Блоги → Перегляд

Програма розвитку галузі Інформаційних Технологій в Україні

Субота, 00:07, 18.04.09

Час не стоїть на місті, традиційні галузі української промисловості мають майбутнє лише за умови впровадження новітніх технологій. Нафта і метал то є день сьогоднішний, але лише технології та інтелектуальна власність  - запорука успіха в майбутньому. Нажаль, в економічних планах розвитку більшості політиків я не побачив ані розуміння цих тез, ані внятних ідей щодо реалізаціі. На моє глибоке переконання, справжним поштовхом нашої економіки може стати перетворення держави на один з центрів високих технологій, в першу чергу галузей програмного, медичного і біологічного виробництва. Пропоную Вашій увазі наступну комплексну програму.

І. Розробка Національної програми з загальної комп`ютеризаціі та надання їй статусу нацпроекту. Серед заходів: Побудова загальнонаціональної бази даних на основі біометричних властивостей людини, впровадження її підсистем на всіх рівнях контакту людини з державними і багатьма приватними установами. Невелика доля прикладів:

  • Безконтактне проходження прикордонного контролю в аеропортах. Безконтактна замова закордонних паспортів.
  • Переведення всіх державних установ на електронний документообіг.
  • Єдиний електронний реєстр всіх судових рішень, справ, прав власності на рухоме і нерухоме майно.
  • Інтеграція всіх наведених підсистем з акцентом на сповіщення однієї підсистеми іншою.

Уявіть наступні сценарії:

Ви купуєте квартиру. Маєте можливість отримати повну історію її власників. Ніяких актів, намальованих на кольорових папірцях, які суперечать один одному. Всі дані по судових рішеннях, БТІ, комунальних служб тощо доступні в одному місці. Ви берете позику в банку. За вашого підтвердження менеджер на місці отримає всю необхідну інформацію з податкової (офіційні доходи), міліції (відсутність судимостей) тощо.

Як результат, матимемо звужений до мінімуму простір для корупції і бюрократії, спрощення багатьох повсякденних турбот людини і бізнес-процесів компаній.

ІІ.ВИШі

Співпраця ВИШів зі школами для позаконкурсного вступу для обдарованих школярів на безкоштовні місця. Виконання студентами проектних робіт в справжніх умовах - в ІТ компаіях. Для компаній це безкоштовна допомога, для студентів - бажаний досвід.

ІІІ. Надання налогових пільг на 5 років для українських та іноземних ІТ компаній, які відкривають центри R&D в Україні.

IV. Проведення переговорів між міністерствами, міськими радами та іноземними ІТ компаніями щодо відкриття промислових потужностей на засаді спільного фінансування і безкоштовного виділення земельних участків.

V. Будівництво спеціально призначених "індустріальних парків" - офісних і промислових комплексів поблизу великих міст.

VI. Державні субсидії на житлові кредити для працівників сфери hi-tech.

VII. Удосконалення законодавства в сфері захисту інтелектуальної власності.

VIII. Спрощення реєстрації нових компаній (start-ups)

Буду вдячний за ваші фідбеки.

Коментарі

Наша країна здається третя по якості чи кількості , хоча мабуть не кількості, АйТі фахівців.
Доречі, мені сподобалося. Все окрім біопаспортів. Морально-етично ми не готові.

БД даних - як боротьба з бюрократизмом просто супер. Правда залишається проблема працевлаштування держ. службовців, яких потрібно буде звільнити.
І це цілком реально. Електронна валюта, ніяких чорних зарплат. Економія паперу. Тільки 01 і все. Хочеш купити продуктів, карточку - в магазин, чи через мережу. Ніяких проблем із здачею. Все ...
+1

Щодо кредитної картки, то саме так роблять багато років... Нажаль, в Україні сьогодні це не є безпечним. Ну а дежслужбовці - давайте згадаєм Англію пару сторіч тому, коли робочі били станки, намагаючись зупинити прогрес і уникути звільнень.
0

Якщо вони доведуть до кінця електронний реєстр виборців, а потім і земельний кадастр - то це вже буде дуже вагомий крок вперед.
Маю надію, що держава піде цим шляхом.
Про біометрику я вже писав на http://pavloslav.livejournal.com/8103.html (перепрошую, що повторююся, це я для інших читачів)
Електронний документообіг, дійсно, потрібно вводити - хоча б тому, що всі на нього перейдуть, і реєстр також. Але треба попіклуватися про захист особистих даних. У нас взагалі відсутня культура зберігання приватної інформації - цілком нормальним вважається розпитувати клієнта банку про його доходи в присутності іншого клієнта (в ПІБі, наприклад, бачив оголошення "для зберігання конфіденційності ...
0

Я під біопаспортами мав на увазі, чіп до якого не тільки біометричні дані будуть прив'язані, а узагалі вся доступна персональна інформація, розрахункові рахунки. Це як з Дух Часу 2 - людина пішла проти системи, її раз і відключили від системи, трохи кострубато ... але суть така ж.
0

А якщо людина не захоче здавати всі ці дані - що далі? Тим більше - поясніть, нащо біометрику вносити? Як це допоможе, якщо не тест ДНК проводити? Сітківку можна контактними лінзами закрити, а відбитки пальців пересадити.
"для зберігання конфіденційності просимо не стояти в чергах біля віконець" - сміх, та й годі, така "конфіденційність"...). У нас варто зібрати певну інформацію в базу - вона одразу з'являється у відкритому продажу. Уявіть собі таку базу медичних карток! Так що роботи тут дуже багато з інших боків.
2. Безкоштовних місць взагалі не буває. Якщо місце безкоштовне - значить за нього платить держава (формально) чи ВНЗ (насправді, так воно і відбувається). Іменні стипендії - так, підтримую.
3. Вони і без податкових ...
3. Вони і без податкових пільг сюди підуть - якщо до них не будуть приходити з незаконними вимогами пожежники, СЕС і т.д. Тут дешева кваліфікована робоча сила, і цього достатньо.
4. Яке ще "безкоштовне виділення учатків"? Знаєте, що стається, коли в нас щось дозволяють робити безкоштовно? Отож.
6. Ми і так непогано заробляємо, допомагати нам не треба. Головне - нам не заважати.
7. І ще в багатьох сферах. "Удосконалення законодавства" - це надто загально. Все, що було описано раніше - це також "удосконалення".
8. ...
+1

3. Ви справді вважаєте, що Інтел, який вкладає десятки мільйонів в завод, лякає пожежна інспекція? :) шановний, в таких проектах розмова йде на іншому рівні.
Головна проблема є у відсутності прозорих схем ведення бізнесу та адекватності держави. Але це не є специфічною темою, яку ми обговорюємо тут. Якшо будуть надані певні гарантії і взяті публічні зобовязання на зразок Євро 2012, це спростить прихід інвесторів у цю галузь.
+1

6. Не знаю вже скільки ви персонально заробляєте, але на середню зарплату програміста, знімаючи житло в Києві (візьмемо ше докризові показники), не сильно розженеся.
Зауважте, я не пропоную дарувати, просто гарантувати нормальний відсоток.
+1

7. Я не юрист, готовий вивчити ваші пропозиції
+1

4. Дуже просто - передання міською радою в довгострокову аренду участку землі на користь інвестора за умови побудови останнім виробництва з певною кількістю робочих місць у певні строки. Щодо того, як у нас все робиться, так вовків боятися - до лісу не ходити. Маю надію, що ті, хто обговорює цю проблему, живуть завтрашнім днем, інакше навіщо ми тут сперечаємось :)
0

3. Ні, не пожежна інспекція. Там говорять на іншому рівні і про інші суми - дозволи потрібні не тільки від СЕС. Якщо у нас з'являється хтось з грошима, то з нього за кожну довідку дратимуть по повній, а вже за дозвіл, скажімо, на будівництво - я промовчу... А на Філіпінах, скажімо, чиновника, що намагається взяти за свою роботу хабаря з інвестора, вважають мало не ворогом нації. Ось і виносить Інтел виробництво на Філіпіни.
До речі, які гарантії стосовно Євро-2012? Ви що? Змінився уряд - змінився підрядник на ...
0

7. Я просто сказав, що без уточнень це тавтологія.
4. Я просто хотів сказати, що якщо роздавати землю, то всі писатимуть в заявах одне, а потім за хабар в управлінні зем. ресурсів змінюватимуть призначення і будуватимуть інше. В оренду - ще можна погодитися.
+1

7. Тавтологія — повторення одного й того ж слова, однокореневих чи близьких за значенням, щоб з більшою силою виразити щось важливе у висловленій думці.
Це не тавтологія. Але коли на Петрівці ви купуєте все, що завгодно, за 20 гривень, то навіть неюристу зрозуміло, що законодавство діряве, або виконання не працює.
+1

3. Я вважаю, Платіні мало цікавить, який підрядник виконує роботу, бо головне - результат. А проведення чемпіонату є зразком зобов`язання країни, яку буде виконувати
і опозиція, якщо прийде до влади. Подібним чином потрібно ставитися до запропонованого проекту.
8. І взагалі спрощення ведення бізнесу.

Нащо вони зробили такі короткі відповіді? Нічого вставити не можна...
0

8. Тут я з вами згоден, потрбно ж з чогось починати.
Дуже багато з того що Ви згадали на практиці працює в Естонії
+1

Я дійсно спираюсь на власний досвід, в тому числі за кордоном. шкода, що в нас ще треба переконувати в доцільності цих мір.
Як людина що працює в ІТ сфері можу сказати, що всі засоби для реалізації таких систем вже давно є! Треба лише аби "махнули з гори" і така система буде впроваджена! А ідея чудова! Повністю підтримую!
+1

Дякую колего, якщо маєте подальші пропозиції - пишіть, програма буде вдосконалюватись.
Електронні розрахунки за послуги, електронне спілкування з держ. установами, загальнодоступні бази даних УСЬОГО, що перебуває в державній власності чи є державною установою. Було б чудово. Тільки от поштовху згори не буде, їм це не потрібно.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі