Блоги → Перегляд

Банківські ігри з душком геополітики.

Середа, 14:18, 04.05.16

 

Просторами українських ділових мереж гуляє інформація про те, що холдингова компанія Альфа-Груп ABH Holdings SA, яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку, в січні поточного року підписала угоду з UniCredit Group про передачу 100% акцій Укрсоцбанку в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH в розмірі 9,9 %. . І сківльки б не крився російський Альфа-банк за кіпрською дочкою, але будь які маневри банку країни-агресора мали б насторожити відповідні структури. Принаймні перша жорстка реакція Голови СБУ Василя Грицака достатньо наполохала одну зі сторін обєднавчогго процесу - а конкретно Укрсоцбанк. Адже заклик Голови СБУ спричинений результатами ретельного аналізу, котрий виклав ряд загороз, повязаних з маневрами Альфа-банку.Украінський банківський сектор, стає заручником геополітичних ворогів та іх європейських партнерів. Адже важко назвати вигідною інвестицією в ринок, де за останній рік було закрито більше ніж півсотні банків, валюта знецінена втричі, а краіна інвестора вважається пгресором, який захопив значну частину територіі. Тому позиція Голови СБУ спричинена в першу чергу геополітичним характером обєднавчої операції, адже диспропорції в обєднавчій схемі мають на меті не лише бізнесову компоненту.

Можливе об"єднання російськоі Альфи та італійського Uni Creditbank , що за документами проходитиме як кіпрський банк та австрійська дочка, слід вважати утворенням виключно політичним. Адже перша підозра яка виникає при аналізі цього обєднання - чому саме дочірні структури, а не головні розігрують цей процес? Коли кремлівські технологи будуть намагатися по максимуму використати банкрутство слабшоі структури після об"єднання.

Виходить що, в Альфабанк відійдуть найкращі активи, та безпроблемні кредитні пакети, а в італійську структуру неліквідне сміття. І при банкрутстві останнього, фонд гарантування вкладів буде поставлено в катастрофічне положення. Адже по суті будуть списуватися проблемні активи четвертого за обсягами капіталів банку в державі. Для інформації -
обсяг коштів юридичних осіб на строкових і поточних рахунках - 6.725 млрд грн.;
обсяг коштів фізичних осіб -11.644 млрд грн.;
І довкола цих сум почнеться наперед відчутна політична колотнеча, адже політики не оминуть використати спричинений банком конфлікт в інтересах зміни влади в країні ні більш ні менш. У нас останнім часом вже за зовсім дрібничкові приводи політики хапаються, а тут такий куш підвалить!

Серед загроз, що несе це обєднання - не тільки потенційні мільярдні збитки для украінського банківського сектору, але ще на додачу своі політичні ризики. Особливо сценарій переадресації невдоволення населення Украіни, адже в засобах масовоі інформаціі буде легко налаштувати проти європейських банків, брендів та інших інвестиційних структур. Адже позиціонування може бути вибране таким чином, щоб протиставити банкрутство - європейським прагненням украінців. Тому й випад у відповідь на слова Голови СБУ з боку Укрсоцбанку є виключно політичним чинником, адже надійність і впевненість банківської структури політичними заявами не зміцниш - сам обєднавчий процес є фактором нестабільності банку, тож дій голови СБУ, як би не тривожили банківську структуру, вони - лише відображення настроїв населення. Але ще й до того ж - підозра на те, що російські банківські структури в Україні грають за більш вигідними правилами ніж українські і європейські, варто лише оцінити першу двадцятку банків і співставити її зі списком "зачищених" банків. Тут виникають вже й питання до Фонду гарантування вкладів, адже він своєю неповороткістю і вічною безвідповідальністю за дії політиків, доводить населення до помітного роздратування. Тепер ще й маневри банків країни-агресора, і чекати від них добра не доводиться. Для виплескування невдоволення населення на вулиці багато чинників не потрібно, а банки не числяться серед громадян в якості договороздатних структур.

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі