Блоги → Перегляд

Ізмаїльський округ №143 ...Інтрига починається

Вівторок, 17:47, 30.09.14
У цій статті згадуються

Тільки но почали зявлятися перші підсумки попередньої соціології, Український фонд "Громадська думка" щойно підготував звіт, як інформація з ЦВК може змусити швидко переглядати результати цього звіту - безперечно,  що  лідерство Олександра Дубового за таку коротку кампанію суттєво змінити не можна буде, але висування ще одного важковаговика - Івана Плачкова змусить умовну "другу лігу" кандидатів у Окрузі швидко створювати ситуативні союзи довкола потенційних переможців виборів.

                 Соціологічне опитування, проведене Українським Фондом «Громадська думка» (президент Фонду Володимир Подгорнов) протягом 25-28 вересня 2014 року у 143 виборчому окрузі засвідчило, що одноосібного лідера на сьогоднішній день , в окрузі не виявлено, але  відзначається певна стереотипність  у сприйнятті кандидатів, тому серед лідерів  переважають  кандидати, чия попередня політична діяльність закріпила їх й вищій лізі місцевої політики,  очевидно  через участь в роботі  інститутів державної влади, як то Верхова Рада, міністерства, регіональні управління профільних міністерств. Фактично події останніх місяців не стали трампліном для нових політиків, тому головна інтрига буде розігруватися фактично серед трьох найтитулованіших кандидатів  - Олександра Дубового, Олександра Урбанського, та Володимира Боделана. Титулованість інколи полягає в тому, що політичні династії заклали передумови для успіху своїх висуванців.

                 Важливим є те, що партійна франшиза використовується в 143 виборчому окрузі  лише кількома кандидатами, в той час коли  переважна більшість кандидатів -самовисуванців. Головною особливістю саме 143 округу є змагання команд  особистостей, а не партійних команд, тому  сценарій консолідованої підтримки  рядом місцевих осередків  найрейтинговіших політичних сил не прогнозується. Фактично сильний лідер  більш потрібен місцевим осередкам, ніж навпаки, тому можливі ситуативні союзи, але для команд політиків вони будуть лише додатковим подразником.

Лідер за результатами  опитування Олександр Дубовой ( а його перевага  ще не надто відчутна, тобто відрив від переслідувачів не досягає подвійного числа ) все ж серед лідерської тійки зберігає найвищий потенціал  нарощення  симпатій виборців, в той час як кандидати  Урбанський  і Боделан хоч в мають відчутний відрив від переслідувачів на старті, все ж ризикують залишитися  в межах стартових симпатій. Урбанський  обмежив нарощення підтримки  електоральною нішею Сильної України, і ризикує не подолати в окрузі рубіж Сильної України на всеукраїнському рівні, навіть не зважаючи що Одещина - ядерний електорат Сергія Тігіпка. Володимирові Боделанові  все ж не вдалося подолати стереотип «продовжувача  справи батька Руслана Боделана, тому політична династичність   може так само законсервувати Володимира Боделана в межах  «стартового  пакета». Втім,  династичність це вада й Урбанського .

               Отже, попри те, що відрив Олександра Дубового на старті кампанії не такий суттєвий , суттєвим залишається  потенціал нарощення симпатій  виборців, а він у Дубового значно вищий від найближчих переслідувачів.

                Наступні позиції в результатах опитування заняли  Василь Келіогло, це саме той випадок коли партійна франшиза Блоку Петра Порошенка посилила стартові можливості, але потенціал нарощення симпатій  прорахувати поки що з певністю не можливо.

              Велика група аутсайдерів опитування  є скоріше технічними кандидатами  і навіть не пов'язані з округом  ні родинними зв'язками ні місцем народження.Велика кількість ти, хтне визначився пов'язана з неповним розгортанням агітаційної кампанії.

               В анкету були внесені гіпотетичні кандидати та кандидати, зареєстровані ЦВК на початок проведення опитування.

               Анкета не співпадає з остаточною кількістю кандидатів, у звязку з тим, що на час проведення опитування, реєстрація не була завершена  

Якби вибори до Верховної Ради України відбулись наступної неділі, то з кандидатів   Ви б проголосували? (серед тих, хто візьме участь у виборах) 

Олександр Дубовой

18,3%

ОлександрУрбанський

10,3%

Володимир Боделан

7,6%

Василь  Келіогло

5,9%

Юрій Маслов

5,5%

Олександр Пастух

2,9%

Микола Пундик

2,6%

Дмитро Баринов

2,4%

Юрій Крук

2,2%

Інше

6,2%

Не визначилися

36,1%

 

 

При виборі депутата по 143 виборчому округу кожен другий виборець зважатиме насамперед на конкретні дії кандидата в депутати (46%). Ще 15%  обиратимуть кандидата від політичної сили,  за яку голосував. 6 %  опитаних збирається підтримати того кандидата, який користується підтримкою лідера від опозиції. Якісна і цікава реклама кандидата в депутати до Верховної Ради України подобається 5% виборців. Найменше виборці 143 округу звертають увагу на  інформацію, отриману із соціальних мереж .

Фактори, шо найбільше впливають на вибір

 Військовий конфлікт на Сході України - 72 %

Пенсійна реформа - 60%

Медична реформа - 55%

Корупція - 50%

Стан доріг - 45 %

Безробіття - 44%

Суддове свавілля -40%

 

 

Коментарі

Чоловіче, судячи з вашого вигляду вам непогано платять за такі дурниці.
А ніхто вас не просив часом, щоб ви писали щось суспільнокорисне?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі