Блоги → Перегляд

Корольовський райсуд Житомира допомагає приховувати Генплан міста від громадян

Субота, 22:53, 08.11.14

Рейтинг
0 0
Переглядів
3287

0
0

Про це йдеться у постанові вказаного органу правосуддя. Суддя Корольовського районного суду м. Житомир В’ячеслав Бондарчук вважає, що Житомирська міська рада правомірно відмовляє у публічному оприлюдненні Генерального плану міста.

З проханням отримати Генплан для ознайомлення ще в 2009 році звернувся до міськради Східноукраїнський центр громадських ініціатив. У доступі до документа міська рада громадській організації відмовила, пояснивши такі дії закритим характером запитуваної інформації. Як зазначив у своєму листі тодішній заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Ігор Гундич,«Генеральний план внесений до переліку відомостей, які містять конфіденційну інформацію». Таке рішення,за словами пана Гундича,прийняв тодішній голова обласної державної адміністрації.

На дії чиновників громадські активісти відповіли скаргою до суду. Проте орган правосуддя їх не лише не підтримав, але й наголосив, що стосується згадане розпорядження не лише Генплану Житомира, але й генпланів усіх міст області.

«Місцева влада, і суд ігнорують Закони «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності» і досі керуються розпорядженням п’ятирічної давності. Чому так відбувається – залишається лише здогадуватися»,– зазначає радник з правових питань Східноукраїнського центру громадських ініціатив Богдан Бондаренко.

«Рішення суду є немотивованим. Суддя не проаналізував наші доводи і не зазначив, чому їх відхиляє. Розпорядження голови обласної адміністрації не є зобов’язуючим документом для міської ради. Відповідно до п.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» «органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів». Неправомірні дії міської ради очевидні, тому ми вже подали апеляцію на рішення судді Бондарчука»,–продовжує юрист.

З відповідями міської ради про заборону в доступу пі до Генерального плану Житомира можна ознайомитись тут.

***

Описану діяльність Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює у рамках проекту «Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії.

Контакти:

Східноукраїнський центр громадських ініціатив

http://www.facebook.com/totalaction.org.ua

e-mail: [email protected]

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі