Блоги → Перегляд

Перебіжчиця і хабарниця Лариса Ареф’єва торгує митними тарифами в центральному апараті ДФС.

Понеділок, 19:57, 19/12
Перебіжчиця і хабарниця Лариса Ареф’єва торгує митними тарифами в центральному апараті ДФС. Контрабандистами і корупціонерами при владі нікого вже не здивуєш, але деякі персонажі поводяться занадто нахабно! Одним з таких «цінних кадрів», майже курка, що несе золоті яйця для своїх покровителів і “шефів”  є скандально відома Ареф'єва Лариса Миколаївна. Після резонансної справи із отриманням хабара у 50 тис доларів, яку вів Сакварелідзе і після втечі від “Альфи”, про що заявляв Саакашвілі, Ареф’єва оселилася у центральному апараті ДФС,  на посаді заступника начальника управління митної вартості. %25D1%2585%25D0%25B0%25D0%25B1%25D0%25B0%25D1%2580.jpg
Вправне приховування інформації щодо Ареф’євої керівництвом ДФС, на деякий час вивело її із поля зору журналістів і може б про неї ніхто не згадав би, якщо б не нахабна торгівля митними тарифами та глузливі заяви очільника ДФС про перевиконанням бюджетного плану на 2016 рік аж на 6 мільярдів доларів, у той час як держава втрачає від корупційних схем під час проведення митних процедур понад 100 млрд гривень! Слід зазначити, що під пильним наглядом міжнародних партнерів у межах програми допомоги в реформуванні України це не така і легка справа. Але для цього є досвідченні і цінні кадри. Тому покровительство такому цінному співробітнику, як Ареф’єва варто зусиль!
В Україні як імпортозалежній державі, що таке митна вартість знають мабуть 50% населення і 100% викривачів і борців з корупцією. Мати пільги і стати “пільговиком” при сплаті митних платежів – мріють 90 % підприємців. Домовитись про “особливі” умови розмитнення, а це не лише заниження митної вартості, а ще й уникнення огляду і відбору зразків, перетворення товару, що розмитнюється у повітря (невідповідність фактичної ваги та/або кількості товару задекларованому) та інше, що сприяє заниженню рівня митної вартості більш ніж на 50% і в наслідок цього зменшенню митних платежів, можна з Ларисою Ареф’євою. Користуючись своїм досвідом і службовим положенням Лариса Миколаївна зараз займає керівну посаду і встановлює кому і за якою вартістю оформлюватися на митниці.
%25D0%2590%25D1%2580%25D0%25B5%25D1%2584%25D1%2594%25D0%25B2%25D0%25B0%2B%25D0%25BB%25D0%25B0%25D1%2580%25D0%25B8%25D1%2581%25D0%25B0.gif
Лариса Ареф'єва
Щоб не бути голослівними, наведемо свіжі факти організованих заступницею начальника управління митної вартості схем за листопад 2016 р.
Упродовж листопада 2016 року ТОВ "ЛАРВУД" (ЄДРПОУ 40714163) здійснило митні оформлення 55 декларацій з порушеннями митних правил, а саме заниження рівня митної вартості більш ніж на 50% за рахунок декларування товару під невідповідним йому кодом УКТ ЗЕД (підміна коду з меншим рівнем навантаження митних платежів), невідповідність фактичної ваги та/або кількості товару задекларованому. За проведеною незалежними митними фахівцями експертизою операцій з митного оформлення імпортера ТОВ "ЛАРВУД", при оформленні товарів категорії “взуття” (група УКТ ЗЕД 64) митна вартість нараховувалась лише на 30-40% ваги товару, що є явною невідповідністю фактичної ваги товару задекларованому. Слід зазначити, що cередня різниця брутто-нетто по іншим підприємцям, які здійснили митні оформлення подібних товарів (взуття) складає 8%-12%. Отже, з 10 000 кг брутто товару, митна вартість нараховувалась лише з 3100 кг нетто та склала близько 170 тис. грн., у той час як могла скласти 482 тис грн. Враховуючи зазначене, недобори до Державного бюджету України лише за 7 оформленими митних декларацій склали понад 2,1 млн. грн. Цей же імпортер в досліджуваному листопаді, здійснив 16 митних оформлень товару категорії «Тканина, полотняного переплетення, не вибивна, з пряжі різних кольорів» (код товару УКТ ЗЕД 5211410000) за рівнем митної вартості 2,20 дол/кг. Слід зазначити, що для інших імпортерів рівень митної вартості по цьому коду товару становить від 4,5 дол/кг. При чому, за для уникнення зайвих клопіт, в частині з’ясування недостовірності класифікації товару фактичному, товар було випущено у вільний обіг без відбору зразків та залучення відповідних фахівців відповідно до наказу МФУ від 31.05.2012 №654.Як наслідок – відповідні недобори митних платежів за рахунок рівня митної вартості. Сказане вище в цифрах:0 - при ставці мита 0% за ціною 4,5 дол/кг на 100 кг товару митні платежі складатимуть 90 дол. - А при ставці мита 5% за ціною 2,2 дол/кг на 100 кг товару, митні платежі складатимуть лише 57,2 дол. США, що майже у 1,6 разів менше!
Аналогічна ситуація і з імпортером товару «тканина» ТОВ "ДЕМЕТРА ТРЕЙД ІНВЕСТ" – заниження митної вартості за рахунок підміни коду з меншим рівнем навантаження митних платежів та випуск у вільний обіг без відбору зразків та залучення відповідних фахівців для досмотру товару відповідно до наказу МФУ від 31.05.2012 №654
Ангел охоронець Лариса Ареф’єва (яка до речі є родичкою відомого контрабандиста Ореста Фірманюка) зєкономила для ТОВ "ЛАРВУД" і на розмитненні 20 контейнерів з товарами широкого асортименту (так званих «міксів»). В міксах в неї задіяно декілька варіантів для мінімізації митних платежів: вагому частину товарів декларували за кодами УКТ ЗЕД з низьким рівнем оподаткування, а інші - по заниженій митній вартості. Дозвіл Ареф’євої на такі “пересорти” і підміни коду коштують державі дуже дорого, отже в бюджет недонадходять мільйони гривень!
Досліджуючи митні операції лише за липень місяць, експерти виявили масовість аналогічних оформлень з “особливими” умовами для імпортерів товару “фурнітура”, “посуд” та інше, де заниження митної вартості для деяких підприємців становить більш ніж 50%!
Звіт про виявлені факти здійснення митних оформлень із заниженням митної вартості або можливими порушеннями у частині недостовірності декларування  товарів додається.


aspi_1.jpg

aspi_2.jpg
aspi_3.jpg
aspi_4.jpg

Якщо не полінуватись і підрахувати скільки недосплачено до бюджету з митного
оформлення і скільки заробили на цьому, стає зрозуміло, що митниця як була “приватною лавочкою”, такою і залишилась. Під виглядом реформ, ДФС облаштовує кар’єри досвідчених корупціонерів і власні інтереси керівників відомства.
Будемо писати і відстежувати до чого призведе вказаний експертний звіт до
відповідних дій щодо корупціонера і розробника митних схем Ареф’євої Л.М. і її покровителів.

Коментарі

mart mart 22:08
0
непогано виглядає
Підростає молода заміна старим кадрам..

Знайомий, який добре знається на всій цій мафії, запевняє - наші діти переплюнуть нас в усьому, в тч і в хабарях, відкатах, розпилах - в усьому.
Дайте тільки їм волю..
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі