Блоги → Перегляд

Міжнаціональні протиріччя в Одеській області можуть привести до відставки Михайла Саакашвілі

Четвер, 10:33, 07.07.16
У цій статті згадуються

В Україні знову звучать заклики до децентралізації влади. На початку липня українські етнічні болгари звернулися до президента Петра Порошенка і зажадали територіальної автономії в Одеській області. Про це повідомили національні ЗМІ з посиланням на лідера болгарської діаспори в Україні Юрія Паличева. «Болгари України, які проживають на певних територіях, також мають право на автономію», – заявив Паличев у своєму зверненні. У ньому також сказано, що всі народи України, а не тільки кримські татари, які домоглися привілеїв, повинні бути однаково захищені і мати рівні права.

На думку експертів, вимоги болгар отримати територіальну автономію відображають міжнаціональні проблеми, що накопичилися на Одещині. Регіон багатонаціональний, поряд з українцями тут проживають етнічні гагаузи, болгари, албанці, росіяни, представники інших національностей.

Про свої права нацменшини Одеської області заявляли і раніше, проте їх активність і бажання зберегти ідентичність тлумачилися як спроби дестабілізувати ситуацію в країні. За цим слідували звинувачення в сепаратизмі на адресу українських гагаузів і болгар, які нібито мали намір проголосити «Бессарабську народну республіку» на території кількох регіонів України і Молдавії. Тоді сприятливим фактором для такого розвитку подій Київ назвав вибори глави молдавської Автономії «Гагаузія» і результати референдуму про подальший шлях розвитку, що пройшов у 2014 році і засвідчив відсутність у гагаузів євроінтеграційних прагнень. Пізніше глава Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі закидав голові Гагаузії Ірині Влах проросійські симпатії.

Але час минув, розмови про сепаратизм на півдні Одеської області стихли. Регіон очолив Михайло Саакашвілі – людина з репутацією фахівця з нацменшин. Однак на ділі він проявив поверхове знання питань міжнаціональної політики. З цим фактом багато експертів пов'язують черговий виток збільшення соціальної напруженості в Одеській області – попре роботу в регіоні численних правозахисних організацій. Як заявляють гагаузи України, набагато більшу турботу про них проявляють «брати-тюрки» з турецької урядової організація ТІКА й місцевий фонд «Буджак».

Прикладом видимості піклування про населення півдня країни є розпіарений проект Михайла Саакашвілі зі створення транспортного коридору між Одеською областю та Євросоюзом, точніше Румунією. На ділі він може лише ускладнити українсько-молдовські відносини, тому що переорієнтування вантажних і пасажирських транспортних потоків, що йдуть через Республіку Молдова в Європу, ніяк не відповідає інтересам Кишинева, який втратить більшу частину транзитних доходів.

Досить негативно в українському суспільстві сприйнято й призначення на керівні посади в Одесі вихідців з Грузії. Ці спірні кадрові рішення в сукупності з використанням ними адміністративного ресурсу для вирішення особистих проблем вже давно кулуарно обговорюються як владними елітами, так і простими жителями України. Процеси, що відбуваються, явно не подобаються силовикам, але поки просто відстежуються ними, а політичні сили, що виступають в інтересах нацменшин (наприклад, партія «Наш край»), стримано мовчать.

 

Чи загостриться ситуація на півдні України цього разу? Якими будуть наслідки вимог болгар щодо територіальної автономії і чи будуть кадрові перестановки в керівництві Одеської області? Незважаючи на відмінності в оцінках експертів, вони сходяться в одному: ситуація може вийти з-під контролю, і тоді політична кар'єра Михайла Саакашвілі на Україні має всі шанси завершитися достроково. 

Коментарі

Назначення Саакашвілі призване було показати що:
- самі українці "ніц не варті і ніц не можуть зробити";
- навіть Саакашвілі в Україні "ніц не годен зробити".

Все це вже відпрацьовано і Саакашвілі пора у відставку: "Мавр зробив свою справу, мавр може йти собі геть.."
Усе це - пуйловська МУЙНЯ! Подібна гра із залученням місцевих націонал-божевільних - багаторічна улюблена справа ЧК-НКВД-ГПУ-КГБ. Розділити пересваривши - це вони вміли та вміють.
Виставляння як проблеми зінспіровані на бабло Кремля маячні ідеї жменьки придурків - теж належить но "подарункового набору" комуняк. Протиріччя - це коли великі національні громади просто не можуть жити одна біля іншої, а такого на Україні ніколи не було і не буде. (Якщо не зважати поодинокі жменьки наших циган, які яскраво відрізняються від решти людей зневажливим ставленням до гігієни, тотальною схильністю до нахабства та крадійства, і поведінкою, що робить їх дуже схожими на зграї диких мавп.)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі