Блоги → Перегляд

Сучасний націоналізм: від війни до філософії, поезії і кіно

П'ятниця, 19:35, 11.11.16

Рейтинг
3 0
Переглядів
2299

0
0

 

Сучасні націоналісти проявляють себе не лише у політиці та війні, але й у культурній сфері.

 

Ще до Майдану різні націоналістичні середовища намагалися тримати інтелектуальну марку. Сьогодні, попри війну, ситуація стала ще кращою. Лекторії, дискусійні майданчики, клуби за інтересами — все це вже стало одним із атрибутів новітніх націоналістів.

 

Найбільш активним у цій царині напевно варто вважати Азовський рух. Сформувавшись спочатку як військовий підрозділ, створивши громадську організацію, а потім і партію “Національний корпус”, Азовський рух намагається бути активним у різних сферах життя.

 

Одним із перших серйозних досягнення азовців на інтелектуально-культурному фронті було створення видавництва “Орієнтир”. Видавництво вже стигло видати декілька серій важливих і цікавих книг. Це і перевидання класиків українського націоналізму, і спогади фронтовиків, і скарби світової філософської і політичної думки.

 

Днями азовці презентували свій теоретичний журнал “NOVA”. Провідною концептуальною лінією журналу є археофутуризм, що поєднує вірність принципам традиційного суспільства з реаліями розвитку сучасної цивілізації.

 

Одним із осередків культурного життя Азовського руху є літературний клуб “Пломінь”. “Пломінь” регулярно організовує цікаві лекції, присвячені непересічним постатям інтелектуальної історії Західної цивілізації. Серед них — Юліус Евола і Дмитро Донцов, Рене Ґенон і Фрідріх Ніцше, Юкіо Місіма і Говард Лавкрафт. Тематичні виступи проводять як представники Азовського руху, так і запрошені лектори. Серед них — філософи, науковці, публіцисти, фахові перекладачі іноземної літератури.

 

Організовує “Пломінь” і поетичні вечори. При клубі діє бібліотека, що регулярно поповнюється серйозною літературою.

 

Нещодавно був відкритий кіноклуб “EVROPA”. Клуб розрахований на формування культури елітарного кіно. Назва клубу вибрана невипадково. Адже фільми, що підбираються до показу, висвітлюють різні аспекти справжнього європейського духу.

 

Хтось може бути здивований, що націоналісти приділяють стільки уваги усім цим речам. Але інакше і бути не може. Націоналізм — це у першу чергу ідейний наступ. Без змін у свідомості неможливо досягнути революційних змін у політиці. Інтелектуально розвинена молодь — це один з головних агентів важливих перетворень у країні. Формування такої молоді вимагає неабияких зусиль. Якщо цим напрямом роботи не займатимуться націоналісти, це робитиме хтось інший, і закладені у свідомість молоді ідеї далеко не завжди йтимуть на користь національним інтересам.

 

Поки що українці не мають тієї України, яку повинні були б мати. Ця Україна будується там, де активно діють націоналісти — від добровольчих військових підрозділів до спортивних секцій та інтелектуальних і мистецьких клубів.

Коментарі

Доки українець не знає, куди йдуть його податки - він живе в чужій країні.
“Пломінь” регулярно організовує цікаві лекції, присвячені непересічним постатям інтелектуальної історії Західної цивілізації... Фрідріх Ніцше
===========
Незабудьте скаазати, що метою Ніцше була влада (влада, сила і гроші є хибною, неетичною метою людини).

Йому дівка (якась весталка) не дала і Ніцше зійшов з розуму та вмер від сіфілісу.
+1

Ви дуже спрощено розумієте поняття влади у Ніцше
0

Ніцше (разом з Марксами-Енгельсами) вгробив мою улюблену Німецьку Класичну Філософію, тому його поняття влади не сплутаю з поняттям свободи чи справедливості класиків НКФ.
0

"Устал я вам писать рукой.
Писать ногой — вот выбор мой!
Скользит нога, полна отваги,
То по земле, то по бумаге."
— Ф. Ницше
===========
І цього "поета" ще хтось порівнює з Шевченком?
))
У нашу технократичну епоху перш за все слід займатись наукою і технікою, а не лише мистецтвом чи спортом.
Займатись хоча б на такому рівні -
http://politiko.ua/blogpost133254
Дмитро Сулима 11:00
Ви дуже спрощено розумієте поняття влади у Ніцше
===========
Ніцше - жерва феміністичного виховання
(Взрослел Фридрих в женском общежитии. В одной с ним квартире проживали мать, сестра, бабушка, две незамужние тетки и служанка.)
Ніцше закликав відноситись до жінок (по-азійські), тобто тримати їх в руках і не давати їм будь-якої свободи.

Його опонент, Отто Вейнінгер, навпаки закликав навчати дівчат (бо вони потребують виховання більше ніж хлопці) і дати їм цілковиту свободу самореалізації. А інакше вони стануть істеричками.

Цікаво, що Фрейд вважав істеричок "кращими з жінок", а Вейнінгер вважав істерію всього-лиш кризою жіночої брехливості.
Хто з них мав рацію? )
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі