Блоги → Перегляд

Львів український

Понеділок, 12:50, 07.03.16

Рейтинг
2 0
Переглядів
3158

0
0

Це така група у Facebook є. Ось тут: https://www.facebook.com/groups/805753659568288/?fref=ts Мене туди колеги додали, спасибі їм. Взявся читати опис. Бо хто не знає, існують ще декілька львівських груп, то в чому відмінність цієї?

До речі, інші групи ось такі:

Львів (https://www.facebook.com/groups/zalviv/?ref=ts&fref=ts ) 24 тисячі. Група загальна, що випливає з назви і підтверджено кількістю учасників.

Львівська політика (https://www.facebook.com/groups/lvivpolit/?ref=ts&fref=ts ) 4 тисячі. Назва говорить сама за себе.

Львівська політка. Ліберальна ( https://www.facebook.com/groups/914431325270659/?ref=ts&fref=ts ) 170 чоловік. Створена як додаток до основної, в якій, як виявилось, є цензура.

А от і опис групи (рубрикація моя), над яким хотілося б поміркувати разом з її аміном, ну і всіма, кому цікаво.

1.      Львів є українським

Як коротко і як складно. Дійсно, з одного боку абсолютно зрозуміле істинне твердження, але з іншого…

Етнічний і політичний сенси слова "український" (як і в будь-яких країнах, де є корінний чи домінуючий етнос) різняться. Належні до меншин громадяни сприймають такі твердження з певною пересторогою, правда? Вони відчувають тут етнічний присмак, який, звісно, надалі може переходити в щось неприязне, вороже, спрямоване на очищення від чужого елементу.

Відтак, група мала б визначитись з основною площиною своєї місії: етнічна чи політична? Як етнічна, то тоді треба казати про те, що група має культурні завдання і орієнтована на етнічних українців, а тмкож всіх тих, хто має інтерес до української культури. А як площина політична, то тоді варто заявляти про демократію, права людини, належність до європейської спільноти. Не зайвим було б згадати і про етнічні меншини, співпрацю з наявними в Facebook аналогічними групами.

2.      Львів є культурною столицею

… галицького краю. І тоді треба згадати про Одесу і Харків.

3.      Львів є рухом позитивних змін всієї України

Це побажання? Тоді треба окреслити завдання, що їх треба виконувати в рамках такого напрямку. А як твердження, то потрібна аргументація: які то зміни, чому саме Львів є їхнім джерелом, ну і так далі. Але знов таки, опис групи визначає її завдання, напрямок, в якому вона хотіла б просувати своїх членів.

4.      Спільнота створена для українців, які підтримують всі ці цінності, бажають дізнаватись і обговорювати новини та проблеми міста.

Повертаємось до п.1. Євреї і росіяни мають облизнутись і піти? Що робити бікультуралам, є й такі створіння у сучасному світі.

А от про цінності поки що нічого не сказано. Які саме? Як ліберал я б назвав першою Свободу, знаю, що серед інших українців існує потяг до Віри чи Справедливості. Цілком можливо, що група є позаполітичною, зосередженою саме на етнічних питаннях, тоді треба сказати, що всі цінності, притаманні різним українцям, є інтегрованими в групі.

5.      В групі забороняється ображати співрозмовників і вживати нецензурну лексику.

Цілком слушно.

6.      Категорично забороняється постити інформацію, яка пропагує насильство, міжнаціональну та міжрелігійну нетерпимість, прояви ксенофобії та іншу пропаганду, поширення якої заборонено чинним законодавством.

І тут зрозуміло.

7.      Також забороняється пряма реклама товарів і послуг, для цього є відповідні групи.

Нема заперечень.

8.      За наявності інформації, яка

a.      жодним чином не стосується життя львів`ян,

b.      не має інформаційної цінності та суспільного інтересу,

c.      та стосується інших регіонів України,

… вона може бути видалена адміністраторами групи без будь-яких попереджень.

Тут вже букет. Який зводиться, зрештою, до простої обставини: адмін буде впроваджувати цензуру. Так він на це уповноважений Facebook – це його право і обов'язок. Це як в рамках діячого законодавства. А там, де інформаційна цінність, то вже на власний розсуд. Але легітимно, мовляв, в правилах же записано, а порушувати правила не можна.

Стривайте, а як же адміну досягти такого стану, щоб було цікаво, різноманітно, щоб люди додавались до групи? Ну, зрозуміло, викидати непотріб. Хибний шлях.

9.      Надається перевага позитивним новинам.

От і дзеркальний відгук на п.8. Пишіть, друзі, про все хороше. Молодь не пам'ятає, але це чисто радянська журналістика. Може адмін під впливом? Ні, точно під впливом, але як так це виходить? В культурній столиці. Серед верств населення, що схильні до роботи в соцмережах.

10.   Адміністрація також залишає за собою право обмежувати пряму політичну рекламу та видаляти інформацію, яка має ознаки троллінгу.

Наскільки обмежувати? Як саме? І чому, ми ж не сплачуємо за користування Facebook, то чому нам шкода місця?

З тролінгом простіше, але що таке "ознаки"? Що тролів треба видаляти – не відразу, мабуть, але як вони не реагують на зауваження – але таки зрештою виганяти самих і видаляти їх пости, то зрозуміло. А як визначити ознаки?

11.   Забороняється дублювати розміщену раніше інформацію.

Чому? Чого тут адмін хвилюється, чого хоче уникнути чи від чого захистити відвідувачів групи? Незрозуміло. Листи щастя? Запрошення до перукарні?

12.   Інформація допускається тільки українською мовою.

Ну, іврит і вірменська, мабуть, не мались на увазі? Російська. Викорінення собачої? В дусі не просто імперської, а геть чисто безглуздої концепції привчання людей до мови шляхом заборон чи наказів?

Такий от перелік тез опису групи і такі от думки з приводи їх змісту. Треба обговорити? Я думаю, що треба, і сподіваюсь, що ми всі разом зможемо тут групу чи її опис покращити. Шляхом переконання адміна в тому, що він припустився певних помилок. А як не вдасться? Ну тоді ми всі щось зрозуміємо чи побачимо по-новому в тій розмові. Теж корисно.

---

 9.3.16 Нова концепція групи.

Ми поговорили з аміном і я краще зрозумів, що малось на увазі при започаткуванні групи. Тепер я хочу запропонувати спільноті текст, що містить певну концепцію. Це моє бачення і я не претендую на те, що воно є найкращим для групи. Але зупинитись на тому, щоб висловити зауваження і не зробити конструктивну пропозицію, мені видається неправильним. Дійсно, можна багато говорити про те, що не треба робити або що зроблено не дуже добре, але показати конкретний приклад того, як можна було б зробити добре чи просто трохи краще, є суттєво продуктивнішим.

Концепція Facebook - групи, як на мене, складається з назви і опису. А закріплений допис може бути змінним, таким, що виходячи з поточних завдань групи час від часу адресує спільноту до нових аспектів її життя.

Цей наведений нижче текст є саме прикладом і саме начерковим, бо як хтось з членів спільноти захоче в ньому щось покращити, виправити якість неточності, може щось посилити або притлумити, то я радо попрацюю спільно з колегами. Адже такий текст цілком природно мати як результат спільної, колективної роботи.

Мені б хотілося, щоб члени культурної спільноти Львова, що мають відношення до журналістики, красного письменства, а може й культурології наслідували мій приклад і подали групі свої аналогічні пропозиції. Адже опис групи Facebook сьогодні безумовно є жанром літературної чи журналістської творчості. Ні, не є, а зможе вважатись таким, як літератори і журналісти звернуть на нього увагу. Впритул до поетичних форматів, а чому ні?

До речі, ніхто не заважає групі мати декілька авторських описів, які у притаманній кожному автору формі визначать різні аспекти того, чим має стати група. Назва може бути лише одна, то зрозуміло, а описів чому б не мати декілька? Так ось, концепція – назва і опис.

Львівська культура

А хіба така є - львівська культура? Хіба культура помічає кордони? Вона належить людству.

Так, дійсно, культура універсальна за змістом, але ж національна за формою кожного конкретного її явища. А культурний процес завжди локалізований у просторі, тому львів'яни чи відвідувачі цієї групи з будь-якого кінця світу будуть дотичні саме львівської культури, а вона в свою чергу буде впливати на них.

Львів – українське місто. Але львівська культура віками всотувала польські, єврейські, вірменські мотиви. Сьогодні вона відкрита впливам і сама впливає на найближче, європейське оточення чи культурний контекст, але не відмовляється й від нового, більш широкого, глобального бачення і себе і світу.

Група створена для вирішення чотирьох завдань.

А. Подати живо, повно і безпосередньо картину культурного процесу, що він має відношення до Львова.

Б. Забезпечити продуктивний обмін думками стосовно проблем і завдань, які стоять перед львів’янами у галузі культурного будівництва – як фахівцями, так і всіма членами групи будь-якої етнічної, політичної чи релігійної належності.

В. Започаткувати спільну діяльність, спробувати робити разом, спільно чи нарізно певні кроки до осягнення конкретних цілей чи здобуття конкретних результатів, визнаних бажаними у кожному конкретному випадку. 

Г. Осмислити себе як культурний феномен, нове явище культурного процесу, подати приклад у використанні соцмереж для вирішення традиційних завдань зміцнення і поширення впливу культури на життя суспільства.

Критичним моментом успіху чи неуспіху спільноти є ставлення до неї пересічного члена. Як він відчуває власну відповідальність за львівську культуру і готовий про це думати, читати, дискутувати, то група буде успішна. Як він буде очікувати чогось від влади, політиків чи громадських діячів – когось іншого, а не себе самого, то група не відбудеться.

Будуймо Україну – у львівському культурному просторі.

 

 

Коментарі

Коли у чомусь ставляться фільтри, виходить не рафінування, а цензура. Розумні люди, зазвичай, спочатку аргументовано полемізують, і бавляться репресіями лише у "невиліковних" випадках.
+1

Так, я багато разів пересвідчувався, що як почати з людиною розмовляти, то щось вона сприймає, щось в неї від тої розмови залишається як альтернатива її власним радикальним, а може й авнтюрним словам. А викинути - то загубити активіста. Не так їх багато, не треба марнувати, краще підштовхувати до роздумів.
Зайшов сьогодні на форум - а там премодерація. Отакої!
Ну, зрозуміло: замість свободи слова радянщина. В голові людей, що дбають про культуру.
Львів, це кращі кадри КГБ-ФСБ по Україні.
Москва не хотіла клопоту з націоналістами, тому тут завжди тримала своїх кращих агентів - Україна для Кремля є дуже цінною колонією.
+1

Агенти -то місцеві кадри. А сьогодні вже чи варто їх згадувати?
Двадцять п'ять років під проводом націоналістів, демократичних, рухівського формату, чи соціал-націоналістичних від Свободи і Правого сектору, засвідчили неспроможність ідеології як такої і київської еліти як її втілення.
Можна і далі вишукувати по кутках чи то ригів,чи путінців, а може й старих добрих мучителів християнських немовлят. А можна запитати: де програми розвитку економіки, культурного будівництва, освіти і науки? Нема? Вся енергія пішла на особисті статки.
0

В 1999 році Путін сказав:
- Бывших чекистов не бывает.
Куди ділись чекісти Львова?

Ідей було безліч. Інше питання - чому жодна з цих ідей не реалізована? Це сталось випадково чи системно?

Ще питання:
- Де, в якій країні, Кремль тримає найбільше своїх агентів?
Невже в Молдові?
0

Не бува також бувших рухівців. Мав контакт з паном Поровським. Він тепер християнський демократ. За назвою, а фактично рухівець, демократичний націоналіст.
Не зрушили тому, що еліта не второпала, що ХД і СД - то базові ідеології. І ліберали для балансу. А націоналізм у жодній країні далі свого логічного втілення у державності не пішов.
Естонці, литовці тишком-нишком все зробили і жоден комуніст або чекіст не виїхав в Росію. Хочуть жити в Європі. І Путін їм не потрібен.
Вадим Петриченко 12:55
де програми розвитку економіки, культурного будівництва, освіти і науки? Нема? Вся енергія пішла на особисті статки.
===========
Якщо це закид особисто мені, то у мене нема статків.
А програма дуже проста - позбавити податків твоврців необхідно-корисного і подвоїти податки шкідникам і паразитам.

Але спочатку слід звільнитись з полону оман -
http://politiko.ua/blogpost133254

Не може визріти людина, у якої нема знань!
+1

Вічнозелений Бородатий.
0

І це мені каже фан і апологет "Чорної Дірки"?
:))
+1

А Ви розшифруйте свою думку.
0

Будуймо Україну – у львівському культурному просторі.
===========
Ні!
Втікайте зі Львова, інакше не самореалізуєтесь ніколи.
+1

Як завжди, нема ніц.
0

А що Ви хотіли?
+1

Пояснення, що "технар" :) мали на увазі: Юрій Бородатий 15:08 .
Поки що рівень недовченого гуманітарія, нє?
Для прикладу. Як би сказав технар. Не можна застосовувати КТ312 у підсилювачах телевізійного сигналу, бо у нього недостатня гранична частота підсилення. Як би сказав в такому випадку Бородатий? Приміром так: У 1953 році закуліса заборонила використання радіоламп, а у транзистора тепловий вихід у 100 разів менший, ніж у праски. Для чого потрібний тоді транзистор?
0

Лампи і транзистори розроблялись як джерела енергії?
Ну і намудрували Ви тут..
0

Електронні лампи виготовлялись аж до 90-х років.
Кінескоп телевізора - це також така лампа.
+1

Кінескоп телевізора - це також така лампа.
Так можна договоритися, що парова турбіна - це також така парова машина... Але ж, загальновідомо, що їх заборонили. І дисиденти на електростанціях, ох як ризикують...
Нє?
0

В 1954 році всі паровози було замінено на тепловози - читайте "БСЭ". Парові двигуни оголосили такими що мають "малий ККД".
Парову турбіну залишили, бо її неможливо замінити на ДВЗ. Парова турбіна ТЕЦ має ККД до 90%.

В 1954 році придумали "мирний атом" і застосували турбіну в складі АЕС. Насправді АЕС, це детандерний теплонасос (про що мовчать). Тетандерні теплонасоси (а такі були в Третьому Рейху) також заборонили в 1954 році.
0

Чому це закид особистого характеру - у жодному разі. Програма для цілого суспільства не може бути простою чи навіть примітивною. Подивіться там в мене на блозі є програма ХДС. От такою ж чисто за розміром має бути програма будь-якої справжньої партії. Партії, що дає суспільству реальну аргументовану програму. Базовану на ідеології, а не на хижому потягу до корита.
У нас корупціонери (недоторкані і при повноваженнях) збирають чорнал Путіну на війну, а Ви кажете про якусь-там "культуру"?
До чорта культуру!
Даєш трупи корупціонерів, зарізаних в чорних під'їздах! І ніякого прощення - власне, це і буде їх душам прощення і спасіння..
0

Спертись народ може тільки на себе, на своє уявлення про те, як треба жити по совісті. Трударям - будь-якого штибу - це добре відомо. А насилля тільки поглибить руїну.
моментом успіху чи неуспіху спільноти є ставлення до неї пересічного члена
===========
Думав, що головне це етичність чину (діяльність/бездіяльність) Людини і суспільства.
0

Так, освічені люди несуть більшу відповідальність, неосвічені - меншу. Але разом.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі