Блоги → Перегляд

Арсеній Петрович як шибеник

Субота, 12:00, 19.03.16

Рейтинг
0 0
Переглядів
2251

0
0
У цій статті згадуються

               

 СРСР розвалився не через підступи Світової Закуліси, а через утому від ступору та зубожіння під проводом комуняк. Страх перед ними вивітрився за чотири неповних роки Перебудови і в канун розпаду перетворився на масову зневагу та недовір’я до колись всевладної номенклатури. Така ціна невдалого владарювання у суспільстві, що стає на рейки лібералізації.  

Втома від Арсенія Петровича має той самий соціально-психологічний характер, що загрожує знищенням державного організму. Вірні тенденції, з якими пов’язується ім’я прем’єра, набуває в масі обивателів негативних конотацій. Його причетність до реформ, Майдану, спротиву ворогові наразі обертає їх на карикатуру. Схожим чином Президент Ющенко свого часу ледь не поховав ідею відродження національної культури.

Навіть якщо уявити, що все зроблене на чолі з Яценюком цілком адекватне, ефект від того надто забарився. Бо невдячність і нетерплячість народу – головний недолік демократії. Дальше погіршення економічного стану, нехай і минуще, вже сприймається не як криза, а як катастрофа. Погамувати ці настрої може лише з’ява нових людей біля керма, наділених сякою-такою довірою. Напрочуд Арсеній Петрович з однодумцями не бачить у триванні своєї вахти загрози власному майбуттю. Навпаки наче скунси вони продовжують отруювати атмосферу, хоча відійти тимчасово у тінь є природним і продуктивним рішенням.

Натомість англомовний, модерний та ультрадемократичний прем’єр клеїть дурня, котрий, щось там собі аутично реформуючи, недочуває і недобачає, як йому вказують на двері.

Класичним пострадянським способом виходу з політичної нужди є тактичне підкидання грошенят бюджетникам чи там пільг якимсь «дітям війни». Втім, можна і розпочати війну, а потім довго довбати публіку телевізором з приводу національного тріумфу. Щоправда для таких популярних трюків потрібні які-не-які ресурси. А що робити, коли ресурсів немає? В українськім політичнім загашнику на таку скруту є ексклюзивна автентична відмикачка.

Приміром, бійки у сесійній залі ВР заради народного добробуту чи антикорупційне блокування трибуни смакує справжнім русам, слов’янам і козакам у купі з трипільцями, а головне лікує репутаційні рани їхніх проводирів. Принаймні, багато хто з чільних товаришів переконаний, що воно працює. За перші три дні відновлення пленарних засідань з надр ешелонованої оборони прем’єра пукнули кількома «антикорупційними» законопроектами в гучній і доленосній оболонці, чим миттю заблокували раціональну роботу Ради. Але не тому, що ті якось загрожували біглому гаранту та його посіпакам, а виключно через їхню популізмомісткість.

Чи вплинув шарварок з прикиданням полум’яними антикорупціонерами на реноме Яценюка чи Народного Фронту? Аж ніяк. Навіть содомські погрози знатного «фронтовика» Пашинського брутально подбати про опонентів нижче спини не зміцніли позиції патрона.

Менше з тим, що все ж таки не так з шановним Арсенієм Петровичем?

Адже він розумник і на відміну від Шокіна чи «попєрєдніка» провадить самостійну політику. Ба більше, особливо не чим не заплямований і має певний кредит на Заході й усередині країни. Тож, чому йому так кортить скоїти політичне самогубство, потягнувши за собою співвітчизників?

Найпростіше припустити, що психологічна неспроможність залишити чільну посаду вчасно, на підставі громадської незгоди з діяльністю її тимчасового посідача, є загальною патологією українського політичного класу. Тоді, аби за існуючих правил не зіткнутися на виборах з волею української неполітичної нації, треба щось серйозно і чимскоріш міняти. Бо після наступної реставрації совєтсько-люмпенської ідеології з опорою на олігархічний капітал невідомо чи до снаги буде піднятися.

То що міняти?

 

Виборче право та правила проведення виборів? Віддати на сорок років судову гілку влади й цілу правоохоронну систему варягам з Першого Світу? Геть демонтувати те, що побудували за останні двадцять п’ять і попередні сімдесят років? На що достане сил і розуму в українського громадянського суспільства?   

**************

Підтримати автора:

Картка ПриватБанку № 5457 0822 3660 0420

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі