Блоги → Перегляд

Нелюстрований совок…

Субота, 00:31, 21/11

Рейтинг
14 0
Переглядів
1912

0
0
У цій статті згадуються
Степан Хмара
Політик

Наближається річниця початку двох українських революцій, яка, за символічним збігом, стала ще й датою виконання законів, названих у народі «про декомунізацію». Одразу після виборів всюди місцева влада активізувалась у виконанні цих законів. Почали збирати наради, заслуховувати звіти, створювати комісії…

І ніби відчувається прагнення виконати у наших чиновників. І хочеться їм повірити… доки випадково не потрапиш на сторінку офіційного сайту ОДА «видатні земляки». І після цього все одразу стає на свої місця, і починаєш розуміти, хто на справді є авторитетом для обласних керівників, а хто – так і залишається, в кращому разі – ніким, або в гіршому – «ворогом народу»…

Так от, звичайна статистика. З 19 прізвищ не відомо ким обраних «символів краю», знаходимо «героїв соцпраці» Гіталова та Шліфера, «героїв СРСР» Кошового, Мазуренка й Попова, «видатних російських діячів» Григоровича і Петрова…

На сайті обласної ради ситуація не краща. Із восьми «достойників» мені не зрозуміло, як там опинились якийсь «мега-відомий поет» Бровченко та такий самий «письменник» Козаченко, який, бачте, був цілим депутатом ВР СРСР. Хто вони? Родичі керівника апарату чи адміна сайта?

І як це вони ще не додумались вписати туди Поплавського з Кобзоном?... Невже наш край на стільки бідний на видатних особистостей, що й на сайт нікого почепити? Чи, може, хтось є просто чужим для обласних чиновників?...

Та ні, мабуть просто не рівня козаченкам і шліферам, наприклад, легендарний Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорізької Січі, або отаман Коліївщини Максим Залізняк, оспіваний у народних піснях.

Володимира Винниченка, голову Директорії Української Народної Республіки, згадали лише на сайті Кіровоградської облради. ОДА про такого видатного земляка, схоже, нічого не чула. Що вже й говорити про генерал-хорунжого Армії УНР Андрія Гулого-Гуленка, генерального секретаря міжнаціональних справ УНР Олександра Шульгина, члена Центральної Ради та полковника Армії УНР Андрія Долуда, головного отамана Холодного Яру Костя Блакитного, отамана Чорного лісу Пилипа Хмару та десятків інших наших земляків, які прославились на фронтах Української революції 1917-21рр.

Про те, щоб наші чиновники вшанували пам’ять короля Антського союзу Божа чи скіфського царя Аріанта, я й не мрію. Аріант, за історією Геродота, саме на території нашого краю провів перший у світовій історії перепис населення, зібравши з кожного скіфа по одному наконечнику стріли. Із зібраних стріл скіфи вилили велетенський казан і встановили його в сакральному центрі Великої Скіфії – місцевості Ексампей – на півдні сучасної Кіровоградщини.

Ну добре, нехай не знають наші совкові чиновники української історії, але ж вони добре знають, що відбувається в нашій державі сьогодні. Чому радянських героїв вони вважають «видатними», а українських – ні? Чому серед прізвищ «достойників» немає Юрія Олефіренка, Сергія Сенчева, Юрія Коваленка, Віктора Чміленка, Юрія Бутусова та інших Героїв, які героїчно загинули за нашу батьківщину?...

Такі ж питання викликає список «видатних особистостей Кіровоградщини» на сайті бібліотеки ім. Чижевського. Він містить 146 прізвищ, включає всіх фігурантів списків ОДА та облради, і жодного прізвища із згаданих мною в статті.

У списку є прізвище останнього міського голови Єлисаветграда, українофоба і організатора єврейських погромів Пашутіна, але немає першого бургомістра, козака Івана Іванченка. Згадано купу російських та радянських воєначальників, і жодного українського військовика…

Хоча… Чому дивуватись, якщо Кіровоградську область очолює людина, яка не може цього робити згідно люстраційного законодавства?...

Дмитро Сінченко

Коментарі

mart mart 01:46
0
+1

даю це в ефір і товчу собі своє.

геть партії з виборів. вибирати виключно знизу тих що люди між собою знають ступінчатою системою вверх.
а партії нехай діють як знаряддя реалізації ідей і пропозицій. але не як влада.
+1

Март, це пристойна ідея.
Але є одне "але". Біда в тому, що влада тільки на малесеньку частинку виборна. Абсолютна більшість влади - фінансова, ресурсна, організаційна, силова, ідеологічна, концепційна, кримінальна і т.д - абсолютно невиборні. Невиборні за визначенням. І так само за визначенням непрозорі.
mart mart   11:54
0

так вибрати таких людей у ту виборну щоб вони проглянули це все починаючи від найважливіших підрозділів ,вигнали негідників і злочинців а решту найняли на контракт. по системі Клець. хто не дає результату--після 3 місяців геть. ще і фінансово покарати якщо розвалив .
от ідеологічна і орг частина--тут можна покликати до співпраці відповідні партії .але жодних регіоналів і комуністів.
вони ,партії мають готовий апарат для цього. але тільки щоб діяли під контролем вибраної влади.
0

Воно ніби й правильно, але проблема в тому, що виборна влада - далеко-далеко не головна. Дуже далеко.
mart mart   16:15
0

президента вибирати з Верх ради . так само як перед цим депутатів. не через весь народ а тільки голосуванням самих депутатів.
0

Терпляче повторюю:

Воно ніби й правильно, але проблема в тому, що виборна влада - далеко-далеко не головна. Дуже далеко.

А президент же теж - виборна влада...
mart mart   21:55
0

а що залишилось? про виконавчу сказав вище. є ще олігархи. гроші.їх можна поставити при добрій виборній і виконавчій владі в відповідні рамки.
***Згадано купу російських та радянських воєначальників, і жодного українського військовика…***

А тому, що ДЕБІЛЬНИЙ сам напрям дії закону - деКОМУНІзація.
Який, нафіг "комунізм", Україні необхідна деКОЛОНІзація. Тобто знищення наслідків колоніального стану. Тобто надмір, велетенський надмір всього російського й підкреслена другорядність (а у владі часто й третьорядність!) українського.
При виконання саме деКОЛОНІзації чисто автоматично заодно відбулась би і "декомунізація" - з тої простої причини, що практично всі ті "комуністичності" творились або росіянами, або місцевими зросійщеними зрадниками.
+1

І не "деКОМУНІзація", і не "деКОЛОНІзація", а "деІМПЕРІАЛІзація". Нам треба позбутись імперського типу мислення, яке потребує вождів і героїв. І тоді буде неважливо хто буде записаний в ОДА чи ще де небуть, бо вони будуть просто історією, яку треба знати, щоб не здійснювати помилок, а не для того, щоб "правильно" голосувати.
mart mart   12:09
0

я б пропонував як символ таких мислителів як Іван Франко.він теж був і діяч. і вмів співпрацювати з сусідами. треба пошукати яку систему він пропонував. це був свого роду прогресивний соціалізм але не москальський "комунізм". бандерівці теж були соціалісти але у руслі націонал-соціалізму.
+1

Ростислав,
коли хата горить, то в першу чергу треба робити те, що пов’язане з вогнем. У нас саме "горить" - наша влада плоть від плоті колоніальної адміністрації. Рух до її українізації ніби є, але з такою повільністю нема жодних гарантій.
Тому в першу чергу треба саме деКОЛОНІзацію, а після її досягнення можна подумати і про імперські мислення з "комунізмами"
-1

Вибачте, Вікторе, але нам, особливо Вам, треба починати саме з "деІМПЕРІАЛІзації", а конкретніше, з віри в доброго царя, президента-патріота і таке інше. Треба змінювати себе і своє оточення. Тоді буде результат. А ми хочемо, щоб це за нас робила влада. А їй більше нічого й не треба, бо на цьому й стоїть імперіалізм. Російський він, український чи американський. А іиперіалізму потрібні війни і віра в царя-спасителя.
+1

Ростиславе,
ви занадто впевнені в своїй правоті. Настільки, що, навіть нітрошки не вникаючи в мої слова, а сприймаючи їх чисто стереотипно, готові запросто приписувати мені абсолютно фантастичні для мене риси.
Я, виявляється - Прокопець узрів! - вірю в доброго царя і президента-патріота! Й тому іще штовхаю не менше ніж український імперіалізм!
Ростиславе, може з моїх слів і можна зуміти здобути навіть такий висновок, але 100% гврантії, що причинно-наслідковий ланцюжок такого висновку має купу розривів і натяжок.
Ну а ваша "деімперіалізація", якщо ви не зумієте її ЯКІСНО обгрунтувати - виглядає непереконливо і навіть якось недоречно.
-1

Я саме робив висновки з Ваших слів, так як особисто Вас не знаю. Є загальноприйнятий понятійний апарат і якщо Ви користуєтесь власним, то я не зможу з Вами дискутувати.
Що стосується "деімперіалізації", то я чітко нвписав що мав на увазі стосовно коментованої статті. А саме, що не треба створювати собі вождів і героїв. А сам термін застосував в контексті різних способів мислення. Якщо конкретно, то ділити всіх на героїв і зрадників - це імперський спосіб мислення (Розділяй і владарюй, пам'ятаєте).
+1

Ростиславе,
ми тут маємо справу не з фізикою і, тим більше, не з математикою. А тому говорити про "загальноприйнятий понятійний апарат" - видавати бажане за дійсне. У всьому, що торкається суспільства такого апарату НЕМА. Максимум, що є - "апарат" із найбільшою медійною підтримкою. Та й той - завжди із тимчасовою, через якийсь час у поняття починають вкладати інше значення.
Тому будь-яка дискусія може бути тільки після узгодження термінології. Але це узгодження займе стільки часу і сил, що про тему дискусії практично гарантовано буде забуто.
Ну а щодо нестворення собі вождів і героїв, то де у моїх словах від 10:07 про необхідність деколонізації хоч натяк на моє бажання їх собі створити?
+2

Почти все так. Одной из причин этого безпредела, является та, что у власти такие "патриоты" Украины, как вы. Воздаю вам должное: сумели разбавить вы настоящих патриотов и теперь торжествуете. Но это не надолго. Поверьте мне.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі