Блоги → Перегляд

Козирі в рукавах, або - доля України

П'ятниця, 12:34, 10.06.16

Рейтинг
1 0
Переглядів
2686

0
0

Частина перша: «Чому ми такі бідні».


Багато хто сьогодні замислюється над питанням – чому ми такі бідні, і що чекає Україну, з огляду на події, у вирії яких вона опинилась. А прогнози ті, на мій погляд, самі не втішні. Наприклад, якщо почати з того, що на момент розпаду СРСР, Україна була «третьою економікою Європи», а сьогодні вона є, без перебільшення, країною «третього світу», то і взагалі страшно подумати про те, якою вона має стати років через десять. А через двадцять… двадцять п*ять? Але ж, давайте спробуємо бути об*єктивними і конкретними. Давайте спробуємо розібратись у фактах, деталях, причинах та тенденціях. А там, можливо, ми зможемо відшукати і відповіді на питання, які нас більш за все хвилюють. Можливо, пощастить знайти і вирішення наших проблем. Та давайте будемо послідовними.

Отже, ні для кого мабуть не секрет, що ведення самостійної політики в окремо взятій країні, на сьогоднішній день, не є можливим. Причиною тому – повна залежність внутрішньої політичної та фінансової системи від впливу світових фінансових корпорацій. Тож, економічний стан України, як і інших країн, в повній мірі залежить від, так званого, зовнішнього фактору. Так є, так і буде, бо сучасні світові тенденції спрямовані в напрямку глобалізації. Одним же з основних напрямків глобалізації є створення глобальної фінансової мережі, де всі національні фінансові системи мають бути інтегровані саме в цю мережу єдиної, загальноприйнятої міжнародної валюти. Цією ж валютою є не гривня, не крона чи російський «рубль». Нею є - долар США. Отже, вся світова фінансова мережа є підпорядкованою приватній структурі – ФРС, яка «малює» долари та контролює їх обіг. А МВФ є підрозділом, підпорядкованим ФРС. Така обставина не дозволяє Україні, як і іншим країнам, самостійно проводити грошову емісію, з огляду на потреби держави та потреби її громадян.

Кількість грошової одиниці в грошовому обігу країни має повністю відповідати кількості американського долара, що знаходиться у золотовалютному запасі країни. Кількість же доларів у золотовалютному резерві залежить від кількості грошей, отриманих в результаті експортних операцій. Саме тут ми маємо згадати і взяти до уваги, що починаючи з моменту початку капіталізації української економіки, приватні власники підприємств отримали прямий доступ до міжнародних ринків. Отже вони, ще з тих часів, отримали можливість проводити експортно-імпортні операції без участі держави. Ця обставина допомогла їм знайти варіанти вирішення проблем, пов*язаних з податковим навантаженням в Україні. Для цього їм достатньо було знайти країни з найменшим податковим навантаженням, де зареєструвати свої філіали, та відкрити рахунки в закордонних банках, для спрощення розрахункових операцій з закордонними партнерами. Пізніше це було названо «офшорними зонами».

Таким чином, отримуючи кошти в іноземній валюті за свій експорт, новоутворені бізнесмени почали залишати ці гроші на своїх рахунках в іноземних банках, тобто в офшорних зонах. В результаті, країна почала втрачати податки в бюджет і валюту у свій золотовалютний резерв. Фінансова система країни почала худнути.

З роками, в умовах надзвичайного податкового навантаження в Україні, до такого способу збереження своїх грошей почало долучатись все більше і більше підприємців та бізнесменів. До них почали доєднуватись і політики, бо політика в корумпованій Україні теж стала бізнесом, до того ж – брудним.

На даний момент, практично всі українські гроші знаходяться за межами країни, і повернути їх в Україну є дуже складним завданням, на виконання якого у політиків зазвичай не вистачає політичної волі, бо їхні гроші теж там. А якщо взяти до уваги обставину, що власники грошей, тримаючи їх в закордонних банках, є об*єктом уваги міжнародних фінансових корпорацій, то і взагалі розуміємо, що вони всі є в повній залежності від волі світових фінансових магнатів. Отже, нашими грошима та нашими політиками керують сили, які знаходяться за межами нашої країни, та мають певні економічні інтереси щодо українських копалин та ресурсів. Український же народ їх цікавить лише в частині необхідної кількості робочої сили для роботи на видобуванні копалин та обслуговування їх ТНК, що планується розташувати на території України, в рамках програми глобалізації.

Між іншим, цей процес вже розпочато. Також, розпочато і процес розпродажу українських підприємств іноземним бізнесменам. А в парламенті України вже ведуться дискусії, щодо зняття мораторію на продаж українських земель. Отже, Україну вже попередньо розділено на зони впливу іноземних, так званих, інвесторів. Українські ж політики, з кожним днем все інтенсивніше звертаються до МВФ за черговими позиками, постійно збільшуючи державний зовнішній борг. Отримані позики, у вигляді іноземної валюти, розподіляються з урахуванням корупційної складової. Тож вкрадені гроші теж полишають Україну і осідають на закордонних банківських рахунках осіб, що мають відношення до розподілу коштів. Таким чином, грошей в Україні постійно стає менше, а державний зовнішній борг продовжує зростати.

Ще кажуть, щоб бути багатим, треба менше красти. І це правильно. Але не можна забувати про те, що ми не самі живемо на цій планеті. Тож ми мусимо враховувати «зовнішній фактор». Нажаль, Україна сьогодні не може претендувати на роль лідера у світовому співтоваристві. І ця обставина змушує нас бути надто уважними до світових тенденцій. Ми ж, за звичкою, вважаєм, що немає перепон для побудови щастя на нашій землі, тому й довіряємо це нашим політикам, не поставивши їм певних умов. Ми, громадяни, забули, що маємо свою Конституцію, де чітко написано, що народ є єдиним джерелом влади в Україні, тобто – головним... хазяїном всіх ресурсів, землі, неба та копалин. Забули, що її треба вивчати, щоб усвідомити свою роль в житті країни. Забули, що саме ми... самі маємо визначати, як має жити наш народ, і яке майбутнє має чекати наших дітей. Ми віддали всі важелі в руки тих людей, які опинились під впливом політики закордонних магнатів.

І це є відповіддю на перше питання - чому ми такі бідні?

Коментарі

Народ є джерелом...
Ну так уявіть собі джерело з водою. Огороджене, акуратна трубка, кран, вода тече. Коло крана - продавець. Власник. Всі гроші - йому, а не джерелу. Розумієте?
+1

Я ще й розумію, що нема джерела, в яке вода зможе повертатись.
А "джерело влади" й означає, що одного разу вийшовши з народу та потрапивши до влади, можна навіки забути про всі негаразди, з якими бореться народ.
mart mart 23:59
+1
+1
Я чисто суб"єктивно але стараючиь бути об"єктивним--вибираю матеріал гідний уваги.
Якщо я тут є.
+1

Дякую.
0
єдиний шлях до випорсування із цієї безодні,- поступове нарощування в нас у країні такіх факторів як законність і порядок, тоді і настане черга відродженню іменно виробничому бізнесу, не важливо що це, літаки, вирощування суниць чи продукування програмного продукту, коли в країні панує анархія і беззаконня, то панує і бідність, ось наприклад, зараз у Києві проходити буде так називаємий прайд всяких там голубих, ну скажіть, кому яке діло що вони там пробредуть вулицями, поки людина не порушує закон, то вона може хоч на голові ходити, оце головне, а падли які проти, пожуть зібратися на демонстрацію і помахати там кадилом, і ні-ні якось фізично впливати на цих гомиків, те саме і з майданом, поки люди ведуть себе мирно, вони МАЮТЬ право, а час коли прав той хто більше кричить та ще і рукоприкладством зайнявся повинен піти в минуле, усі випадки коли є постраждалі повинні бути розслідувані, винні покарані, а всі хто вкрав посажені
0

Дякую за коментар. Та дозвольте де з чим не погодитись. А саме, відносно гейпараду. Крім правової сторони є ще й моральна. Є інтелектуальна і є традиційно національна. А ще є і сторона іміджу та репутації. Отже, надання права відкрито демонструвати свої негаразди з розумом, є ще й елементом пропаганди. І тепер питання - що наші діти скажуть на це неподобство? Ми що, ростимо потенціальних гоміків? Ми маємо дозволити своїм дітям дивитись на це, та цікавитись? Ким нас робить Європа... під патронатом США? Тож, вибачте, але я категорично це не підтримую.
+2
приватна власність же, повинна стати священною, якщо не доказано що воно крадене,- воно законне, за кожен рубль чи гривну потрачену чиновником він повинен відчитатися, якщо не може - геть з влади, відповідно і платить потрібно по труду, а не ткнувши копійку остальне сам украдеш..
Авторе, не брешіть. Бо ви прекрасно знаєте, в чому наша матеріальна бідність - у заздрісному та ворожому ставленні до одноплемінника-новатора та його досягнень.
0

Дмитре, а от... якби по суті? Бо виходить, що ми бідні через те, що заздримо сусіду? А як перестанемо заздріти, то відразу розбагатіємо? Приймається! Я вже нікому не заздрю! Навіть Порошенку. )))
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі