Блоги → Перегляд

Путін злив «Новоросію» і тепер може лише клянчити позаблоковість України

Понеділок, 22:07, 24.11.14

Рейтинг
0 0
Переглядів
2235

0
0
У цій статті згадуються

Санкції Заходу, падіння цін на нафту, стрімка девальвація рубля і відтік інвестицій повільно роблять свою «добру» справу для Росії. І якщо раніше з Кремля лунали заяви про загрозу фашизму, про необхідність захисту «співвітчизників» в Україні від «коричневої київської хунти», про федералізацію і «неефективність» західних санкцій, то тепер негативні тенденції в російській економіці вивели кремлівський режим на щирі одкровення щодо його позиції по Україні.

Фоном – для внутрішнього користування – ще звучить заїжджена пластинка про український «нацизм», однак на зовнішній світ Кремль почав запускати зовсім інші «меседжі». При цьому в доволі відвертій і навіть непристойній формі. Головні умови, які зараз висуває кремлівський режим, – це скасування санкцій проти РФ і міжнародна гарантія «невступу» України в НАТО в обмін на відмову Кремля від подальшої конфронтації ситуації в Україні. Заяви російських політиків про необхідність дотримання умов Мінських домовленостей та ініціювання діалогу Києва з усіма регіонами України (тобто федералізації) лежать в площині «невступу» України в євроатлантичні структури.

На думку експертів, щоб переконається в тому, що санкції Заходу проти Росії дають необхідний результат, досить поглянути на різницю в заявах російського прем’єра, озвучених ним за останні кілька місяців. Приміром, у липні на засіданні уряду РФ Д.Медведєв ще заявляв, що «ніякі санкції не здатні заподіяти неприйнятний збиток економіці (Росії)».

У жовтні в інтерв’ю телеканалу CNBC Д.Медведєв також був упевнений в силі Росії, заявляючи про те, що «наші партнери, в усякому разі ті наші партнери, які застосовують тепер деякі санкції, основною метою поставили відрізати російські банки від ринку ліквідності, від фінансування. Я не думаю, що їм це вдасться... Ми, безумовно, ці санкції переживемо».

На фоні цих бадьорих заяв нафта продовжувала дешевшати, а рубль – девальвувати.

І вже всередині листопада Медведєв змінює свою точку зору щодо санкцій на діаметрально протилежну, заявляючи: «Варто просто (!) відмовитися від санкцій, варто перевести відносини в звичайну робочу площину, варто повернутися до нормальних, спокійних, продуктивних переговорах».

Окрім економічних «вкидань», Кремль почав базарний торг щодо можливого розширення НАТО на схід.

13 листопада в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD В. Путін розпливчасто згадав про якісь «розмежувальні лінії» в Європі у сфері безпеки.

17 листопада заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ М. Захарова звинуватила НАТО у посиленні своєї військової присутності поблизу кордонів Росії.

19 листопада глава МЗС РФ С. Лавров під час прес-конференції з угорським колегою заявив про важливість позаблокового статусу України для «забезпечення стабільності в Євроатлантиці і з точки зору національних інтересів України».

Того ж дня прес-секретар Путіна Д. Пєсков в інтерв’ю британській ВВС відкритим текстом заявив «Росії потрібна стовідсоткова гарантії того, що ніхто не думає про вступ України в НАТО».

20 листопада офіційний представник МЗС РФ Лукашевич запропонував навіть варіант таких гарантій нерозширення НАТО на схід за рахунок України: «Росія пропонувала (і зберігає свою масштабну європейську ініціативу на столі переговорів) перетворити ці зобов’язання в юридично зобов’язуючі, які можна було б зафіксувати в Договорі про європейську безпеку... Є окремі заяви українських політиків про те, що потрібно міняти закріплений у Конституції нейтральний статус держави. Якщо буде прийнято принципове політичне рішення про зміну цього статусу, то, звичайно, питання про гарантії постане прямим і безпосереднім чином. Зрозуміло, що наявність подібних гарантій могло б сприяти розрядці напруженості».

За словами експертів, подібні одкровення Путіна, через своїх подільників є вже не дипломатією, а відвертим базарним торгом і благанням про порятунок, щоб «цар міг зберегти обличчя». А всі крики про «нацистів» і «загрозу» для російськомовного населення України виявилися лише ширмою для анексії Криму та розв’язання війни на сході України.

Це чудово розуміють і на Заході. Чи дасть хтось Путіну такі гарантії – питання часу. Але цілком очевидно, що Путін злив «Новоросію», «ДНР» і «ЛНР» як самостійні державні утворення або нові суб’єкти РФ. Йому тепер залишається лише клянчити у Заходу позаблоковість України.

Але іншим важливим питанням залишається таке: чи розуміють на Заході, що давши Путіну перепочинок зараз, вони заряджають його на наступний ривок проти України і, можливо, Прибалтики? Ситуація з Грузією 2008 року не повинна повториться, коли Європа зробила вигляд ніби повірила в казки Москви про геноцид жителів Цхінвалі й акуратно відсторонилася від конфлікту.

Незважаючи на готовність Кремля вести із Заходом торг щодо України, необхідно враховувати можливість впливу зовнішніх гравців на процес прийняття рішень у Кремлі. Граючи на зовнішньополітичних пріоритетах РФ і особистих амбіціях імператора-Путіна, вони можуть спонукати Кремль залізти ще глибше в Україну з найкривавішими для Росії та України наслідками. «При цьому не варто виключати з переліку цих зовнішніх гравців нового стратегічного партнера Росії з розкосими очима», – пишуть експерти.

Зараз важливо, щоб на Заході усвідомлювали одну очевидну реальність: Росія на чолі з Путіним – це вірус Ебола, з яким треба боротися найбільш радикальними засобами, наголошують вони.

http://sprotyv.info/ru/news/8617-zagnannaya-krysa-putin-nachal-torg-za-ukrainu

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі