Блоги → Перегляд

"Бібілія" і "Гаррі Поттер" - знайдіть десять відмінностей!

П'ятниця, 11:35, 26.08.16

Рейтинг
1 0
Переглядів
3042

0
0

Вплив кіно, пропаганди(фіктивного світу) 20-го століття, релігії 5-18 століть на народи, людей був в певному сенсі інформаційною війною свого часу. 
    Інформаційні війни - не винахід 21-го століття. Той же "Старий заповіт" є впливом фіктивного світу, засобом інформаційної війни.      "Біблія" для сучасних українців, американців, росіян, європейців є такою ж книгою як книги про Гаррі Поттера. Вплив "Біблії" за останні 10-15 віків на політику, війни, населення можна порівняти з впливом книг Роулінг. 
Світ древньої Іудеї, дійові особи для сучасної людини нічим не відрізняються від персонажів і світу, який створює Роулінг в своїх книгах. Не відрізняються в тому сенсі що суттєво відмінні від сучасності і реального світу 21-го століття. Який він, як трансформував суспільство, народи за століття? Чому ніхто не досліджує?


В качестве возможного нового типа воздействия можно рассматривать и влияние книг, например, о Гарри Поттере на новое поколение. Исследования показывают, что те, кто больше прочел Поттера, спокойнее относятся к ЛГБТ-сообществу, предпочитают демократов, а не республиканцев [Gierzynski A. with Eddy K. Harry Potter and the millennials: research methods and the politics of the muggle generation. - Baltimore, 2013]. В этой книге звучало и то, что Обама был избран благодаря таким голосам читателей Роулинг.Сегодня ситуация повторилась на новых американских президентских выборах. Чем больше книг о Поттере прочел молодой человек, тем больше он склонен голосовать за Клинтон [см. тут и тут]. Причем если человек почитал все семь книг, то его положительная оценка Трампа падает на 18%. Автор исследования Д. Мутц (ее страница на сайте университета - www.sas.upenn.edu/polisci/people/standing-faculty/diana-mutz) утверждает: «Влияние этого эффекта идет вместе с партийной идентификацией отношения к геям и мусульманам. Поскольку политические взгляды Трампа часто рассматриваются как противоложные ценностям, раскрытым в серии о Гарри Поттере, знакомство с книгами о Гарри Поттере может играть важную роль во влиянии на то, как американцы реагируют на Дональда Трампа». «таракан, снятый крупным планом, страшнее, чем стадо бешеных слонов, бегущих по джунглям, снятых общим планом». У Эйзенштейна перед этим есть еще одно предложение, которое опустила Мутц: «В кино эмоциональное воздействие определяется крупностью плана». Эйзенштейн  5 новых направлений трансформации информационной войны: будущие подходы

Сучасна людина 10-20 років (а насправді і 20-40 років) схильна вірити і захоплюватись світами, які створені в книгах "Гаррі Поттер...",  «Пісня льоду й полум'я»«Володар Перстенів».  Ці світи зрозумілі і привабливі для сучасної людини у порівнянні з світом "Біблії".
Саме тому деякі релігії і церкви намагаються заборонити вище згадані романи в певних країнах.
Але ці спроби марні. Сучасне молоде покоління і наступні вже не будуть такими, якими були покоління людей в "доінформаціну" еру. 
Світ змінився.

Коментарі

mart mart 12:45
0
Світ древньої Іудеї, дійові особи для сучасної людини нічим не відрізняються від персонажів і світу, який створює Роулінг в своїх книгах
--------------------
в Біблії є претензії а навіть впевненість що мова йде про реальних людей.а багато з них і є реальні історичні особи.і життя переважно описане реальне за винятком сумнівних легендарних подій.
mart mart 12:51
0
візьмім наприклад леніна і сталіна хоч вони і не з Біблії. але оскільки вони жили не так давно то чітко видно як люди за короткий час здатні перебрехати реальність
Комунізм є схожою на християнство релігією з апостолами, подвигами, святими :)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі