Блоги → Перегляд

Онук Степана Бандери: "Можна говорити російською і бути українським патріотом"

Середа, 21:53, 04.11.15

Рейтинг
9 0
Переглядів
3079

0
0
У цій статті згадуються

Онук Степана Бандери - про стратегічну помилку Кремля, українців у парламенті Канади та спілкування з бійцями АТО Його звати так само, як і легендарного діда, - Степан Бандера. Хоча близькі та друзі кличуть простіше - Стефком. Онук лідера українських націоналістів живе за океаном - у канадському Торонто. І, звичайно ж, уважно стежить за всіма подіями в Україні. Не тільки в силу своєї професії (Бандера-молодший працює на телебаченні), але й за покликом серця (перепрошую за пафос)...
unian_256680.jpg

-- Пане Степане, у Канаді, як і в Україні, не так давно відбулися вибори. За їх підсумками до парламенту, якщо не помиляюся, пройшло 10 чи й більше українців?

-- Так. Цікаво, що серед них є і депутати попередніх скликань, але раніше вони не афішували свою українськість. Тепер же, коли Україна на устах усього світу, ці люди, навпаки, сміливо ідентифікують себе з українцями. До слова, для нас асиміляція завжди була однією із серйозних проблем. Так, за даними Канадської комісії мультикультурності, українці - якраз одна з тих націй, яка найшвидше піддається цьому процесові. Наші люди схильні до шлюбу поза своєю етнічною групою й уже через покоління втрачають рідну мову. На жаль... Тож я думаю, українська кров насправді тече у жилах більш ніж 10 парламентарів. Безумовно, у ході виборчої кампанії зачіпали питання, пов'язані з Росією. Причому іноді їх порушували доволі жорстко. Скажімо, лунали обіцянки кандидатів нарешті від'єднати московські банки від системи SWIFT, розширити санкційний список російських олігархів, а ще підтримати надання оборонної зброї Україні та визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями... Такі ідеї підтримує й лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо, який став тепер прем'єр-міністром Канади. Цілком зрозуміло, що ці погляди сформувалися не без впливу українців із його оточення. Тож будемо сподіватися, що нова влада продовжить політику попередника - Стівена Гарпера, котрий був налаштований дуже антиросійськи.

-- Канада брала участь і в навчанні українських солдатів, і в постачанні приладів нічного бачення та високочастотних радіостанцій, і в забезпеченні аптечками, і в доставці "швидких" для госпіталів. Тепер ось до Києва приїдуть хірурги - робити безплатні операції учасникам АТО...

-- Це буде вже третя місія хірургів. Перші дві були профінансовані громадою і приватними донорами, а ця місія - урядом Канади. Її вартість - 1,2 мільйона канадських доларів. Не знаю, скільки це буде у гривнях, але наш долар не такий сильний, як американський. (Усміхається). Додам, що хірурги не тільки проведуть операції, а й влаштують тренування військових медиків у польових умовах. Потім вони залишать Центральному військовому шпиталю у Києві багато техніки, якої в Україні просто немає, для проведення операцій. Окрім цієї програми, є й інші - з протезування українських солдатів, надання їм та їхнім сім'ям психологічної підтримки, а також фінансової допомоги... Різних ініціатив дуже багато. Люди тут, у Канаді, живуть Україною: переживають, відстежують щодня новини і, звичайно ж, моляться.

-- А вам доводилося спілкуватися з учасниками АТО? -- Так, я мав нагоду поговорити, власне, з тими хлопцями, які будуть пацієнтами канадської медичної місії. Знаєте, від спілкування з ними у мене виникло враження, що це дуже сильні люди. Вони мого віку - десь за 40 років, а все одно пішли воювати на схід. І повернулися "звідти" іншими. Це щось на кшталт феномена ветеранів Афганістану. Тоді були "афганці", а тепер - "атошники". Що мене вразило: вони самоорганізувалися і стали самі по собі політичною силою, яка пішла на вибори. Причому розробили такі багатоходові плани: один іде на голову, другий, третій, четвертий - у раду. Тобто: якщо не пройде один, то пройдуть інші. Головне, що у цих хлопців є програма, яку вони хочуть втілити у життя і змінити країну на краще!

-- Для вас було відкриттям, що серед українських солдатів - чимало російськомовних бійців?

-- Абсолютно ні. Я ж свого часу 12 років прожив в Україні та зустрічав багато російськомовних українських патріотів. Не бачу в тому нічого дивного, це - реальність України. Говорити російською і бути українським патріотом - не суперечить одне одному!

-- Пане Степане, як ви закінчили б речення: "Попри все, я вірю що..."?

-- Це складно сформулювати, але... О'кей, може, так: я вірю, що нарешті в Україні завершилася Друга світова війна. Події останніх двох років нинішнє покоління відчуло на власній шкірі, тобто само пережило війну. Це вже не історії дідів чи батьків. Українська нація має сучасну боротьбу, яка дуже чітко показує, "ху із ху". Так, речі стали чорними й білими за ті останні два роки. І це є добре! Не знаю, чи у Москві хтось над тим думав - Путін чи його оточення, але вони створили собі на багато десятиліть наперед ворогів. Тепер в Україні з'явилося ціле покоління, яке не буде ставитися до Росії позитивно. Це, думаю, прорахунок тактичний, а може, й стратегічний... Для української ж нації у довготривалій перспективі то, напевно, позитив. Адже тепер усі чітко бачать, як Москва ставиться до України та її незалежності. Одне слово, ілюзій стало менше!

Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес", фото УНІАН Експрес онлайн
Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2015/11/04/158530-onuk-stepana-bandery-govoryty-rosiyskoyu-buty-ukrayinskym-patriotom

Коментарі

Воно то так, без жодних сумнівів саме так - "Можна говорити російською і бути українським патріотом".
Жодних заперечень щодо можливості патріотизму.
Але панування в Україні російської - це саме те, чого тут дуже довго й дуже наполегливо добивалась Росія. І треба бути як мінімум простодушним, щоб думати, що вона того добивалась на благо Україні.
В жодному разі не на благо, а саме на шкоду вона того добивалась.
І хочеш ти того, чи не хочеш, а КОЖЕН російськоязичний таки підтримує Росію в її ворожій меті. Навіть якщо цей російськоязичний - безумовний патріот і навіть життя готовий покласти за Україну.
Є п’ята колона - внутрішні замасковані вороги.
А є й ШОСТА колона - простодущні патріоти. О ні, вони в жодному разі не вороги, вони справді життя віддадуть за Україну. Але одночасно вони не думаючи допомагають раші.
Це дуже болісний факт, це біда наша.
+1

Про "колони".
Нова російська форма поштара (працівника російської пошти) -
https://pbs.twimg.com/media/CTBZG5dUcAAXPnS.jpg
vigilante v   15:17
+1

В.Ч. //А є й ШОСТА колона - простодущні патріоти. О ні, вони в жодному разі не вороги, вони справді життя віддадуть за Україну. Але одночасно вони не думаючи допомагають раші.//

А можна конкретно й покроково взнати, ЯК САМЕ вони це роблять ('допомагають рашi'), що при цьому вiдбувається i в чому та користь для ворога, без загальних слів та демагогiй?
0

Вігіланте,
звичайно ж можна. Але не вам, вам я не беруся, де мені осилити такі космічні висоти з яких усе тільки загальності та демагогії.
vigilante v   15:34
+1

Зрозуміло. Ощасливте тоді усіх інших, хоча знаю, що вiдповiдi просто нема. Насправді ж сама наявність російськомовних патрiотiв руйнує рашкованськi пропогандистськi стереотипи про 'бендеровцев' та 'гонения на русскоязычных'. Нагадаю, що Сталін полонених нiмцiв не змушував вчити російську, а використовував їхню нiмецькомовнсть для пропаганди серед противника.
У ФСБ зараз дуже велика прикрість і навіть переполох з того, що українці є УКРАЇНЦЯМИ навіть тоді, коли постійно говорять російською.

А російські росіяни (громадяни РФ) що раптом стають українцями - це ж взагалі ґранд-trauma для кремлядів.

Шістки Кремля засумували - що з ними буде, коли прийде нова Епоха - куди тікати? як ховатись? що робити, щоб не били боляче? як зберегти великі пенсії і привілегії?
0

Юрію, це не про вас, ви у кращому випадку - п’ята.
А скоріше - перша, друга, третя, четверта - одна із них.
0

Імперський мовний однострій (язик) є зброя гостра-обоюду.

Римська імперія колись покоряла (з допомогою латини) півсвіту, але народи розтягли ту латину на запчасті (літери, слова) і ліквідували Імперію.

Те саме з Візантією - де старогрецька мова? В колись православному Константинополі - мусульманський Стамбул!

Російську мову також застосують проти Росії, Москви, Кремля - це просто Закон бумеранга, пружини, маятника, мильної бульки - нічого особистого! ))
vigilante v   08:34
-1

Є ще одна колона, найгірша, це та, що під час війни коле крану навпіл (Чубенко-Бiлик). Найуспішніший етнополiтик-практик усіх часів Бiсмарк, що був завжди прихильником силового підходу в полiтицi, в мовно-етно-культурному розрізi навпаки тримався обережності, поступу та витриманості, зокрема в Ельзасi, де він твердив що не треба з французів робити нiмцiв, тоді вони самi 'онiмечаться', i вiн виявився правий на 100%.
+1

До вашої появи розмова йшла цілком спокійно - навіть моя з Бородатим.
А ви з'явились - і відразу про "коле країну навпіл"
Так може це такі, як ви, колять? Тим більше, що це саме ви цілком стереотипно заговорили про силовий підхід.
І, до речі, не я ж починав черговий сеанс сюсюкання на адресу російськоязичних, При тому, що про україномовних аналогічних сюсюкань якось не помічається. А таку поведінку ви, згідно тим же кліше-шаблонам, не вважаєте "розколюванням".
vigilante v   15:08
-2

В.Ч.//До вашої появи розмова йшла цілком спокійно - навіть моя з Бородатим.
А ви з'явились - і відразу про "коле країну навпіл"//
Ага, значить, про тепловiзор шокiнський не можна, приймати участь в інших дискусіях-також, бо з'явився новий цензор. Браво. Так, я колю, але на недолугих i тих, з ким можна вести дискусію.
//Тим більше, що це саме ви цілком стереотипно заговорили про силовий підхід.//Ну, це вже повний аллес. Cпробуйте відпочивати більше.
0

Ні, вігіланте, аллєс не повний, я вірю, що ви можете ще більше.
vigilante v   15:38
-1

Вам з Клецем треба спілкуватися, той теж не може пояснити, що хоче сказати, бо ми недоросли, i теж може годинами бавитися в "сам дурак".
mart mart 22:55
+2
+2
якщо б я їх не зустрічав по інтернету--я б не казав.
але яка б не була мова---при дебільній організації держави ми можемо пробувати хоч на єврейську чи англійську перейти,все рівно буде погано.
+2

У жодній державі світу, створеній народом-зрадником, який у себе вдома зрікся своєї мови - НЕМА пристойної організації держави. У верхній частині списку по розвитку такої нема ні одної. Зате в кінці, де найбідніші - ВСІ такі.
Чому так?
Найпростіше це пояснити людям віруючим - якщо Бог створив усе й різні нації теж, то, значить, це Йому було для чогось треба. І відступ від Його призначення просто карається Ним. І буде каратись рівно доти, доки або не розкаєшся-повернешся, або до зникнення з лиця Землі.
Без релігії це теж пояснюється, але складніше - пояснення йде через культуру, яка внаслідок зради неминуче страждає і страждає дуже сильно.
А нема культури - нема і процвітання.
Коротше - зрадників у рай не беруть.
0

В США народоутворюючими націями (абсолюні показники) є:
№1 - німці
№2 - ірландці
№3 - англосакси
Почув про це вперше по "Радіо Свобода".
mart mart   02:21
+1

то прошу дати приклад народів-зрадників що так паршиво живуть
+1

Юрій 23:34
Ця тема на Політико вже піднімалась і ви вже вискакували зі своїми "цифрами".
І вам уже роз’яснювали, що держави Канада, США, Австралія утворились із АНГЛІЙСЬКИХ колоній. Оскільки ті колонії були англійські, то там суворо були англійськми і:
1. Абсолютна більшість у владі - англосакси.
2. Ділові й спільні для всіх побутові традиції - англійські.
3. Мова - англійська.
Всі інші імігранти, скільки б їх не було, жодними зрадниками не були, бо нема зради в тому, щоб пристосуватись до порядків на ЧУЖИНІ. Навпаки - саме це і є поведінкою культурною.
Аборигени, які могли бути зрадниками у США, Канаді, Австралії були або знищені, або витіснені в резервації й абсолютно не впливали на порядки в новостворених країнах.
Ну а стосовно інфи з радіо Свобода, то такі речі спочатку треба ПЕРЕВІРЯТИ, про що саме вони говорять, в яких місцях, у який час, у якому розумінні й т.д. А не спішити з тим на люди, бо конфуз вийде.
0

Це був генетичний аналіз який проводили в усіх Штатах.
Виявилось - що німецької крові в американцях США найбільше. На другом місці опинились ірландці.
0

Ну і:
1. Де підтвердження з якогось хоч трошечки солідного джерела? По радіо почув, це ж треба...
2. Де доказ, що це не чергове генетичне шарлатанство?
3. Яке це маєзначення - якби навіть справді було так?

Ні, Бородатий, ви таки спамер. Саме за це я вас і забанив у себе - за безпробудний спам із космічно далекими відходами від теми. Ви тут іще про сонячну енергію заговоріть для повноти картини.
+1

Віктор Чубенко, Віктор Білик, чи як Вас там ще..
Ви мене забанили (на всіх своїх профілях) за запитання, на які у Вас немає відповідей.
Ви "перемагаєте" мене на своїх блогах тільки тому, що є ЧС, за яким Ви сховались від мене ))

Що Вам до генетики людей Канади чи США?
Наші батраки працюють у поляків, поляки у німців, німці в американців. Німці в США вже сотні років. Люба війна - і німці вже в США.

Німці - добрі ґазди. Їх сім'ї міцні і благополучні. Чому б їм не обігнати англійців та ірланців в Америці? Крім того, від анлійців відмінусували шотландців..
+2

Німці справді гарні газди. Але від англійців таки відстали й дуже сильно, бо саме англійці, а не німці стали майстернею світу і створили найбільшу колоніальну систему. А німці їм допомагали. Розчиняючись при тому, асимілюючись у у США, Канаді, Австралії на цілком англокультурних. Саме тому всі ці генні дослідження - до лампочки.

Ну а банили вас за:
1. Звичку в своїх коментах відходити аж надто далеко від теми.
2. При тому відході ще й звичку строчити ті коменти в неймовірній кількості. Так, що вже ніхто не зможе розібратися, що там у блозі й до чого. Це називається "засирати".
Якщо ви продемонструєте відхід від таких звичок - я відрахзу ж виведу вас із ЧС.
Вдячний Путіну за те, що він настроїв українців і всі нації проти Кремля і РФ.
Я витратив на це десятки років і все одно мені ніхто не вірив..
+2
Чи є хоч один украінець який не розуміє російську? Напевно немає, а ось у 'глубинці' кацапіі руський не розуміє украінськоі ні бельмеса,:-) сам перевіряв,:-) тому нам без різниці якою мовою спілкуватися, але поважаючи російськомовних наших які щирі украінці і проливали свою кров на захист Украіни ми не повинні притісняти іх в мовному питанні, але як же бути?, включиш радіо, лунають російські шлягери, в наших городах таких як Киів скоріше почуєш російську чим украінську, тобто йде мовна навала, експансія через мову, що в основному і підкошує украінскість.
Що ж може зробить держава на підтримку власноі мови? Як не дивно забороняти нічого не потрібно, навпаки, вивчати мову потрібно обовязково в школах украінську, і по бажанню російську, чи іншу мову етносу що проживає компактно, дозволить усі мови що мають значну кількість прихильників як державні, прям так важко у вік повальноі компютеризаціі перекласти якщо хтось щось не розуміє.
Власну Украінську мову потрібно підтримувати не заборонами других, а на основі державноі політики виділення коштів на власну культуру, навчання, введіть графу на виборах,- якою мовою бажаєте спілкуватися, або якій мові потрібно більше виділяти державних коштів, причому на виборах, щоб кожні 4 роки народ сам прямо висловлювася, і кошти навати в тому процентному відношенні, і тим громадам які цього хочуть, хоч Румунська, справедливість у цьому питанні дуже важлива, це зразу вибиває з під ніг мовних спекулянтів основу.
Насильно милий не будеш, а щоб заговорили більше Украінською, то і потрібно вже Ураінцям-патріотам більше свою мову попуряризувати, а то глупство виходить, геть мовних спекулянтів!
mart mart   02:24
+1

я писав що в Польщі багато серіалів--а в нас нема. в нас культуру не розвивають через кіно і тп
0

В першому поколінні русскій, то той що втратив свою рідну мову - далі все йде як по похилій площині..
0

Беобахтер,
я вже не раз переконувався, що ті ваші росіяни, якщо це стає ЇМ хоч на мить справді треба, надзвичайно швидко починають розуміти всі "бельмеси".
Тому я вже давно прийшов до висновку, що ці їхні слова про "нічєво нє панімаю" - всього лиш трошки ввічливіший, без прямого хамства, спосіб примусити інших говорити з ними саме їхнім язиком. Вони з цього мають втіху.
А не розуміти ні бельмеса просто фізично неможливо вже тому, що в українській і російській у словах біля 70% однакових або дуже схожих коренів. Тому, щоб справді нічого не розуміти - треба бути особливим дебілом.
+1

Март,
коли я говорю "культура" - я говорю зовсім не про кіно й тому подібне. Я маю на увазі перш за все ТРАДИЦІЇ. Серед яких у всіх без винятку націй є і свої ДІЛОВІ традиції. Саме свої. І якщо ті свої руйнуються, а взамін нема нічого, бо або нема у кого навчитись бо колонізаторів замало, або нема чого вчитися, бо колонізатори самі дикі, то що виходить? Виходить безтолковий натовп, який ніфіга не здатний як слід робити.
Чи не те ми бачимо у себе? Саме те.
0

У московитів довго не було літери "Ф" бо вони (як і фіни) не вміли її вимовляти. В російській мові всі слова з літерою "Ф" - запозичені. Нема жодного ісконного російського слова з літерою "Ф".

Самі росіяни дуже цьому дивувались і звинуватили у невмінні вимовляти "Ф" українців. А українці (чи литвини) їм ту літеру "Ф" і подарували - ото москалі невдячні! ))
+1
Ще трохи поясню, значна більшість навіть російськомовних проголосує за підтримку украінськоі, тому що вони патріоти, не вважайте людей дурними, всі все прекрасно розуміють. Якщо ставити питання типу :' якою повинна бути офіційна державна мова?, чи яка мова повинна бути регіональною', чи потрібно вивчати Украінську чи російську?'- і робити це на референдумі один раз, це знову вертає до нинішнього протистояння, а так, проголусувала громада 30% на 70% так і виділіть ій 30% безплатних підручників відповідно, чи 70%, також і ставки вчителів в регіонах, а центральна влада виділяє порівну на всих, сталу кількість предметів, і на Украінську теж...навіть якщо на виборах президента регіональні громади отримають менше квот на свою мову від держави, то на місцевих отримають виправлення, і кождий отрима те що сам захотів, десь так...
0

У нас в районі росіяни ще більш запекліші противники Кремля ніж українці!

Це щось типу прививки - хто хоч раз пробував, той не захворіє. А хто не пробував - може захворіти - тому в Кремля багато помічників серед українців - вони не знають що таке Кремль. (
mart mart 02:21
то прошу дати приклад народів-зрадників що так паршиво живуть
==========
КГБ-ФСБ-підори стараються прищепити комплекс вини і на цій підставі заволодіти, красти, вбити. Ци звичайна методика злочинця.

Колоніями Кремля стали всі ті сусіди Московщини, які не могли вбити-вбивати москалів. Всі інші (шведи, фіни, поляки, німці, румини, венгри, турки, перси, китайці, японці, грузини) є вільними.
mart mart   00:23
0

У жодній державі світу, створеній народом-зрадником, який у себе вдома зрікся своєї мови - НЕМА пристойної організації держави.
--------------------------------------------------------
він не так ставить питання--не про колонії
Alex beobachter 02:33
значна більшість навіть російськомовних проголосує за підтримку украінськоі, тому що вони патріоти, не вважайте людей дурними, всі все прекрасно розуміють. Якщо ставити питання типу :' якою повинна бути офіційна державна мова?, чи яка мова повинна бути регіональною', чи потрібно вивчати Украінську чи російську?'
==========
У Фінляндії в 1920 році заборонили російську мову. Так фінські росіяни і фіни старались вберегти свою країну від більшовизма і окупації своєї країни.
vigilante v 08:34
Найуспішніший етнополiтик-практик усіх часів Бiсмарк, що був завжди прихильником силового підходу в полiтицi, в мовно-етно-культурному розрізi навпаки тримався обережності, поступу та витриманості, зокрема в Ельзасi, де він твердив що не треба з французів робити нiмцiв, тоді вони самi 'онiмечаться', i вiн виявився правий на 100%.
=========
Людина - це рибка що клює на добробут (Захід) і втікає від примусу (від Росії).
Джерело добробуту - вільна самореалізація людини + електронергія чи газ )

Що найбільше дивує - чому збереглась українсьа мова?

Можливо тому, що мова і людина взаємотворять одне одного. Згадайте тут Леоніда Кисельова - російськомовного єврея, що став писати про українців українською:
"..Вилами розхитували трони,
Руйнували все старе дотла,
Тільки би Шевченкова Мадонна
В сніжне небуття не полягла!.."
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі