тривожних сигналів дедалі збільшується!

Чому б не провести наради (в тому числі міжвідомчі з долученням МВС чи СБУ), обміркувати проблему, опрацювати рішення. Нехай правоохоронці проінспектують церкви, послухають проповіді, побесідують зі священниками, з самим Іринеєм - митрополитом Дніпропетровським і Павлоградським УПЦ МП. Зрештою, можна винести це на громадське обговорення - організувати присвячені сепаратизму в УПЦ МП "круглі столи".

Треба реагувати на зрозумілі хвилювання суспільства. Сепаратизм потрібно викорінювати всюди. В тому числі у церквах, якщо він там завівся.

Коментарі

УПЦ МП дає кошти української пастви в Кремль.
Це - нонсенс. Воювати і платити ворогу..
За законом в Україні церква відділена відділена від держави. Але у теперішні буремні часи, керівництву країни цілком можливо зреагувати, скажімо, не ініціативу широких верств українських вірян. Тому було б великою помилкою інертність влади у цьому питанні.
Ти пишиш: 'Дніпропетровщина - прифронтова область, що межує з регіоном, де буяє войовничий і ворожий до всього українського "рускій мір' - три б краще подивився в ту сторону де ще бильша небеспека - середина Краины - то ти не бачишь, 'який мир' там, мир краху всього вашому дому: https://www.youtube.com/watch?v=apeQJNIF2L8
0

О, нарешті справжній москаль. А то місцеві покручі уже замахали. Ну як там у вас, в московії? Пляшок, щоб сідати на них, кричачи: Чечня - круто, вистачає? Бояришнік колосіцца?
Я справжний украинец, а ты дурень безмозглий
0

А який твій знак рідненький?
Ти питаеш: 'А який твій знак рідненький?' - мий знак - www.108i.org
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі