Блоги → Перегляд

Віктор Андрусів: "Добре, що нічого не закінчилося. Бо ми не можемо допустити, щоб все могло закінчитись так, як є на даний момент"

Понеділок, 16:13, 01.12.14

Рейтинг
2 0
Переглядів
2666

0
0

Andrusiv-11.jpgВіктор Андрусів.

І хоча "Коридори влади" - це ресурсик не про революцію, а про еволюційний розвиток шляхом міжсекторної взаємодії переважно у позавиборчий період, я все ж дозволю собі передрукувати запис з Facebook Віктора Андрусіва, після якого вчився в аспірантурі НІСД. Пропонований текстик - про причини і початок Революції Гідності. Ці події дійсно змінили кожного без винятку дорослого в Україні... Хотів це написати 21 листопада. Але гіркий присмак перевіреної на власному досвіді фрази про романтиків революції та негідників, які цим користуються, засмутив так, що не зміг. Багато хто вважає, що революцію почав @Mustafa Nayyem. Для всіх так і було. Але не для ДемАльянсу.

Наша революція почалась задовго до цього з походу в Межигір’я. Після цього ми жили під тотальним пресингом. СБУ пресувало нас так, що навіть близькі родичі і друзі відмовлялись нас підтримувати. Я майже весь час носив з собою все необхідне для арешту. Кримінальні справи по автомобілям активістів, звільнення з роботи, затримування на митницях, намагання встановити прослушку в офісі, слідкування, погрози, взломи пошт і багато, багато іншого. За цей час у мене виробився панічний рефлекс на ранкові дзвінки. Як тільки я бачив невідомий номер – готував себе до найгіршого. Однак, ми вже навчились виживати в цих умовах, і тиск залишав тільки найсильніших разом, так було легше приймати рішення і боротися.

За тиждень до революції СБУ та міліція змінили тактику проти нас. В Інтернеті стрімко почали множитись матеріали негативного характеру. Але одне відео не на жарт нас розхвилювало. На цьому відео 10-річна дівчинка звинувачувала члена правління в тому, що він до неї чіплявся. І відразу цим зацікавилась міліція. Ми розуміли, що відбиватись від таких речей юридичними чи іншими механізмами – не можливо.

В останні вихідні перед початком Євромайдану ми проводили політраду, на якій шукали рішення для цієї нової форми дискредитації нас. Ситуація фактично не залишала нам виходу, як переходити до різких дій проти влади. Тому одним із прийнятих рішень був похід в Межигір’я з бестроковим голодуванням за відставку Якименка, заплановий на 1 грудня. Але вранці я прочитав статтю в ДТ @Тетяни Силіної “Все чим можу…” – ця стаття і стала для мене початком революції. Я прийшов на політраду і сказав, що треба готуватись до революції, бо коли журналіст вирішує перейти від слів до дій, то суспільство тим більше готове. Так ми почали готуватись всіма осередками до протестних дій.

21 листопада я прочитав пост Мустафи, подзвонив @Максим Панов і сказав виходити. Я відразу йшов на довго. Тому одягнув лижний костюм, взяв термос, і припаси. На платформі Чернігівської я зустрів @Вадим Васильчук, який теж йшов на довго.

На Майдані був повний хаос. Жодного сценарію, жодного плану. Прямо на місці придумали невеличку акцію з походом до АП. Після повернення з акції @Юрій Луценко та багато інших почали закликати всіх розходитись, та приходити щодня о 18-й годині. Але люди обурились. Я взяв мегафон і закликав всіх залишитись, оскільки зранку люди встануть і намагатимуться зрозуміти, чи це диванна революція, чи справжня. Більшість підтримало цю думку. Панов пішов за термопотами, та скринькою. УДАР пригнав машину. @Igor Lutsenkoта @Єгор Соболєв принесли столи та крісла. Так починалась революція…

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЄВРОМАЙДАН ЧИТАЙТЕ ТУТ

Потім було багато чого, що ніколи наша свідомість не могла б припустити… Як сказав хтось з друзів: “Вони постійно виходять за рамки будь-яких наших очікувань, ми думаємо, що бити не будуть – б’ють, ми думаємо, що вбивати не будуть – вбивають, ми думаємо, що війни не буде – буде”…

З хороших новин в мене тільки одна – добре, що нічого не закінчилося. Бо ми не можемо допустити, щоб все могло закінчитись так, як є на даний момент.

Слава Україні!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі